Impresii și recomandări [pag. 6929 / 10897]
Afișate impresii [69281 - 69290] din total 108965 impresii
Julia Apartments 3 / HAJDUSZOBOSZLO
- NOIEMBRIE, 2013
- de: sziist [03.03.14]
Am ramas placut surprinsi! Peste asteptari!
Anul trecut am cumparat bilete la un concert care urma sa aiba loc la Debrecen. Ne-am gandit cu sotia, ca daca tot facem acest drum pana la Debrecen, sa ne cazam la Hajduszoboszlo si sa petrecem acolo weekend-ul. Avand un baietel de 7 ani, eram siguri ca o sa-i placa la Aqua Palace - unde urma sa ajungem si noi pentru prima data. Pentru ca aveam nevoie de bucatarie - hotelurile nu au intrat in discutie. Am cautat pe internet niste pensiuni sau apartamente. Am gasit pana la urma un [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Cibin 3 / GURA RÂULUI [SB]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: emafunhouse* [03.03.14]
Mizerabil
Bine v-am gasit, In cele ce urmeaza va voi povesti despre o experienta neplacuta traita la Pensiunea Cibin din Gura Raului, langa Sibiu. Am fost cazata impreuna cu sotul meu si inca doua cupluri, dintre care unul avea si un copil de 7 ani, la Pensiunea Cibin. Legat de aceasta locatie, mi s-a dovedit cat de adevarata poate fi zicala: Afara vopsit gardul si inauntru leopardul. In fotografii arata foarte bine locatia, o pensiune cocheta din lemn, in stil rustic, numai bine pentru 2 zile de [...] — vezi review
Simfonia Hotel 4 / RÂMNICU VÂLCEA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: ANAMA [23.02.14]
Deosebit
Am rezervat un week end in noiembrie 2013 la Hotel Simfonia, cautind un hotel cu impresii bune pe diverse site-uri turistice si din fericire, nu ne-au fost inselate asteptarile. Hotelul deosebit, de la decoratiuni interioare pina la personal (hotel si restaurant): foarte atenti la detalii, inclusiv la restaurant, servire ireprosabila, mereu cu zimbetul pe buze, discreti, bucatarie deosebita, preturile cam mari, dar merita. Singurul minus, foarte important pentru mine, dealtfel, l-a [...] — vezi review
Pensiunea Poiana Izvoarelor [Roșu, SV] 4 / VATRA DORNEI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: unq [17.02.14]
Pensiunea Poiana Izvoarelor Vatra Dornei; Controverse și obiectivitate
Greu mi-a fost să găsesc o locație de cazare cu opinii mai contradictorii ca în cazul acestei pensiuni. După îndelungi analize am decis totuși să includ locația în itinerariul din aceasta toamnă tocmai de dragul piscinei și a plăcerii de a ne recupera după hălăduiala pe munte. Pentru a ajunge aici trebuie să ieșiți din Vatra Dornei spre Bistrița pe șoseaua E 576 (DN 17) și, în localitatea Roșu, limitrofă orașului, o să vedeți o stație SOCAR PETROLEUM pe partea [...] — vezi review [+21 poze]
Complex Hanul Mureşenilor 4 / SĂCELE [BV]
- NOIEMBRIE, 2013
- de: FlaviuGeorge [15.02.14]
O oaza de liniste, confort si buna dispozitie
Chiar daca pentru a ajunge la Hanul Muresenilor trebuie sa "cotesti" pe niste stradute intortochiate din Sacele, locul este foarte frumos si iti ofera tot ce-ti trebuie pentru cateva zile de liniste, confort si relaxare. Puncte negative: - drumul intortochiat, dar semnalizat pana la pensiune; - micul dejun a cam lasat de dorit... altceva sau ceva suplimentar - distanta cam mare de Brasov, Poiana Brasov... Puncte pozitive: - camerele spatioase, incalzite si cu toate "utilitatile" [...] — vezi review
Mănăstirea Dobrovăţ [Dobrovăț] / IAȘI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Nicu Teusdea [09.02.14]
În căutarea ultimei ctitorii a lui Ștefan cel Mare - Mânăstirea Dobrovăț
Într-un sfârșit de noiembrie foarte primăveratec ne-am pornit la plimbare să vizităm ultima ctitorie a lui Ștefan cel Mare pe care nu a mai apucat să o vadă finalizată, este situată la 25 de km de Iași si 35 de Vaslui,pornim din Iasi urcand Buciumul spre Vaslui pe DN 24 si după circa 12 km un indicator ne sugerează sa o luam la dreapta pe DJ 247 spre mânăstirea Dobrovaț, drumul este asfaltat in stare buna strabate codri putin umblati, circulatie este minima in zona. Ajungem la [...] — vezi review [+20 poze]
A for Athens Hotel 4 / ATENA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: catalinx [02.02.14]
Daca ma intorc in Atena vreodată...
Bai nene, deci sunt idiot. Am fost in Atena prin Noiembrie anul trecut si am tot amanat sa scriu aici un review al hotelului pana am uitat. Am ales hotelul intr-un mod subiectiv, sa fie relativ aproape de Acropole pentru ca eu urma sa lucrez parte din weekend, de la hotel. Tot subiectiv aveam nevoie de o camera tripla intrucat eram cu copilul. Stiam de la inceput din varii review-uri ca daca-mi iau camera tripla n-o sa am vedere in piata Monastiraky, ci undeva prin spate si nu m-a deranjat. [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Cordoba / CORDOBA
- NOIEMBRIE, 2013
- de: ariciu* [02.02.14]
După dumnezei, mirese şi bătrânei prin Cordoba
Deşi începută de @le_maitre în forţă cu surle şi trâmbiţe, nararea periplului nostru andaluz s-a sfârşit înainte de a... continua. Iată că venirea zăpezii a reuşit să-i facă inspiraţia domnului meu să-i moară la intrare, sau mai bine zis, imediat după intrare... Zilele trecute, cu ochii pe geam, treceam în revistă mental toate escapadele nostre de anul trecut. Şi iată că așa mi-am dat seama că “aventura Spania” a început să se estompeze încet-încet. Pffffff, [...] — vezi review [+46 poze]
B&B Porto Centro Hotel 2 / PORTO
- NOIEMBRIE, 2013
- de: Eugenia55* † [01.02.14]
Hotel B&B Porto
Este un review serios deci nu trimiteti copchiii la culcare! Totusi, nu ţineţi lichide pe-aproape sau daca da, nu beţi in timpul lecturii fara babeţica! Cum veneam io asa (nu ca o moara pe Siret, nu!), pe cand se pravalea avionu’ spre pista de aterizare/decolare (unii-s mai saraci si fac ambele trebi in acelasi loc), zic sa-mi ocup timpu’ numarand firfireii pentru trenul-metrou (ii zic asa sa nu supar pe nimeni) 2,30 imi trebuiau, i-am ginit in portofel, i-am extras suav si in secunda [...] — vezi review [+9 poze]
Belvedere Hotel 3 / BOTOȘANI
- NOIEMBRIE, 2013
- de: carmen_22_09 [25.01.14]








