Impresii și recomandări [pag. 6920 / 10897]
Afișate impresii [69191 - 69200] din total 108966 impresii
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Oleg Stupurac [29.12.13]
Traditiile si ospitalitatea Romaneasca la ea acasa
A fost alegerea sotiei mele si ii multumesc pentru aceasta. Dupa multe ore pe sosea am ajuns dimineata la Pensiune, inainte de ora normala pentru cazare. Cu o amabilitate deosebita am fost intimpinati chiar de Tanti Ileana care ne-a cazat imediat si ne-a invitat la o gustare si o horinca asta asa ca sa "NE IMPACAM". Imediat ne-au fost prezentate si fetele Ancuta, Mariana si Mia pe care le vom intalni peste tot in timpul sederii noastre la pensiune. Asta a fost începutul concediului nostru [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]
- DECEMBRIE, 2013
- de: grecone [29.12.13]
Craciun deosebit
Dupa o lunga informare pe multe situri si forumuri, mai ales pe amfostacolo, am ales sa facem (2 familii=4 adulti si 3 copii) sarbatorile de Craciun la Pensiunea Onelia, Garda de Sus. Alegere fericita! Am parcurs drumul de la Constanta la Garda de sus (700 km) cu o oprire la Sibiu, unde am stat la o alta pensiune deosebita aleasa tot pe baza impresiilor voastre pentru care multumesc din inima. Am vizitat Piata de Craciun si ne-am odihnit pentru etapa 2. Am ajuns a doua zi in jurul orelor 16 [...] — vezi review
Piatra Mare Hotel 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: deedelle [29.12.13]
Peste așteptări
Am petrecut la acest hotel un sejur în perioada 23.12 - 28.12.2013. Ne-am cazat pe 23 decembrie la orele 20:00. Am servit cina... incredibilă pentru un hotel din România - relativ diversificată și foarte gustoasa. In absolut fiecare seară am avut la restaurant muzica live - Armonia Group, care de altfel au susținut programe și pe 24 si 25 -seri cu cine festive. Era ca la nunta... am plecat mai repede - fiind cu copiii- si ne-au adus la ora 00:00, fripturile in cameră. Chelnerii au [...] — vezi review
Dorna Hotel (ex Alpin) 4 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Suedezul [29.12.13]
Minunat
Este pentru a doua oară când poposesc, împreună cu soţia, în această minunată locaţie şi de fiecare dată ne-am simţit foarte bine, chiar dacă acum am primit un pat mai micuţ decât... suntem obişnuiţi, dar într-o cameră frumoasă care avea în rest de toate şi era foarte cochetă. :) Nu doar personalul de la recepţie a fost foarte amabil dar şi cameristele şi personalul restaurantului au fost foarte atenţi şi apropo' de restaurant, dacă ajungeti, merită să [...] — vezi review
Târgul de Crăciun / SIBIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: Rodel [29.12.13]
Magia sarbatorilor de iarna la Sibiu
Iarna nu este anotimpul meu preferat, dar stralucirea sarbatorilor reusesc s-o faca suportabila, cel putin pana la sfarsitul lor. Si Targul de Craciun din Sibiu, care ne-a incantat intre 22 noiembrie si 26 decembrie 2013, a contribuit la magia acestor sarbatori. Aflat la a VII-a editie, Targul de Craciun este un proiect cultural al Consiliului Local Sibiu in parteneriat cu Fundatia Au-Ro Austria Pro Romania si Consulatul General al Austriei. De altfel, targul este o copie al celui din [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Casa Cartianu [Cartiu] 3 / TÎRGU JIU
- DECEMBRIE, 2013
- de: edi_01 [29.12.13]
O pensiune de vis!
Daca ajungeti in Gorj, mergeti neaparat la Pensiunea Casa Cartiau si nu o sa regretati. Pensiunea este foarte aproape de Targu Jiu (in 5 minute esti in centru) si va recomandam cu drag sa o vizitati si voi! Pensiunea Casa Cartiau este construita langa un conac boieresc din secolul 18 ce functioneaza acum ca un muzeu de port popular gorjenesc si arata impecabil, imbinand elemente moderne si de confort cu influente rustice. Personalul este foarte amabil, micile detalii facand diferenta, [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Casa Sighișoreană 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- DECEMBRIE, 2013
- de: andrei.rafoiu [29.12.13]
O pensiune acceptabilă
Salutare, Am fost într-o mică plimbare prin Ardeal; un circuit de vreo 650-700 km (Ploiești-Sighișoara-Sibiu-Brașov-Ploiești) cu câteva opriri pe la 2 cetăți (Rupea și Slimnic) pe care vi le și recomand. Plimbarea a durat 2 zile, noaptea dintre ele petrecând-o la Casa Sighișoreană. Gazdă foarte primitoare, Nicu, ne-a așteptat în fața pensiunii cu porțile larg deschise încercând să ne facă să ne simțim cât mai bine (a și reușit - mulțumim). Ne-am [...] — vezi review [+2 poze]
Doru Hotel 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2013
- de: manueldoina [29.12.13]
Craciun relaxant la Predeal
In perioada 22-27 decembrie am petrecut Craciunul la hotel Doru din Predeal. Am ajuns in Predeal duminica 22 decembrie 2013 dupa pranz si ne-am cazat la hotel Doru cotat la 3 stele. Camera in care ne-am cazat era situata la etajul 1 si am beneficiat de pat matrimonial. In camera era curat asternuturile erau curate baia cu cabina de dus si uscator de par functional. Camera era prevazuta cu un televizor led Samsung cu telecomanda functionala pat matrimonial dulap mare internet wireless. Din [...] — vezi review [+8 poze]
Piemonte Hotel 4 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2013
- de: omv22 [29.12.13]
Tratat... haiduceste!
Acest hotel pe care sunt afisate 4 stele are un slogan "... tratat regeste!", care nu se confirma, asa cum nu se confirma nici numarul de stele. Nu este intamplator ca si alti turisti au apreciat un nr mai mic de stele. Amabilitatea tine atat cat nu ai reclamatii de facut. Daca vei avea curajul sa spui ca ai fost nemultumit de anumite servicii, managerul hotelului uita de sloganul amintit mai sus, incercand sa te convinga prin ridicarea tonului ca de fapt trebuia sa te simti bine. Am avut [...] — vezi review
Pensiunea Casa Vero 4 / VAMA
- DECEMBRIE, 2013
- de: stefania79 [28.12.13]







