Impresii și recomandări [pag. 6921 / 10897]
Afișate impresii [69201 - 69210] din total 108966 impresii
Pensiunea Marinela 3 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: 40DMR [28.12.13]
Craciun de vis
Buna sera, abia ne-am intors din sejurul petrecut in Maramures, Vadu Izei la Pensiunea Marinela si am tinut sa o adaug in lista pensiunilor demne de luat in seama. Pensiunea este situata la intrarea in Sighet (imediat dupa pod dreapta) dinspre Birsana la 200 M de drumul judetean, pe malul Izei si la mijlocul distantelor catre principalele obiective turistice(manastirea Birsana, Sapinta, Cavnic partie si altele) Am fost cazati pentru 4 nopti si primiti ca niste oaspeti de cinste desi veneam [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Turistică & Ranch Poiana Mărului 3 / POIANA MĂRULUI [BV]
- DECEMBRIE, 2013
- de: lds [28.12.13]
Craciun de Vis
Gazde super serviabile - R&R - Nota 10! Bucatar de VIS - nea Florica alaturi de Mihaita - nota 10. Conditii de 4 margarete plus! Perioada vacantei a fost 21-27 decembrie. Am ajuns in aceasta locatie cu ajutorul Google Earth, intr-o super formatie de 32 de persoane atat adulti cat si copii. Am cautat o evadare in natura si chiar am reusit acest lucru. Locatia este situata la aproximativ 2,5 km de sosea, accesul la pensiune se realizeaza pe un drum forestier super intretinut in orice conditii [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Andreea [Baia de Fier] 3 / POLOVRAGI / NOVACI
- DECEMBRIE, 2013
- de: danup [28.12.13]
Craciun la Andreea
Pentru ca toate review-urile de pana acum prezinta conditiile de cazare aferente sezonului cald, haideti sa va spun cum este Craciunul pe meleaguri gorjene. A fost a treia oara cand am fost oaspetii acestei pensiuni si pot sa va spun ca grija pentru client s-a pastrat neschimbata in toti acesti ani. Ca si cazare am optat pentru apartamentul situat la mansarda in pensiunea veche, care cuprinde doua dormitoare pozitionate in oglinda, un living spatios si o baie maricica. Caldura si apa calda [...] — vezi review [+9 poze]
Festivaluri, expoziții, alte manifestări cu caracter temporar / TIMIȘOARA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Nicu [28.12.13]
Târgul de Crăciun Timisoara
Timișoara in decembrie arata diferit fața de alte luni ale anului mai ales in centru orașului acolo unde în această luna este organizat si acest târg. Fața de alți ani acum organizatorii au făcut si ceva schimbari in sensul ca au mărit locul de desfăsurare al acestui târg, pîna in anii trecuti era doar in Piața Operei acum o parte importanta a acestui târg este si in față la Modex. Sunt la acest targ aproximativ 100 de căsuțe cu tot felul de produse alimentare si nu [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Kristal 3 / SĂCEL [MM]
- DECEMBRIE, 2013
- de: stoicaproiect [28.12.13]
Oribil
Organizare praf... am fost acolo de craciun 2013. La pranz mancare de cantina. Sa nu credeti ca sunt pretentios... dar cand mergi de Craciun in MM te astepti sa primesti o mancare traditionala gustoasa. am primit o tocana cu cartofi fierti, o supa, iar o salata era prea mult din partea gazdei. RUSINE. In seara de ajun am asteptat 4 ore un pahar cu vin si tot nu l-am primit. Gazda a invocat diverse motive... ca pentru prosti. Am cerut ceva de mancare pentru un copil de 3 ani, pe la 6 seara [...] — vezi review
Apollo Hermannstadt Hotel 3 / SIBIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: Claudia P [28.12.13]
Slab
Avantaje Hotelul este situat la 10 min de mers pe jos in centru. Caldura in camere si apa calda non-stop. Camere de fumatori (+balcon). Parcare in curtea hotelului destul de generoasa. Dezavantaje Miros puternic de mucegai in camere. Datorita unor probleme la baia camerei primita initial (WC stricat), am fost nevoiti sa ne alegem una din alte trei camere care miroseau cat mai putin a mucegai si canalizare. Solutia primita de la personalul hotelului de a scapa de mirosul persistent din [...] — vezi review
Pensiunea Casa Vero 4 / VAMA
- DECEMBRIE, 2013
- de: MVio72 [28.12.13]
Un craciun traditional
Pentru cine vrea sa petreaca un Craciun in stil traditional aceasta locatie este foarte potrivita. Conditiile de cazare la 4 stele excelente, peisajul este mirific, nimic de reprosat la capitolul curatenie, perfect pentru familie cu copii deoarece exista spatii de joaca amenajate pt. copii. La capitolul masa totul este cit se poate de bio, mincarea excelenta, proaspata, pregatita in casa diversificat meniul de sarbatori si nu numai meniuri speciale pt. copii, meniuri speciale pt. cei care [...] — vezi review
Pensiunea Casa Anca [Agapia] 4 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
- DECEMBRIE, 2013
- de: lauretka2001 [27.12.13]
Descriere frumoasa insa primirea rece, si necorespunzatoare
Am vazut pe internet un site despre casa anca destul de frumos prezentat. Dar totul era doar pe site, de la vorbe pana la fapte era cale lunga. Oferta a fost pt 3 zile de Craciun. Primirea a fost jalnica doar cu apa plata in prima mea zi de concediu... Masa de dimineata era ok, insa la celelate mese de seara era cam saracacios. Nu asteptam produse sofisticate, ci doar o masa mai imbelsugata nu ca la cantina. Ni sa spus ca vom avea o bucatarie de acces, dar nu ne-au mai lasat la acea [...] — vezi review
Negy Evszak Superior Hotel 3 / HAJDUSZOBOSZLO
- DECEMBRIE, 2013
- de: atty_ka [27.12.13]
Experienta nu prea reusita
- broasca de la usa baii rupta (era sa raman blocat in baie de cateva ori) - furtunul a iesit din para dusului (evident in timpul dusului) - ospatarii n-au fost prea amabili - meniul restaurantului costa 1.100 Ft. si noi am fost taxati cu 1.500 Ft. (evident n-am platit, dupa ce am discutat cu managementul hotelului) - mic dejun saracacios, cafea daca voiai te mai costa 600 Ft. - mancarea n-a fost pe gustul meu si foarte sarata - piscina hotelului este prea mica (4 persoane daca incap [...] — vezi review
Poiana Ursului Hotel 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: Freddy [27.12.13]






