Impresii și recomandări [pag. 6922 / 10897]
Afișate impresii [69211 - 69220] din total 108966 impresii
Old Time Hotel Apartments 3 / PRAGA
- DECEMBRIE, 2013
- de: IuliaD [27.12.13]
Magia Craciunului 2013
Ieri ne-am intors din Praga. A fost cel mai reusit Craciun de pana acum! Am achizitionat cazarea si transportul (avion) cu 4 luni inainte si bine am facut! Zborul a fost excelent iar cazarea perfecta! De la aeroport am preferat sa cumparam bilete la Shuttle Bus care ne-a lasat in strada Celnici (gura de metrou Namesti Republisyk), dar se poate lua si autobuzul. Din aeroport am cumparat transferul (150Kc), bilet trasport in comun pt 3 zile (300Kc), PragueCard (880KC/pers/2zile) dar nu s-a [...] — vezi review
Pensiunea Liana [Bughea de Jos] 3 / CÂMPULUNG-MUSCEL
- DECEMBRIE, 2013
- de: mishu25 [27.12.13]
Un craciun de neuitat...
Bine v-am regasit dragi utilizatori ai acestui site! Tocmai ce ne-am intors dintr-un minunat sejur petrecut la Pensiunea Liana. Vreau sa va spun ca desi am citit numai de bine despre pensiune si despre dna Geta asteptarile noastre au fost depasite. Plecasem cu ceva indoieli in privinta mancarii pentru ca eram trei familii cu copii intre 1 si 4 ani si ne gandeam ca neavand si masa de pranz inclusa vor fi ceva probleme cu cei mici. Dar dna Geta cu ospitalitatea dansei a avut f f bine grija sa [...] — vezi review
Andaluzia Hotel 3 / GIURGIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: andr5 [27.12.13]
Concert manele toata noaptea
Am ascultat un concert de manele toata noaptea pe care l-am si platit. Cei care au dat petrecerea nu au nici o vina dar consider ca cei de la receptie ar fi trebuit sa ne previna. Cand i-am intrebat cat dureaza au spus ca pana la 1, dar este ora 3.45 si inca se mai canta. Nu mai conteaza cat este de curat daca nu poti sa dormi mai ales ca este un hotel de [...] — vezi review
Pensiunea Poiana Izvoarelor [Roșu, SV] 4 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Energospedition [27.12.13]
Faliment il meritati
Da romanul indura multe... apa calda aproape rece, sa stea la rand la baie dimineata, sa astepte 40 min o ciorba, praful din camere, sa plateasca pe 4 cepe cat pt 4 kg (prietenii stiu de ce), dar..., asta nu inseamna ca tre sa fie musai si prost. 1 - jenant, la masa festiva de craciun sa platesti apa plata care o consumi. ??? 2 - nesimtire, la o masa de 6 persoane iti umfla nota de plata cu 30% motivand ca au calculat gresit fresh-ul de portocale!!! 3 - falimentul (chiar il meritati) - [...] — vezi review
Vacanța pe Coasta de Azur / #CĂLĂTORII
- DECEMBRIE, 2013
- de: webmaster [26.12.13]
Cassis şi Calangues
Idea acestor rănduri mi-a venit cu totul întâmplător cănd am ascultat o melodie(cea postată mai sus) care făcea un elogiu pentru Cassis, pe scurt idea melodiei era că, degeaba ai văzut locuri celebre din lume dacă nu ai ajuns în acel loc numit... Cassis, sincer acest nume nu-mi spunea absolut nimic, dar eu sunt curios din fire şi am acumulat o oarecare experienţă turistică atăt căt să ştiu că o vacanţă de neuitat nu este neapărat necesar să fie într-un loc ultra faimos. [...] — vezi review
Pensiunea Poiana Izvoarelor [Roșu, SV] 4 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Roxmaris* [26.12.13]
NU recomand!!!
Am fost total dezamagiti de aceasta pensiune, am avut cabana inchiriata pt 3 seri cu 2000 ron. au 4 camere mici. fara baie in camera mobilier fff prost, saltele de pat murdare, paturi "matrimoniale" formate din 2 saltele prin care ieseau arcurile cred... lenjerie de pat fff proasta calitate, numai praf pe mobila o singura baie la parter... iar pt a ajunge la etaj trebuie sa urci pe niste scari de lemn care scartieeee ca in filmele de groaza, peretii fiind de rigips... se auzea orice zgomot... [...] — vezi review
Bastion Hotel 3 / SINAIA
- DECEMBRIE, 2013
- de: gogoneata [26.12.13]
Un loc in care vom reveni oricand cu placere
Am petrecut la Bastion un Craciun minunat!!! Au contribuit la aceasta: vremea deosebit de frumoasa, amplasarea hotelului intr-un peisaj minunat, confortul pe care ni l-a oferit apartamentul in care am fost cazati, programul oferit de organizatori - in seara de Craciun au fost colindatorii, a venit Mos Craciun, in fiecare seara a cantat muzica live - si, cel mai important lucru - amabilitatea intregului personal. Felicitari celor care administreaza aceasta locatie, vom reveni oricand cu [...] — vezi review
Domeniul schiabil Transalpina / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: laurao [26.12.13]
Vrem să schiem în România
Ne-am propus încă din vară ca anul acesta, în vacanţa de iarnă, să schiem în România, dar nu pe Valea Prahovei sau Poiana Braşov ci pe noile pârtii din Munţii Căpăţânii, cunoscute sub numele de Transalpina Ski Resort. După ce anul trecut am văzut deschiderea Domeniului Schiabil Transalpina, la televizor, iată-ne urcaţi în maşină îndreptându-ne nerăbdători către pârtie. Nu ascund că am căutat pe net impresii despre drum şi păreri ale cârcotaşilor. O bună [...] — vezi review [+6 poze]
Cabana Zeni 2 / STRAJA [HD]
- DECEMBRIE, 2013
- de: donwrite* [26.12.13]
Evitati Cabana Zeni din Straja
Am gasit pe net un site interesant si la prima zapada din aceasta iarna am facut o rezervare pentru 2 persoane de 7 zile. Prima informatie pe care-am primit-o la telefon si-anume ca pot ajunge cu masina pina acolo fara probleme daca am cauciucuri de iarna, era falsa. Asa c-am fost nevoiti sa ne caram toate bagajele pe o panta foarte abrupta mai lunga de aproape un kilometru, plina de gheata si zapada, in doua drumuri. A doua informatie ca se afla vis a vis de baza pirtiei a fost tot falsa. [...] — vezi review
Cabana Vânătorul [Ob. Lotrului] 3 / VIDRA & OBÂRȘIA LOTRULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: laurao [26.12.13]




