Impresii și recomandări [pag. 6913 / 10897]
Afișate impresii [69121 - 69130] din total 108966 impresii
Pensiunea Dolca Vasile 2 / BOTIZA
- DECEMBRIE, 2013
- de: sebastianmihail [05.01.14]
De incercat. Recomand
Stateam asa si ma gandeam: oare n-ar fi frumos din partea mea sa spun si altora de o locatie unde am ajuns absolut intamplator? Am dat in Maramures de o gazda cum rar gasiti... In fine, sa trecem la subiect. In preajma Craciunului primesc o oferta de revelion in Maramures la Botiza. cum ar fi sa facem revelionul acolo? Oare sa mergem 500 km (eu fiind din Ploiesti) ? Trecand peste zecile de intrebari care ne-au trecut in cap atunci, am dat curs invitatiei. Pe 29 Dec. ne-am pus la drum. Drumul [...] — vezi review [+8 poze]
Bulevard Hotel 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2013
- de: alin82 [05.01.14]
Hotelul Bulevard merita mai multe stele
Daca esti in Predeal si vrei sa mergi la Trei Brazi, sau esti doar in trecere spre/dinspre Brasov este imposibil sa nu remarci hotelul Bulevard. Arhitectura deosebita a cladirii nu poate trece neobservata. Hotelul a fost inchis o perioada si deja ma gandeam ca nu voi apuca sa vad si eu cum arata in interior dar vara trecuta aflandu-ma in trecere prin Predeal am observat ca se lucra de zor la fatada cladirii. Hotelul si-a schimbat proprietarul si s-a redeschis pe 1 Septembrie 2013. Prin luna [...] — vezi review [+11 poze]
Polaris Inn Aparthotel 4 / BANSKO
- DECEMBRIE, 2013
- de: gorilaz2003 [05.01.14]
Pret mic, servicii pe masura
- Mic dejun modest, in niciun caz potrivit pentru cineva ce vine sa skieze si are nevoie de calorii - Apa calda nu a mers in cele 4 zile, am folosit dusul unor amici din alta camera. - Caldura a mers insa caloriferele extrem de mici nu pot face fata camerelor de tip apartament. Am inghetat de frig si am cerut un incalzitor. Motivul frigului a fost, dupa parerea patroanei, lipsa clientilor in aceasta perioada (de revelion). - Camerele chiar sunt ok, dispun de chicineta pentru cine vrea sa [...] — vezi review
Pensiunea Cabana Veveriţa [Trăisteni] 3 / VALEA DOFTANEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: cosflasher [05.01.14]
Ambianta excelenta
Am petrecut Revelionul la Cabana Veverita la recomandarea unor prieteni. Le multumim. Cazare: Camere cochete si foarte curate. A fost o problema cu apa. S-a spart conducta principala si primaria a trimis masina de pompieri cu apa. Nu a fost vina proprietarilor si s-a rezolvat. Masa: Mancare excelenta. Preparate gustoase si proaspete. Masa de Revelion bogata si variata. Muzica buna si ambianta excelenta. Nici nu am stiut cand a trecut noaptea. Felicitari bucatarilor si ospatarilor. [...] — vezi review
Pensiunea Casa Babei 4 / FUNDATA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Denisov [05.01.14]
Alint iernatic
am dorit sa public acest review, pe de o parte, din considerentul sincer de a incunostinta si alte persoane care vor sa ajunga aici, iar pe de alta parte, dorind sa dau glas admiratiei mele profunde modului in care poti intelege sa faci turism in superba noastra ROMANIE! Da, dragii mei cititori, drumul este prin Fundata, mai exact, in locatia retrasa si deosebit de naturala, in care mana omului nu a apucat sa preaschimbe linistea si feeria naturii in ceva comercial, fortat, neplacut [...] — vezi review
Alte locuri musai de văzut în Orlando și împrejurimi / ORLANDO
- DECEMBRIE, 2013
- de: ionel64 [05.01.14]
Soare, distracție și shopping
Orlando nu este o destinație nouă pentru mine, mergând acolo de câțiva ani pentru o conferință, dar abia acum l-am descoperit prin ochi de turist. Am avut 2 săptămâni de hoinăreală împreună cu familia în SUA, pe traseul New York, despre care am scris un review, Orlando și Miami. Am stat în New York 5 zile, iar în 30 noiembrie, după Black Friday, am luat avionul către Orlando, o cursă Delta. Trebuie să mai punctez încă o dată că din punctul meu de vedere Delta este cea [...] — vezi review [+8 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: IAMANDI [05.01.14]
Încă un Crăciun de vis!
In sfarsit am timp sa multumesc in numele familiei mele si a grupului cu care am fost sa petrecem Craciunul la Mistral Resort, pt al treilea an la rand petecem aici sarbarbatorile de iarna, plus vara ne petrecem wekenduri racoroase si copiii nostrii merg vara in vacanta o saptamana cu bunicii sa se odihneasca. Cum sa nu te reantorci in acelasi loc cu la fel de mare placere cand esti intampinat inca de la sosire de o echipa frumoasa cu multa dragoste si te face sa te simti ca acasa. Cand in [...] — vezi review
Riviera Beach Hotel [complex Riviera Holiday Club] 5 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- DECEMBRIE, 2013
- de: Al33na [05.01.14]
Revelion la Riviera Beach
Impresia generala asupra hotelului: un hotel elegant (dar clar nu de 5* - ar fi cam echivalentul unui hotel intre 3 si 4*), camere mari, curate, cu o vedere spre mare superba, mancarea OK, servicii destul de OK, hotelul amplasat la 10 min de mers pe jos pana in centrul Nisipurilor de Aur, intr-o zona linistita. Luate step by step, lucrurile stau asa: - parcarea: dupa ce treci de bariera care marcheaza intrarea in Resort (tot complexul Riviera: Riviera Beach, Lotos, Imperial (un hotel [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Meridian [Fundăţica] 4 / FUNDATA
- DECEMBRIE, 2013
- de: titi [05.01.14]
Craciun 2013. Putea sa fie foarte bine
Am sa explic de ce nu a fost foarte bine, insa pentru a intelege trebuie sa fac cateva precizari: in perioada Craciunului pensiunea a fost ocupata de 2 grupuri de turisti (5+3 familii), adultii in jurul varstei de 40 de ani si copiii cu varste intre 2 si 13 ani. Inca din data de 24 dec deja cele 2 grupuri se imprietenisera (atat adultii cat si cei mici) iar in seara de ajun petrecerea a fost foarte reusita pana la un punct (adultii au dansat, au cantat iar cei mici s-au jucat). Totul a fost [...] — vezi review
Rosen Centre Hotel 4 / ORLANDO
- DECEMBRIE, 2013
- de: ionel64 [05.01.14]






