Impresii și recomandări [6930 / 10897]

Afișate impresii [69291 - 69300]
Vila Sidonia [Călimaneşti] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: zuzu [23.01.14]

Raport calitate-pret corect

Am fost cazati in luna noiembrie la Vila Sidonia din Calimanesti si am fost multumiti. Mi-a placut ca este pozitionata sus si e foarte fain sa urci treptele dupa o zi de plimbat si stat in apa termala :)... Are un farmec aparte pentru ca ai impresia ca urci sa vizitezi un castel sau o cetate :)... Camerele nu sunt foarte mari, baia este micuta, insa trebuie mentionat faptul ca este o cladire veche, care nu a fost construita ca si unitate turistica de la inceput. Pentru cei care doresc [...] — vezi review
[Alte] Biserici, mânăstiri în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Diaura* [22.01.14]

Biserica Doamnei

Biserica Doamnei, este un alt monument istoric si de arhitectura de la sfarsitul sec. XVII. si a fost ctitorita de Maria, prima sotie a lui Serban Cantacuzino. Cand constructia ei a fost finalizata si biserica sfintita in 1683, doamna Maria, a dorit ca hramul bisericii sa fie "Intrarea in Biserica a Maicii Domnului" cea care o ajuta si o ocrotea in viata si a carui nume il purta. Biserica este unica in felul sau si este singura ramasa din acea perioada, care are pridvorul sustinut de coloane [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Govora? / GOVORA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: zuzu [20.01.14]

Restaurantul hotelului Palace - Baile Govora, o experienta frumoasa!

Este un hotel unic in Romania si, dupa parerea mea, merita sa vizitam aceasta bijuterie, indiferent ca mergem sa servim un pranz sau sa ne petrecem o binevenita vacanta... Numai cei care au fost acolo pot spune cum este... Noi am fost la restaurant si pot spune ca am ramas foarte impresionata de pranzul extrem de gustos. Mancarea a fost foarte buna si culmea, foarte accesibila la pret. Noi nu ne-am cazat la Palace, ci doar am petrecut o dupa-amiaza superba, fiind deja cazati in statiunea [...] — vezi review
Descoperă zona Viscri / VISCRI [BV]

Din lada de zestre a romanilor-Viscri

Copil fiind, mergeam la meditatie la franceza la o doamna in varsta. Este una din amintirile cele mai frumoase ale copilariei mele. Eram incantata nu doar de farmecul si tactul pedagogic al dragei mele, tanti Livia, dar si de obiectele din micutul sau apartament, de la resturile de servicii de portelanuri fine, la piese de mobilier si uriasa pendula. Printre aceste obiecte se numara si o lada de zestre care ma intampina de pe hol. Era sculpatata in lemn si mintea mea de copil o umplea cu fel de [...] — vezi review [+25 poze]
Pensiunea Contele Vladimir 4 / BRAN

Recomand cu incredere

Am fost plecati la Bran pentru 3 zile, de marti pana vineri si am ales sa stam la Contele Vladimir. Desi este un pic mai mult de urcat de la soseaua principala din Bran, decat zic ei pe site (500 m), panorama este superba iar locul este perfect. Am fost cazati intr-o camera la etaj, deasupra restaurantului. Camera este dotata cu tot ce ai nevoie, curatenie se face in camere zilnic, prosoapele sunt schimbate daca le lasi pe jos (noi am lasat pe marginea de la cada si le-au schimbat si pe [...] — vezi review [+7 poze]
Vila Cătălina 3 / BUȘTENI

Nu recomand

Am gasit pensiunea pe internet, pe site-uri de cazare. Am sunat si am vorbit direct cu proprietarea care ne-a informat ca este liber pentru weekendul dorit de noi, dar pentru ca am luat 9 camere (din 10) ne-a cerut avans prin banca. Am trimis avans mai mult decat ne-a cerut doamna, cu 2 saptamani inainte de weekendul stabilit. Am ajuns acolo vineri la ora 16:00, iar cand am intrat in vila nu se simtea nicio diferenta de temperatura. Erau aceleasi grade ca si afara. Cand am intrebat-o pe [...] — vezi review
Best Western Candia Hotel 3 / ATENA
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Mixaela [19.01.14]

Hotel Kandia, Atena

Asa cum am mai spus inainte, pretul per camera + mic dejun nu il cunosc atat de bine, deoarece caravana a fost organizata de S. O. S Halkidiki si per persoana am platit 40 euro. Cu o noapte inainte am fost cazati la Hotel Philippos in Volos si cum am fost dezamagita profund cam ce arata pe internet si ce era in realitate era cu totul altceva, asa ca inainte sa plec din Volos, am intrat pe site-ul hotelul Kandia sa vad cam ce ma asteapta iar. La fel, fotografii superbe desi eram sceptica, nu mai [...] — vezi review [+3 poze]
Philippos Hotel 2 / VOLOS
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: Mixaela [19.01.14]

Philippos Hotel, Volos

Pretul per camera + mic dejun nu il cunosc atat de bine, deoarece caravana a fost organizata de S. O. S Halkidiki si per persoana am platit 40 euro, cazare la Hotel Philippos in Volos si un hotel din Atena (va fac rezumat si pentru acesta in curand). Pana sa plecam spre Volos, am dat un ochi pe internet si dupa fotografii am fost surprinsa cat de bine aranjat este hotelul, desi ajunsa in seara de 23 noiembrie 2013, chiar daca am stat numai o noapte, am fost pur si simplu dezamagita de cum [...] — vezi review [+1 poze]
Kempinski Grand Arena 5 / BANSKO
  • NOIEMBRIE, 2013
  • de: sabooky [19.01.14]

Super

mi-a placut acest hotel si il recomand. - hotelul este amplasat pe strada Pirin, exact langa partie - camerele sunt spatioase si curate. balconul este micut dar are vedere la partie (pt camerele mountain view) - halate de baie, papuci si produse cosmetice in camera - personalul hotelului este profesionist si foarte prietenos - camerista ne-a adus apa plata in prima zi, din partea casei - exista parcare, contra cost (5 lv/zi pt cea ext si 10 lv/zi cea int desi cand am sunat la hotel mi [...] — vezi review [+6 poze]
Malaga Lodge Hotel 1 / MALAGA

Malaga Lodge, o cazare corectă, ieftină și la îndemâna turistului grăbit

Dacă tot am început să narez periplul andaluz ar fi cazul să trec și la o prezentare exhaustivă aplecată asupra primei nopți de cazare pe pământ spaniol din cadrul rapidei excursii întreprinse în luna lui Brumar. Alegerea ungherului de nani Deoarece împărțisem expediția în 3 nopți de cazare, obiectivele propriu-zise începând abia cu Granada, am zis să adăstăm în Malaga ‘prima nocte’ pentru că zborul ajungea pe noapte și era mai bine să fim odihniți a doua zi [...] — vezi review [+28 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.8312430381775 sec
    ecranul dvs: 1 x 1