Impresii și recomandări [pag. 6912 / 10897]
Afișate impresii [69111 - 69120] din total 108966 impresii
President Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2013
- de: gabdanz [06.01.14]
Tipic Romanesc, Raiul Fumatorilor
Sejur 6 zile, revelion, carnaval -camere aripa noua pensiune completa Camerele in locatia noua totul la superlativ, Serviicii la superlativ, Bucatarie - lasa de dorit daca nu apucai startul la dechiderea restaurant gaseai ce a ramas de la masa de pranz -seara la cina, fructele au lipsit mai multe zile cu desavarsire (inclusiv revelion, carnaval), Prajiturile 1 singur fel doar la start. Restaurantele raiul fumatorilor - adevarat relativ separat 2 zone dar ventilatia era sublima dar lipsea cu [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Mada-Gabriela [06.01.14]
Un vis implinit!
Un vis implinit! Am reusit cu ajutorul lui Dumnezeu sa ajungem de Sfintele Sarbatori de iarna in locul cel mai potrivit pentru aceste momente, in Maramures. Mai exact, in Vadul Izei, la Pensiunea "In deal la Ancuta". De ce aici? Pentru ca aici ni s-a oferit adevarata traditie din aceasta zona. Pentru ca mancarea si cazarea au fost "ca la mama acasa". Si nu numai... In primul rand, pentru ca aici am avut parte de cea mai calduroasa gazda, asta pentru ca acei prieteni (pt ca asa ii consideram [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Sorelo [1 Mai] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2013
- de: luana25 [06.01.14]
O mare pacaleala
Am fost de revelion, un grup de 14 pers., pt 3 nopti. Patroana ne-a intampinat cu o figura acra si neprimitoare, spunandu-ne ca daca e ceva ce nu ne convine, putem pleca (noi achitand deja un avans, prin transfer bancar de 800 lei). In camere era extrem de frig (aveam un termomentru in camera ce indica 15 grade!!!). In sala de jos era la fel de rece ca afara!! Am rugat-o sa ne creeze minime conditii, si ca deobicei ne raspundea in 2 peri "-nu va convine, plecati! " asta dupa ce a incasat [...] — vezi review
Strazhite Hotel 4 / BANSKO
- DECEMBRIE, 2013
- de: Kyandra [06.01.14]
Cu bune si cu rele
Cautand o locatie pentru revelion, ne-am hotarat sa ne reintoarcem la Bansko, dupa ce anul trecut statusem la Valentina Heights. Am facut in octombrie o rezervare la Strazhite Hotel, cu DP si cina de revelion inclusa... aproape prea bine am spus eu, si am vazut dupa aia ce a fost. In primul rand, anul acesta, la Bansko, nu am prins zapada (asta nu-i vina hotelului, evident, insa atmosfera nu a mai fost aceeasi). Apoi, hotelul nu are site; doar o adresa de mail la care nu raspunde nimeni [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Punguța cu doi bani [Agapia] 3 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
- DECEMBRIE, 2013
- de: cristinagripina [06.01.14]
A fost placut
Am fost de revelion 2013-2014 cazati 5 nopti si am inchiriat toata pensiunea; conditii foarte bune - un salon foarte mare spre bucuria copiilor, personalul ospitalier, in pensiune foarte cald chiar daca a fost iarna. Am ales pensiunea sa ne petrecem revelionul cu frica avand in vedera comentariile negative care sunt despre ea, dar va zic ca sunt numai rautati, are o tematica foarte reusita despre Ion Creanga, in zona sunt foarte multe de vizitat, zona este foarte linistita si ferita de [...] — vezi review [+6 poze]
Dorna Hotel (ex Alpin) 4 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: anca_sys [06.01.14]
Sarbatori fericite
Citind ultimele review-uri de la acest hotel am avut o clipa impresia ca am nimerit pe recenziile altui hotel, realitatea mea fiind complet diferita de ceea ce citisem aici. :))) Initial n-am vrut sa scriu, insa, vazand proastele impresii postate de turisti ce au fost acolo in aceeasi perioada, m-am razgandit. Asadar, anul acesta am ales sa ne petrecem la Hotel Dorna sarbatorile de Craciun si bine am facut pentru ca am avut un concediu reusit. Ce am apreciat poate cel mai mult la acest hotel [...] — vezi review [+3 poze]
Caraiman Hotel 2 / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: verginiacristea [06.01.14]
Intotdeauna se poate mai rau!
Cand rezervi telefonic o camera la un hotel, te gandesti sa intrebi diverse: daca are baie in camera, TV., frigider etc. Dar nu te-ai fi gandit sa intrebi daca are geam cu lumina naturala! Ei bine, am avut surpriza sa fim cazati intr-o camera care nu avea lumina naturala! Geamul dadea intr-un fel de pod, astfel ca nu stiai daca este zi sau noapte! In plus boxele de la barul hotelului erau puse exact spre acest pod. O, si daca ati fi auzit-o pe patroana cum lauda linistea din aceasta camera... [...] — vezi review
Riviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club] 5 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- DECEMBRIE, 2013
- de: aurora56 [06.01.14]
Raport calitate-pret bun
A fost pentru prima data cand am fost cazata la un resort si am fost multumita. Am fost cazati in 2 camere duble deci in total am platit 648 euro+12 euro taxa statiune=660 euro. Camera arata foarte bine (eu ii dau 5 stele pentru ca era mai mare decat cele de 4 stele la care am mai stat desi frigiderul era gol iar eu nu m-am suparat pe chestia asta). Personalul amabil si ceea ce am solicitat mi s-a oferit prompt (cazarea s-a facut foarte repede chiar daca am ajuns inainte de ora 12, halatele [...] — vezi review
Pensiunea Gura de Rai (ex Vila Coteanu) [Padina] 2 / MASIVUL BUCEGI
- DECEMBRIE, 2013
- de: takawachinchila [06.01.14]
Zona superba, cazarea lasa de dorit
Se poate ajunge pe traseul clasic de pe Valea Prahovei sau pe varianta Targoviste, pe care nu prea o recomand, peisajul este monoton, multe sate de strabatut, limitari de viteza etc. Urmeaza un segment de cativa kilometri de drum forestier bine intretinut, se poate parcurge fara probleme. Peisajul este deosebit, se pot face multe drumetii in zona. Personalul a fost amabil cu noi (nu e vina fetelor de acolo pentru conditiile de cazare si pentru organizarea revelionului!). Conditiile sunt ok [...] — vezi review
Grand Ons Hotel 3 / ISTANBUL
- DECEMBRIE, 2013
- de: BOIANLUCIAN [06.01.14]







