Impresii și recomandări [pag. 6909 / 10897]
Afișate impresii [69081 - 69090] din total 108966 impresii
Pensiunea Dor de Munte [Șimon] 2 / BRAN
- DECEMBRIE, 2013
- de: motanita [11.01.14]
Foarte frumos
Am petrecut clipe minunate, un Craciun de vis, alaturi de oameni foarte dragi mie. Gazdele s-au straduit sa fie totul perfect si chiar au reusit. A venit si Mos Craciun, motiv pentru care toti copiii din pensiune au fost mai mult decat incantati, mancarea a fost excelenta, totul a fost mereu proaspat si diversificat, prajiturile foarte bune, pregatite in casa, iar sala de mese era mereu o surpriza, fiind folosite tot felul de tacamuri dragute si mereu in ton cu spiritul acestei frumoase [...] — vezi review
Circuit Grecia / diverse zone #
- DECEMBRIE, 2013
- de: Ioan Raita [10.01.14]
Grecia la vreme de iarnă. Revelion Atena 2014.
După ce o perioadă de timp foarte îndelungată am tăcut, asta pentru că nu aveam ceva important de relatat, iată că a venit vremea să scriu din nou. În cursul lunii octombrie anul trecut, ne-a venit ideea să vizităm Grecia și într-un alt anotimp decât cel călduros. Așa că, după mai multe căutări pe internet ne-am oprit la oferta ”Revelion Atena 2014”, iar pe data de 29.12.2013, la orele 6.30 am pornit la drum din București cu autocarul, traversând Bulgaria pe traseul [...] — vezi review [+12 poze]
Cala Blanca Hotel 3 / GRAN CANARIA
- DECEMBRIE, 2013
- de: Delphinash [10.01.14]
Ne-am simtit bine!
Hello tuturor, Pt sarbatorile de iarna 2103, mai precis de Revelion, am ales sa le petrecem undeva la cald, asa ca am ales frumoasa Gran Canaria, la hotel Cala Blanca din Taurito, zona Puerto Mogan. Zona e f frumoasa, drumul pana la hotel a fost perfect, doar autostrada, indicatoare, n-ai cum sa te pierzi. Un pic intrarea la hotel am ratat-o initial t ca practice sunt 2 drumuri, unul care incnjoara muntele dar care nu are nico intrare in hotel si unul mai sus pe partea celalata a hotelului. [...] — vezi review
Complex Turistic Fortul Doftanei [Brădet, BV] 1 / SĂCELE [BV]
- DECEMBRIE, 2013
- de: Cosmin Paulet [10.01.14]
Revelion Extraordinar
Noi am inchiriat o vila in care am fost 3 cupluri; conditiile de cazare foarte bune, vilele au finisaje de foarte buna calitate; serviciile din restaurant foarte bune, ospatarii sunt prietenosi iar mancarea buna si multa :D. Restaurantul este destul de mare si se pot organiza si petreceri private sau corporate. Noi am intrat si in bucatarie si ne-a impresionat curatenia si modul cum sunt organizate toate acolo. Pozele de pe site sunt reale. Complexul se afla intr-o zona linistita de unde se [...] — vezi review
Vila Ramona 4 / GURA HUMORULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: terorizatul [09.01.14]
Hostel Ramona
nimic din ceea ce scrie pe site nu se regaseste in vila ramona... din contra... mobila se dezmembreaza... apa calda e un lux... baile sunt vai de capul lor... usile cabinelor de dus stau sa cada in orice clipa... e o simpla casa modificata pentru a primi un numar cat mai mare de persoane... si toate astea la preturi piperate... daca se strica ceva fie ca e sau nu din vina ta... trebuie sa te descurci... proprietarii nu se sinchisesc a se prezenta... doar cand e vorba de luat banii... pentru [...] — vezi review
Vila Romina 4 / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Jill2013 [09.01.14]
Un colt de rai
Vila Romina arata minunat fiind inconjurata de un peisaj superb, facuta cu mult bun gust, cu un aer familiar. Camerele sunt luminoase, calduroase si foarte curate, la fel si baile. Gazdele au fost deosebit de amabile cu intentia de a ne indeplini orice dorinta. Ne-au facut focul la semineu si ne-au pregatit gratarul. Baietelului nostru i-a placut mult pomul de Craciun. Recomand cu incredere pensiunea, va asigur ca nu veti regreta. E cald, curat, asternuturi si prosoape albe, curate, iar [...] — vezi review [+1 poze]
International Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2013
- de: Kiyomi [09.01.14]
Revelion si Carnaval reusit; Hotel OK
Am petrecut 5 nopti la acest hotel in perioada Revelionului 2014. Ne-am simtit foarte bine. Receptia si restaurantul hotelului arata foarte bine. In tot hotelul si chiar in baza de tratament existau elemente decorative pentru sarbatorile de iarna (brad impodobit, ghirlande) ceea ce a contribuit si mai mult la atmosfera festiva. Am apreciat foarte mult acest lucru. In camera, ar trebui adaugate mici accente /obiecte care sa dea o nota de eleganta, iar lenjeria, halatele si prosoapele ar trebui [...] — vezi review [+8 poze]
Băile termale Aqua Dome / LANGENFELD [OETZTAL]
- DECEMBRIE, 2013
- de: maximus1976 [09.01.14]
O locatie ce trebuie vizitata daca esti in zona
Petrecand revelionul in Austria, am vizitat, cum era si normal, acest parc acvatic, destul de modern, frumos si mai ales, CIVILIZAT. Voi incepe descrierea prin a remarca faptul ca, inca de la intrare, toata lumea era vesela, linistita, se sta la rand in mod civilizat, cate unul, fara apelative strigate cat te tin plamanii, de genul: '' hai ba ca aici e mai repede'' '' ia uitate si la asta ce incet se misca'' etc etc. fetele de la intrare iti explicau cat costa intrarea (28 euro/persoana) in [...] — vezi review [+5 poze]
Vila Ramona 4 / GURA HUMORULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Andreea M [09.01.14]
Vila Ramona - Gura Humorului
Incep descrierea sejurului nostru petrecut la Vila Ramona cu amabilitatea personalului care este fara doar si poate sub orice critica. In cinci zile cat am stat acolo, proprietarii au trecut pe la vila in prima seara, cand au venit dupa diferenta de bani si in ultima seara cand am avut un mare scandal, motivat de clanta la usa de la sauna pe care ne-au acuzat ca am fortat-o, in conditiile in care noi nici macar nu coborasem in beci. Per total, oameni ai banului, mincinosi, si care nu si-au [...] — vezi review
Pensiunea Domniței [Căciulata] 4 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- DECEMBRIE, 2013
- de: elise [09.01.14]






