Impresii și recomandări [pag. 6924 / 10897]
Afișate impresii [69231 - 69240] din total 108966 impresii
Croaziere cu MSC Splendida / CROAZIERE
- DECEMBRIE, 2013
- de: Michi [16.12.13]
Splendida croazieră pe MSC Splendida.
Dacă acum două-trei săptămâni cineva mi-ar fi spus că numai peste câteva zile voi călători pe Mediterană într-un vapor ca din poveşti, i-aş fi spus ˝ du-te dom´le şi te culcă˝ şi ˝ niciodată n-ai să mă vezi într-o croazieră˝. Never say never zice englezul sau ˝ n-aduce anul ce aduce ceasul˝ aş spune eu. Povestea a început acum câteva luni când ochii mi-au căzut pe un review scris de Alina53 vezi impresii despre croaziera ei cu MSC Splendida, apoi pe altul de pe [...] — vezi review [+61 poze]
Avenue Hotel Dubai [Deira] 4 / DUBAI
- DECEMBRIE, 2013
- de: dorupetre [16.12.13]
Dubaiul vechi
Hotelul este situat in partea veche a Dubaiului (aproape de aeroportul international). Conditiile de cazare sunt bune. In camera exista fierbator si pliculete cu ceai si cafea. Ca avantaje enumerez: -apropierea de statia de metrou (200 m) -pretul rezonabil pentru Dubai - 100 euro/zi camera dubla Dezavantaje: -piscina era situata pe acoperisul hotelului; -este situat destul de departe de aeroportul Al Maktoum pe care am zburat (60 km). Micul dejun costa 10 Euro/persoana pe [...] — vezi review [+1 poze]
Cristalin Hotel 3 / VÂRTOP [AB / BH]
- DECEMBRIE, 2013
- de: sflori [15.12.13]
Team-building ok
Am fost la acest hotel in team-building, in aceasta luna si per ansamblu pot sa spun ca a fost ok. Vazand comentariile de pe aceasta pagina, prima intrebare pe care am adresat-o proprietarului a fost daca ne lasa sa petrecem pana dimineata. Probabil s-au schimbat lucrurile dupa cele descrise de alti turisti, si foarte bine au facut ambele parti, deoarece eu am plecat la 4 dimineata in camera si muzica inca urla, iar la 9 cand am coborat la micul dejun DJ-ul strangea echipamentele iar colegi [...] — vezi review
Pensiunea Bucovina 3 / CÂMPULUNG MOLDOVENESC
- DECEMBRIE, 2013
- de: Ella07 [15.12.13]
Pensiune Bucovina***
Intrucat cautam cazare, am dorit sa vizionam camerele pensiunii care se afla la etajul restauranului cu acelasi nume, pozitionat in centrul orasului. Ne-am cazat acolo deoarece camera era foarte curata, cu o baie impecabila, prosoape si asternuturi de buna calitatea si articole decorative de bun gust. Am stat doua nopti, a doua zi au fost schimbate prosoapele, personalul care face curatenie politicos si atent. Singurul inconvenient este faptul ca uneori, la trecerea tirurilor si [...] — vezi review
Pensiunea Rafael 4 / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2013
- de: fiam [13.12.13]
Mini Austria la 30 km de Sibiu
Suntem o firma din Ungaria, organizam anual o sedinta/petrecere de Craciun respectiv un concediu de ski atat in tara cat si in strainatate. Pentru inceputul lui decembrie 2013 am ales pensiunea Rafael din statiunea Paltinis si putem spune ca a fost una din cele mai bune optiuni din ultimii ani. Pensiunea se caracterizeaza printr-o curatenie desavarsita, mobilier din lemn masiv, o arhitecura interioara rafinata care eclipseaza multe pensiuni din Austria si Franta, sala de conferinte este dotata [...] — vezi review
Pensiunea Lido 3 / PIATRA NEAMȚ
- DECEMBRIE, 2013
- de: Cornelia Lalu [13.12.13]
Raport pret / calitate excelent
Din 2008 afaceri judiciare ma aduc la Piatra-Neamt la inceput de cate 10-15 ori pe an cate 2-4 zile. La inceput am locuit (desi nu imi placea modelul de hotel comunist unde de dimineata cameristele vorbesc tare si trantesc usile pe hall) la hotel Ceahlau care intr-adevar in pretul camerei de 300 de lei oferea si micul dejun. Intr-o zi mergand la gara am intrat in pensiunea Lido din imediata apropiere a garii. Desi la acea vreme mi-a displacut ca in restaurantul de la intrare era prea mult fum, [...] — vezi review
Coral Hotel [Dorolt, SM] 3 / SATU MARE
- DECEMBRIE, 2013
- de: florentinadum [10.12.13]
Locatie buna, servicii slabe
Ne-am cazat la Hotel Coral in decembrie 2013, in drum spre Budapesta. Locatia hotelului este foarte buna in ceea ce priveste apropierea fata de vama Petea. Am facut rezervarea prin telefon cu o zi inainte de a sosi, specificand ca doresc o camera dubla matrimoniala. Receptionera m-a informat ca pretul este de 160 lei cu mic dejun inclus. La sosire, am avut surpriza neplacuta sa constat ca rezervarea mea nu fusese inregistrata, insa, existand camere disponibile, am primit o camera twin. [...] — vezi review
Guillermo Tell Hotel 3 / BARCELONA
- DECEMBRIE, 2013
- de: laura_bodnaras [10.12.13]
Experienta de neuitat
Am incercat sa descriu in 2 cuvinte experienta pe care am avut-o in Barcelona la propriu... in ceea ce priveste orasul totul este un vis... chiar ai ce sa vezi in Barcelona. Noi, ca sa vizitam cat mai multe obiective, am optat pentru bus-ul turistic care are 2 trasee diferite in functie de obiectivele pe care vrei sa le vezi, si de timpul pe care il ai disponibil... cred ca a fost si cea mai accesibila varianta pt ca astfel am putut ajunge exact la locatia dorita fara a cauta adresa sau sa ne [...] — vezi review
Pensiunea Noemi 3 / BRAȘOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: nicoleta 24 [10.12.13]
Un week-end la munte
Buna seara, as dori sa va povestesc despre experinta noastra la aceasta pensiune, aflata in centrul vechi al Brasovului, pentru a stii pe viitor la ce sa te astepti cand intri in aceasta locatie. Am facut rezervare telefonic, am anuntat ca avem copii mici si ni s-a explicat ca pensiunea are 3 margarete si sa mergem cu incredere ca nu vom avea probleme. Am intrebat pretul si nu am negociat, atat cat ni s-a spus atat am platit doar ca atunci cand am ajuns ne-am dat seama ca am platit pentru [...] — vezi review
Pensiunea Garofiţa Pietrei Craiului 2 / ZĂRNEȘTI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Mihaela G. [10.12.13]




