Impresii și recomandări [pag. 6925 / 10897]
Afișate impresii [69241 - 69250] din total 108966 impresii
Pensiunea Rodica 3 / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: ionela vasiliu [10.12.13]
A venit iarna
Am gasit pe internet adresa si pozele pensiunii Rodica din Busteni, unde am ajuns intamplator prin octombrie. Dupa prima zapada am ajuns la munte 4 familii cu copiii si cu saniutele. Ne-am simtit excelent. Confort, internet, caldura si ospitalitate cat cuprinde. Copiii s-au dat cu saniutele in fata vilei si asteptam sa mai cresca, la anul ii ducem la partia de schii, in timp ce noi, in curte eram la gratar. Am stat un week-end si vom reveni in prima vacanta. Desi pensiunea are 3 stele [...] — vezi review
Pensiunea Orizont 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: dacianmircea [10.12.13]
Drept la replică
Stimati potentiali turisti, Ce s-a scris pana acum despre aceasta unitate face parte din trecut. Acum pensiunea se prezinta sub o alta infatisare, cu un nou management, cu personal profesionist, cu camere si bai renovate, cu mobilier si dotari noi. De asemenea, partea culinara a suferit transformari semnificative prin oferirea unor produse ca la mama acasa. Nutrim speranta ca cei ce ne vor trece pragul nu vor mai avea nici un motiv de nemultumire iar daca da, le vom rezolva prompt, pe [...] — vezi review
NH Brussels City Center 4 / BRUXELLES
- DECEMBRIE, 2013
- de: mauricius* [09.12.13]
Merge, pe banii altora
Invitația de a susține o prelegere în cadrul unei conferințe, mi-a prilejuit și luna aceasta o incursiune în Bruxelles. Deoarece am aterizat spre sfârșitul “orei de vârf” a după-amiezii, nu m-am încumetat să iau trenul și apoi metroul câteva stații până la acest hotel, aflat în marginea zonei centrale a orașului. Așa că de data aceasta am luat un taxi pentru care am plătit 45 euro un drum. Practic, pentru o imagine de ansamblu, de la Hotel și până la Grand Place sau [...] — vezi review [+3 poze]
Casa Velcu 3 / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: George Oprea* [08.12.13]
Minunat
Am ales aceasta unitate de cazare la recomandarea unui coleg care a fost in vara si care s-a intors foarte incantat si ne-a aratat tuturor o multime de poze. Am decis impreuna cu sotia sa mergem si noi si am facut o alegerea foarte buna. Peisajul este minunat, privelistea panoramica deosebita, chiar de la balconul camerei noastre. Zona este linistita, accesul la partia de ski este rapid. Explicatiile si micile povesti ale D-lui Velcu au completat impresia foarte buna. Camerele sunt [...] — vezi review
Pensiunea Dor de Munte [Șimon] 2 / BRAN
- DECEMBRIE, 2013
- de: indiralisa_26 [08.12.13]
Placut impresionati
Am fost impreuna cu prietenii (clienti vechi ai pensiunii) pentru 2 nopti la aceasta pensiune. Ne-a placut tot... - mancarea... delicioasa... in mare parte cu produse preparate in gospodaria proprie, - prajituri foarte bune, - discretie si amabilitate din partea gazdei si a personalului, - camere spatioase, curate, foarte calduroase... (inchideam caloriferele pentru ca era prea cald). Copiii s-au simtit foarte bine si noi la fel. Am avut parte si de zapada, deci toate conditiile [...] — vezi review [+2 poze]
O zi în Rm Vâlcea şi imprejurimi / RÂMNICU VÂLCEA
- DECEMBRIE, 2013
- de: mireille [08.12.13]
Râmnicu Vâlcea, în stil retro
Râmnicu Vâlcea si casele lui uitate de 100 de ani Unde sunt casele de odinioara ale Ramnicului si parfumul lui de alta data ? Orice oras este o enigma, creeaza nostalgii, deschide ferestre spre trecut... Cu Mircea cel Batran, orasul meu a pasit in istorie, dar mai este el „un colt de rai, din Gradina maicii domnului''? Astazi el are o fata noua si s-a schimbat profund sub ochii mei. Amintirile lui sunt in zidurile vechi, pe strazile cu nume de domnitori, in pietrele pe care au [...] — vezi review [+30 poze]
Castelul și domeniul Sturdza [Miclăuşeni] / HÂRLĂU / TG. FRUMOS
- DECEMBRIE, 2013
- de: elena_iasi [06.12.13]
Castelul Sturdza de la Miclauseni
Am stat mult pe ganduri daca sa scriu sau nu despre judetul in care locuiesc si pana la urma m-am decis ca avem multe locuri frumoase aici, "acasa"despre care merita sa scriu pentru a mai starni curiozitatea si potentialilor turisti. Un loc care a ramas in sufletul meu pentru totdeauna este Castelul Sturdza de la Miclauseni, un loc incarcat de istorie care a trecut maiestuos peste mai bine de un veac de existenta. Localizare- la 67 km de Iasi, 24 de Roman si 20 de Tagu Frumos, la drumul [...] — vezi review [+12 poze]
Phoenicia Apartments Splai 4 / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Lumi [05.12.13]
O varianta buna de cazare in Bucuresti
Aparthotelul este situat pe Splaiul Independentei, langa Regie, dar nu chiar direct la bulevard. Nu este usor de gasit, dar cu GPS si cu indicatiile celor de la hotel, cred ca oricine se poate descurca. Va puteti orienta dupa indicatorul centrului de dializa, care este chiar langa hotel. Pozitia este linistita, parcarea exterioara destul de plina, dar exista si parcare subterana pentru clientii hotelului. Apartamentele sunt imense, cam 80mp. Compuse dintr-un living foarte mare cu [...] — vezi review [+5 poze]
Piatra Mare Hotel 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: adistoica66 [04.12.13]
Foarte civilizat, frumos, RECOMAND CU CALDURA
BUNA ZIUA... tocmai ne-am intors din acest sejur de 3 zile la hotel Piatra Mare din poiana. tin sa precizez, ca inainte de a lua bilet la acest hotel, am citit toate impressile de pe acest site si am fost aproape de a lua o decizie gresite. nu inteleg de ce, dintre toate impresiile scrise aici, nu am gasit nimic pozitiv. oare ce sa inteleg eu, turistul dornic de experiente placute in Romania? Chiar niciun turist care a fost pe aici nu a fost multumit? oare din ce medii provin cei care au scris [...] — vezi review
Miraj Hotel 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: stanciugel [03.12.13]







