Impresii și recomandări [pag. 6915 / 10897]
Afișate impresii [69141 - 69150] din total 108966 impresii
Bona Vita Hotel 2 / CHAIKA
- DECEMBRIE, 2013
- de: aad [04.01.14]
Oferta buna de Revelion vs Pret
In conditiile in care o petrecere de Revelion in Bucuresti costa cam 300-350 lei / persoana (doar 6 ore) am considerat ca 3 nopti All Inclusive in Bulgaria cu 450 lei / persoana este chiar bine. Cu ceva rezerve privind conditiile care ne vor astepta in hotel am pornit la drum. Prima problema intampinata a fost ajungerea la hotel. Greseala mea a fost ca nu am cautat pe net harta exacta ci am folosit Google Maps. Am ajuns in statiunea pustie cam la 2 km de destinatie si jumatate de ora nimeni [...] — vezi review [+18 poze]
Adristel Hotel 3 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: neagualexaa [03.01.14]
O surpriza foarte placuta
Tocmai ne-am intors dintr-un sejur de 6 zile de la vatra dornei. Eram obisnuiti cu zona insa a fost pentru prima data cand ne-am cazat la Adristel. Am avut initial ceva emotii pt ca citisem comentariile postate pe net referitoare la aceasta pensiune. Nimic mai fals! In mod clar gazdele si-au dat toata silinta sa ne simtim bine. Mancarea a fost excelenta. Masa de revelion a fost foarte bogata, inclusiv cu produse traditionale. Caldura a fost chiar in exces. Peisajul e minunat, pe [...] — vezi review
Double Tree by Hilton Cavaler Hotel 4 / SIGHIȘOARA [MS]
- DECEMBRIE, 2013
- de: adrian_28_1977 [03.01.14]
Revelion 2014 - de revenit
Am cumpărat un pachet de revelion la acest hotel și nu regretam deloc acest lucru. Pachetul a fost de 4 nopți, începând de pe 30.12.2013. A inclus pe lângă mic dejun toate cinele, inclusiv cele festive, bineînțeles. Am sosit la ora 13:00 și am primit camera fără a aștepta ora de check-in. Cu vedere spre castel, un micuț balcon, camera are dotări de vârf, cu aparat AC-aerotermă cu panou de comandă pe perete, încălzire prin pardoseală cu comandă digitală, internet [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Poiana Căprioarelor 3 / MOISEI [MM]
- DECEMBRIE, 2013
- de: morogan [03.01.14]
Locatie excelenta, mancare groaznica
Am fost cu familia (2 adulti si 2 copii de 3 respectiv 1 an) de revelion. 4 nopti 1600 lei. In principiu trebuia sa fie all incl dar nu a fost chiar asa. Suplimentul de bautura era pe bani, bere sau suc sau apa plata pe bani (intre 4.5 lei si 9 lei) In schimb mancarea la toate mesele a fost execrabila: ori rece ori foarte rea la gust. Niciuna dintre mese nu a fost mancabila. Micul dejun era acelasi, foarte bogat: cascaval, sunca de praga, slanina si ceai la cana (1 cana inclusa, numai ceai de [...] — vezi review
Căciulata Hotel / Complex Cozia [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- DECEMBRIE, 2013
- de: miriamysa* [03.01.14]
Un revelion reusit
Am hotarat sa petrecem anul nou in acest hotel, initial am vrut sa mergem la Oltul dar nu am mai gasit camere libere asa ca am cumparat un pachet de 3 nopti aici. Hotelul este curat, camere curate, primitoare, nu este lux (mobila un pic veche) totul functional, nimic pus de mantuiala doar ca sa arate bine in camera. Baia curata, prosoapele au fost schimbate in fiecare dimineata, gunoiul dus (probabil ca au luat masuri intre timp). Caldura peste tot, in camere, pe holuri, in restaurante etc... [...] — vezi review [+4 poze]
Oran Hotel 4 / ISTANBUL
- DECEMBRIE, 2013
- de: Coca Dosky [03.01.14]
Oran Hotel , perfect pentru un sejur la Istanbul
Buna tuturor, si un an nou fericit cu multe călătorii frumoase! In dec. anul trecut, am petrecut 4 zile minunate in Istanbul, la Hotel Oran. Am facut rezervarea online cu aproximativ 10-15 zile înainte, iar apoi, citind mai multe rewieu-uri, pe alte site-uri, am avut oarece emotii, "afland" ca este un hotel mai mult pentru rusi, ca se fura din minibar, etc. Ne-am bucurat sa aflam ca nu-i deloc așa. Am ajuns la hotel la ora 5 dupa amiaza. Spre surprinderea noastră, tot personalul de [...] — vezi review [+15 poze]
Pensiunea Gențiana 4 / BRAN
- DECEMBRIE, 2013
- de: MihaiDF [03.01.14]
Revelion 2013-2014
Cazare: camera mare, curata, estetica de bun gust. Baie mare, curata, cabina dus suficient de mare, presiune apa buna, estetica de bun gust, chiuveta ne-practica (dai cu capul in policioara de la oglinda atunci cand vrei sa te speli pe fata). In afara camerei: holuri generoase, curate, acces practic pe 2 scari diferite. Restaurantul: mare, curat, aerisit, cu loc de joaca pentru kinderi, ferestre mari, luminoase, estetica rustic-minimalista de bun gust (mici sugestii pentru proprietar: sunt [...] — vezi review
Pensiunea Doi Cocoși 3 / RUCĂR
- DECEMBRIE, 2013
- de: gabriel3108 [03.01.14]
Ca la mama acasa!
Fara sa stim, fara sa avem vreo informatie prealabila despre locatie am gasit pe net pensiunea Doi Cocosi din Rucar si impreuna cu alte 5 familii toti cu cate un copil sau doi am hotarat sa petrecem trecerea dintre ani acolo. Am fost socat de caldura si ospitalitatea gazdelor. Nici acasa bunica nu ar fi gatit in mod special atatea feluri de mancare pentru copii. Dau cateva exemple: Intr-o seara am avut ciulama de ciuperci cu mamaliga si cotlet de porc la gratar cu piure de cartofi dar [...] — vezi review [+1 poze]
Vila Lulu [Vatra Moldoviței] 2 / MOLDOVIȚA
- DECEMBRIE, 2013
- de: likeaprayer [03.01.14]
Intalnire cu traditia romaneasca autentica
Am ales sa-mi petrec Craciunul in Vatra Moldovitei la pensiunea Lulu deoarece imi doream sa traiesc atmosfera sarbatorilor de iarna ca altadata, de cand eram copil. Iar dorinta mea a fost implinita de o locatie deosebita si de un peisaj muntos relaxant. De gazda Lulu, care este un om cald si primitor, concentrat pe a face oaspetii sa se simta ca intr-o familie, organizat cu evenimente menite sa faca un Craciun de neuitat. De bucataria autentic romaneasca, care m-a impresionat deoarece am [...] — vezi review [+7 poze]
Vila Sântana [Sânmartin, BH] 2 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2013
- de: robert981 [03.01.14]








