Impresii și recomandări [6919 / 10897]

Afișate impresii [69181 - 69190]
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN

Un Craciun de poveste

Avand in vedere comentariul antescriitorului meu, ma vad nevoita a scrie aceste impresii mai repede decat as fi vrut. Intai de toate, doresc sa va spun, dragii mei cititori, ca inca sunt sub influenta celor traite la Complexul Wolf din Bran. Cuvintele nu pot exprima ceea ce am simtit si am trait. A fost un Craciun de vis. Spectacolele oferite in fiecare seara, mancarea care parca nu se mai termina, veselia si buna dispozitie a gazdelor ne-au facut sa ne simtim ca intr-o mare familie. Nu [...] — vezi review
Rozmarin Hotel 4 / PREDEAL

Nu mergeti acolo!!!

Am achitizionat un pachet de revelion 2013-2014 la acest hotel pentru patru nopti la un pret de 5300 lei! Avand in vedere suma platita asteptarile erau pe masura! Cand am ajuns intr-un final la hotel am avut parte de o mare surpriza... Am gasit un hotel in paragina, nerenovat de vreo 10 ani, unde totul mirosea a vechi, cu niste camere atat de mici de nici nu aveau loc 2 persoane, cu televizoare cu tub de pe vremea lui Ceausescu, cu mocheta rupta, cu wc murdare, cu un personal fara experienta, [...] — vezi review
Vila Alexandra 3 / POIANA BRAŞOV

De ne-incercat

Am venit la Vila Alexandra pentru vacanta de Revelion. Conditiile sunt mult sub standardul celor 3 stele afisate. Camerele nu sunt renovate de multi ani, pe tavan se gasesc urme de infiltratii. Toata mobila este veche, patul scartaie la cea mai mica miscare. Pe jos, doua covorase imbaciste zac pe parchetul zgariat de patina timpului si a oaspetilor ce au trecut pe aici. Termopanele de la camera nu izoleaza fonic camera, astfel ca poti auzi cu lejeritate toate zgomotele produse in jurul [...] — vezi review
Pensiunea Domnescu [Săliște] 3 / MĂRGINIMEA SIBIULUI

Intoxicatie alimentara

Am petrecut sarbatorile Craciunului aici si cateva zile mai tarziu doua dintre persoanele cu care am fost acolo au suferit o puternica intoxicatie alimentara. Ulterior am aflat ca si membrii unei alte familii cazate aici in aceasi perioada au suferit aceasi problema. Acest lucru imi lasa un gust foarte amar si consider ca ar trebuie sa aiba mai multa grija cu alimentele pe care le servesc si conditiile lor de pastrare. Din pacate acest lucru ma face sa nu recomand nimanui sa aleaga acesta [...] — vezi review
Dușan și Fiul Hotel 2 / SEMENIC
  • DECEMBRIE, 2013
  • de: cipri79 [30.12.13]

Scurt popas de 1, 2 zile

Am fost intr-un scurt sejur de 2 zile la ski pe muntele Semenic, eu, sotia si fetiza de 7 ani. Ne-am cazat o noapte la hotelul Dushan si fiul de 2 stele. Din auzite am inteles ca conditiile nu sunt chiar OK dar spre placua noastra surprindere conditiile au fost mult mai bune decat ne asteptam. Am fost cazati intr-o camera de 2 locuri cu pat dublu matrimonial suficient pentru noi trei, pret 120 roni. Curatenia in camera a fost OK, problema cea marte a fost caldura excesiva a caloriferelor [...] — vezi review
Edelweiss Hotel 3 / MEDIAȘ

Un hotel superb...

Deoarece nu mai fusesem de foarte mult timp în Ardeal (destinaţiile mele frecvente fiind cele din Dobrogea), profitând de vremea frumoasă de acolo (spre deosebire de ceaţa din majoritatea celorlalte regiuni ale ţării), am ales ca o parte din vacanţa de iarnă a anului universitar 2013/2014 să o petrec pe pământuri transilvane. M-am decis să îmi iau cazare în Mediaş - oraş pe care nu-l mai văzusem niciodată, dar care ştiam că are un centru istoric medieval foarte [...] — vezi review [+31 poze]
Complex Turistic Fortul Doftanei [Brădet, BV] 1 / SĂCELE [BV]

Un weekend de exceptie

Am petrecut la Fortul Doftanei un weekend prelungit cu colegii, in team-buildingul de sfarsit de an. De felul meu sunt pretentioasa si uneori carcotasa, dar acestui loc nu am avut nimic sa-i reprosez. Cazarea a fost foarte buna. Camerele arata ca noi, salteaua si asternuturile sunt curate si bune, m-am odihnit intr-adevar. Un mic neajuns ar fi ca nu exista baie in camera, sunt 2 bai pe vila de 3 camere, dar ma gandesc ca ar fi perfect pentru un sejur cu familia sau prietenii. Mi-a placut si [...] — vezi review
Minuț Hotel 3 / VATRA DORNEI

Jenant

Hotelul nu arata rau dar e prost administrat. Bucataria e varza. Micul dejun seamana cu cel de la o cantina de ajutor social. Nu cred ca mai jos de atat se poate. Seamana cu sloganul unei firme de taxi: mai ieftin ca noi e mersul pe jos. Preturi mari si calitate slaba. Nu stiu ce bucatari au dar consider ca nu au cunostinte elementare. Salata de rosii si castraveti nu e salata de cruditati. Salata de cruditati e altceva. Pacat de locatie si investitie. Se putea mult mai mult. Sincer nu [...] — vezi review
Pensiunea Grande 2 / LEPȘA

Traumatizanta vacanță în stil GRANDE

Aflat încă sub imperiul emoțiilor negative trăite la această pensiune din Lepșa, mă hotărîi să redactez acest avertisment, în atenția celor ce vor avea proasta inspirație să calce pragul respectivei locații. Ca de obicei, în sezonul rece, am dat sfoară în țară pe la amicii care mă acompaniază la acest gen de ieșiri, ne-am grupat și prezentat la poarta pensiunii în data de 24 a lunii decembrie. Cam gălăgie, de la bun început, în living-ul aflat sub ocupația bandei [...] — vezi review
Pensiunea Otilia [Rășinari] 3 / MĂRGINIMEA SIBIULUI

Vacanta esuata

Tin sa va spun ca aceasta destinatie nu este ceea ce pare. Ti se spune si arata ceva, ti se vorbeste frumos la telefon dar gazda nu este asa de primitoare precum pare. Noi am luat parte decat la micul dejun in toate cele 5 zile, anuntand gazda ca nu putem ajunge la toate mesele. Am cerut permisiunea gazdei ca in una din seri sa ne invitam prietenii (la vila, nu la masa) iar gazda a spus ca ne ofera o masa cu prietenii pentru ca nu am participat la celalalte. Odata ajunsi prietenii, am [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.8758671283722 sec
    ecranul dvs: 1 x 1