Impresii și recomandări [pag. 6906 / 10897]
Afișate impresii [69051 - 69060] din total 108966 impresii
Pensiunea Ruby'nN 3 / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: clipedeneuitat [18.01.14]
Servicii foarte proaste
Am mers la pensiunea asta pt petrecerea de revelion. Cand am ajung acolo in camera era mizerie, mucegai, scurgeri de apa pe pereti. La masa am primit un "platou traditional" cu o culoare dubioasa de care nu s-a atins prea multa lume... si pe data de 1 ianuarie am primit la micul dejun ACELASI PLATOU. Masa de "bun venit" a fost ceva deosebit, carne arsa si branza de burduf amara. Cand am intrebat bucatarul de ce e amara, ne-a raspuns ca asa se face branza de burduf in Bucovina. Programul [...] — vezi review
Kaphouse Hotel 3 / BANSKO
- DECEMBRIE, 2013
- de: DB-01-VIN [18.01.14]
A doua oara la Kaphouse dupa 3 ani
La Multi Ani!! tuturor membrilor AFA va urez ce-i drept cu intarziere dar nu m-am putut mobiliza sa scriu acest review pana astazi cand am citit impresiile lui m0nique despre un fost hotel la care am fost din Bansko- Florimont Casinio&Spa - acum "Grand Hotel Bansko". Sincer imi pare rau ca nu au fost multumiti de conditii, mai ales ca in drum spre hotelul nostru, am trecut la intrarea in statiune pe langa "noul" hotel "Grand Hotel Bansko" si chiar ma intrebam daca odata cu schimbarea denumirii [...] — vezi review
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2013
- de: Buzau [17.01.14]
Revelion de neuitat, In Deal la Ancuta
Ajunsi in zorii zilei, obositi dupa un drum lung de la Buzau, gazdele, foarte primitoare, ne-au intampinat cu bratele deschise, asezandu-ne la masa. Dupa ce am servit micul dejun, am fost sa ne cazam si sa lasam bagajele in camere, ajutati chiar de gazde, lucru pe care nu il regasesti in multe alte pensiuni. Mancare si bautura din belsug. Ceterasii au facut un adevarat spectacol impreuna cu gazdele. Peisajele sunt minunate. Gazdele ne-au pregatit si o plimbare cu caruta trasa de cai prin [...] — vezi review [+7 poze]
La Scoica Land Hotel [Mamaia Sat] 3 / MAMAIA
- DECEMBRIE, 2013
- de: raducondurache [17.01.14]
La Scoica iarna ...
O delegatie de 3 zile din care o cazare de o noapte la "La Scoica" 3* Mamaia Nord. Pacat ca iarna nu-i ca vara... (de fapt iarna asta a fost totusi ca toamna/primavara, zapada fiind un lux chiar si la munte, ce sa mai vorbim de litoral...). In tot cazul, am incercat sa-mi imaginez locatia in sezon estival si cred ca e ok. Restaurantul e bun, o lista o gasiti si fotografiata, la fel si o farfurie cu saramura de salau realizata in stil master chef (va asigur ca si gustul era desavarsit) [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea Maria 3 / AZUGA
- DECEMBRIE, 2013
- de: ile57b [17.01.14]
Pensiunea Maria 3* - Azuga
Am ajuns sa fiu gazduita in aceasta pensiune rezervandu-mi un sejur de 3 nopti cu mic dejun si masa de Revelion, in perioada 30 dec. 2013-2 ian. 2014, la pretul de 600 lei/pachet/persoana/camera dubla. Pensiunea Maria 3*, o unitate de cazare din Azuga, este situata pe strada Ritivoiu, nr 37. Am fost placut surprinsa de pozitia acesteia, zona montana frumoasa si linistita in ciuda faptului ca se afla in apropierea partiilor de ski din statiune. Am apreciat si apropierea de DN1, distanta 1,3 [...] — vezi review [+23 poze]
Grand Hotel Bansko (ex Florimont B.-W.) 4 / BANSKO
- DECEMBRIE, 2013
- de: m0nique [17.01.14]
NU recomand!
Prima data la acest hotel am stat o noapte in luna iulie 2013 cu o rezervare de pe booking.com. Am fost superincantati de conditiile oferite, o camera imensa, baie foarte mare, excelente conditii de cazare. Hotelul aproape gol, evident. Deoarece ne-a placut foarte mult atunci ne-am hotarat sa mergem de Revelion, MARE greseala! 1. Am platit camere Deluxe pt ca vroiam aceeasi camera ca in iulie. La hotel surpriza: din 3 camere pe care le avea grupul nostru, una singura era acceptabila, [...] — vezi review [+3 poze]
The Rizzo Boutique Hotel & Spa 4 / POIANA BRAŞOV
- DECEMBRIE, 2013
- de: mircea.stancu [17.01.14]
Un hotel de calitate intr-o locatie frumoasa
Am ales acest hotel in principal din urmatoarele motive: - pozele gasite de pe internet aratau un hotel nou, modern, cu televizor LCD mare in camera asezat convenabil chiar in fata patului - piscina interioara disponibila - locatia chiar langa padure cu camere care-ti ofera vedere la aceasta Am comparat aceste facilitati cu ceea ce ofera alte hoteluri din zona, am tinut cont si de pret, si voila: am ales acest hotel. Intrand in camera am regasit exact imaginea de pe site: aceeasi camera, [...] — vezi review [+11 poze]
Muzeul Swarovski [Wattens] / INNSBRUCK
- DECEMBRIE, 2013
- de: maximus1976 [17.01.14]
O destinatie superba, ce nu trebuie ratata
Am sa incep descrierea muzeului prin a spune ca se afla la 15 km de Innsbruck, in localitatea Wattens din Aplii Tirolezi, unde Daniel Swarovski impreuna cu cei trei fi ai sai deschide o fabrica de taiat cristale inca din anul 1895, insa, datorita stralucirii cristalelor pe care le-a prelucrat, acesta a orbit, muzeul fiind deschis la 100 de ani de la infiintarea fabricii, adica in 1995... Inca din curtea exterioara se vede luxul cu bun gust aranjat al pietrelor pretioase, iar la intrare in hol [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Otilia [Rășinari] 3 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- DECEMBRIE, 2013
- de: mikizar [15.01.14]
Destinatie de poveste
Ne-am petrecut sarbatoarea Craciunului in aceasta minunata locatie, impreuna cu finii. Am ales destinatia, dupa ce am vizualizat cateva recenzii cu privire la Pensiunea Otilia si nu am regretat. Inca de la prima discutie telefonica cu gazada am fost convins ca am facut alegerea potrivita, lucru confirmat din plin pe perioada sejurului. La sosire am fost intampinati cu multa caldura, deschiderea fiind data de traditionala tuica, foarte apreciata de baieti, in special de finul nostru, care, desi [...] — vezi review
Pensiunea Delia [Predeluț] 2 / BRAN
- DECEMBRIE, 2013
- de: ciprian dinu [15.01.14]








