Impresii și recomandări [pag. 6914 / 10897]
Afișate impresii [69131 - 69140] din total 108966 impresii
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- DECEMBRIE, 2013
- de: radoi romulus [05.01.14]
Craciunul 2013; traditii romanesti; colinde; pensiunea Miruna Sambata de Sus
Impreuna cu o familie de prieteni am hotarat sa petrecem craciunul la o pensiune cu traditii romanesti (colinde, taiatul porcului). La inceput am avut o lista cu 5, 6 destinatii (rucar, bran, sambata de sus). In final votul unanim a fost Pensiunea Miruna din Sambata de Sus. (pe forum existau si comentarii cam neplacute. Le-am dat deoparte) Am discutat cu proprietarii, am stabilit pachetul de servicii dorit, am platit un avans. In data de 23.12.2013 am sosit la pensiune. Am fost primiti de [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Marcel [Rona de Jos, MM] 2 / SIGHET
- DECEMBRIE, 2013
- de: AndreiStoicescu [04.01.14]
Sejur de vis
Aceasta pensiune o recomand cu cea mai mare caldura tuturor celor ce vor sa se relaxeze, distreze si sa cunoasca adevarata ospitalitate maramureseana. Am fost un grup variat cu media de varsta 35 ani, cu gusturi diferite (muzica, mancare) si cu toate acestea ne-am simtit minutat. Gazdele, Maria si Marcel, au facut tot posibilul si au si reusit sa ne faca pe fiecare dintre noi sa ne simtitm minunat. Totul a fost perfect, mancarea din belsug din bucatria traditional ardeleneasca, dar si [...] — vezi review [+3 poze]
Grand Hotel Fleming 4 / ROMA
- DECEMBRIE, 2013
- de: irinel.d [04.01.14]
Vacanta la Roma-hotel Grand Fleming
Din punctul meu de vedere raportul calitate-pret este f. bun la acest hotel. Hotelul este curat, se schimba zilnic prosoapele si lenjeria iar micul dejun este variat. Eu am cerut camera cu balcon pentru fumatori si am primit o camera la etajul 2, camera destul de mica dar cu balcon. De la aeroport -Fiumicino-am platit 80 eur. un taxi, foarte scump tinand cont ca la intoarcere am platit la hotel transferul-48eur. Taxa de statiune[sau ce taxa o fi!! ] este de 3eur de pers. pe zi, care se [...] — vezi review [+1 poze]
Lepenski Vir Hotel [Donji Milanovac] 3 / GOLUBAC
- DECEMBRIE, 2013
- de: acostea_2005 [04.01.14]
Nu mergeţi la Lepenski Vir
Dragi potentiali turisti de Serbia, faceti bine si ganditi-va de 10 ori inainte de a lua decizia sa ajungeti la Hotel Lepenski Vir din Donji Milanovac. E o spelunca de 2 lei, cu miros de pestera si paienjeni din Neanderthal. Mi-am ratat un sejur de Revelion 4 nopti/ 5 zile, 29.12.2013-02.01.2014. E HORROR, dragii mei! conditii minimale de cazare, mancare rece si prost gatita, bazata numai pe morcovi fierti si supe creme de faina!!! Muzica sarbeasca non stop + tiganeasca cu gornisti ca la mort [...] — vezi review
Cabana Anda 3 / GHEORGHENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: DaniX [04.01.14]
Craciun alb la Gheorgheni
Pentru minivacanta de craciun, am mers anul acesta in tara la munte, in judetul Harghita, la pensiunea Anda in apropiere de Gheorgheni, fiind un grup de 10 familii. A fost o experienta placuta, tinand cont si de pretul scazut al acestei vacante si de aceea am decis sa va impartasesc cateva impresii. Locatia pensiunii este foarte frumoasa, intr-o vale strajuita de munti impaduriti si tinand cont de faptul ca anul acesta nu prea a fost zapada in tara, a fost o alegere inspirata sa mergem in [...] — vezi review [+18 poze]
Dorna Hotel (ex Alpin) 4 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: razvan_dorin* [04.01.14]
Maxim 3 stele nicidecum 4
Am fost cazat la acest hotel in perioada craciunului, am stat 6 zile la acest hotel dar sincer a-si fi preferat sa nu stau nici macar o zi! Singurul plus a acestui hotel este curatenia! Mic dejun nevariat in fiecare dimineata ni s-a servit aceleasi preparate, pranzul si cina aveau doar 3, 4 sortimente de mancare! Ospatari neprofesionisti care de-abia asteptau ca noi sa plecam din restaurant si care stateau si vorbeau la telefon in bar nefiind intersati de clienti! Intr-o zi personalul de [...] — vezi review
Croaziere cu MSC Fantasia / CROAZIERE
- DECEMBRIE, 2013
- de: LACITURISTUL [04.01.14]
Croaziera de Craciun cu MSC Fantasia
Din momentul cand am coborat de pe Divina anul trecut ne-am propus sa repetam acea experienta de neuitat! De cum am ajuns acasa am inceput sa caut urmatoarea croaziera de craciun; nu mi-a luat mult si am gasit-o! cu vasul MSC Fantasia 11 nopti, Italia, Grecia, Israel! nu voi insista asupra descrierii vasului, a fost descris in alte rewieuri amanuntit. Despre cabine doar atat ca s-au facut niste schimbari incepand din toamna si exista doua tipuri de cabine “bella” si “fantastica” [...] — vezi review [+20 poze]
Motel Cozia [Călimănești] 2 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- DECEMBRIE, 2013
- de: chris79 [04.01.14]
Conditii excelente si un Revelion reusit
Am petrecut Revelionul 2013-2014 la Motelul Cozia din Caciulata (a nu se confunda cu Hotelul Cozia care este peste drum de acesta), beneficiind de o oferta care parea tentanta ca si pret: 630 de lei de persoana 3 nopti cazare + 1 gratis, cu pensiune completa si cine festive de Revelion si de 01.01.2014 incluse. Motelul avea numai review-uri favorabile dar trebuie sa recunosc ca ceea ce am gasit la fata locului ne-a depasit asteptarile. Motelul complet renovat, camerele mari si cu mobilier, [...] — vezi review
Pensiunea Casa Boierească [Peștera] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: florins [04.01.14]
Satisfactie completa
am ales de pe internet aceasta pensiune pentru petrecerea revelionului 2014, cunoscand destul de bine zona, inclusiv satul Pestera si am avut marea satisfactie de a petrece cateva zile extraordinare. Ceea ce a facut familia care conduce aceasta pensiune este extraordinar: a creat o atmosfera de familie, a urmarit in permanenta ca turistii care au ales pensiunea sa beneficieze de conditii de cazare, masa, ambient pe care nu le-am intalnit in multe locuri. As putea, fara exagerare, spune ca la [...] — vezi review [+2 poze]
Complex Turistic Baia Roșie 3 / SLĂNIC [PH]
- DECEMBRIE, 2013
- de: andreinitescu80* [04.01.14]









