Impresii și recomandări [6908 / 10897]

Afișate impresii [69071 - 69080]
International Hotel 4 / SINAIA
  • DECEMBRIE, 2013
  • de: varuna [13.01.14]

Personal profesionist

Cum am cateva minute libere, profit sa va impartasesc experienta noastra la International Hotel din Sinaia, cu ocazia Craciunului. Rezervarea a fost facuta cu circa o luna inainte de Craciun: serviciul lor de relatii cu clientii a fost foarte amabil, ne-au raspuns la toate intrebarile inainte de rezervare, ne-au si satisfacut solicitarile (pat dublu, mare ca sa putem dormi cu piciul), ne-au confirmat plata. Am inceput cu dreptul. La hotel - prima impresie: servicii profesionale, receptionisti [...] — vezi review
Pensiunea Alex 4 / POIANA BRAŞOV

O pensiune frumoasa

Dupa o perioada lunga in care am evitat poiana brasov am ales sa petrecem un weekend in aceasta locatie Pensiunea draguta cu personal amabil doar k nu gaseai nici un loc unde sa se fumeze Nu o camera speciala nu un bar nu restaurant Din punctul meu de vedere ar trebui spus turistului sa stie k nu poti fuma ptr k afara erau minus 7 grade si trebuia sa inghetam sau sa mergem intr-un restaurant sa putem fuma Camerele frumoase curate cu caldura si apa calda cu un mic dejun bun dar ce sa faca [...] — vezi review
St Raphael Resort Hotel 5 / LIMASSOL

Hotel 100% 2 stele

Un hotel dezastruos, murdar, neîngrijit nu ne așteptăm sa fie clasificat cu 5 stele, experiența îngrozitoare. De cand am ajuns nu ne- a functionat aerul condiționat si eram cu un copil de 1 an si șapte luni. Am sunat la Recepție sa anunțam si ni l- au trimis pe dnul care ne adusese bagajele in camera si care nu vb engleză. INTR- un final ne - au dat o aeroterma. Noi im România avem hoteluri de 4 stele nemaipomenite. Cei de la agentie cred ca stiau ca dovada, ca după 07.01 [...] — vezi review [+3 poze]
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL

Un hotel jalnic care pretinde a avea 3 stele

Ne-am trezit de dimineata in ziua de 27 decembrie 2013 si ne-am gandit ca ar fi cazul sa incercam sa evadam macar 2 zile la munte, satui de stat atatea zile acasa. Am deschis calculatorul si am facut rezervare la Hotel Belvedere din Predeal. Am studiat oferta de pe booking si am zis ca desi hotelul nu arata stralucit, macar priveliste sa avem si motiv de a face ceva miscare pe jos pana in centru sau pana la partie. Am facut in graba un bagaj pentru 2 nopti si am plecat la drum. Am ajuns la [...] — vezi review
Pensiunea Kristal 3 / SĂCEL [MM]

Dezamagire

Ne-am hotărât să facem și noi Revelionul în Maramureș, pentru că am auzit că zona este foarte frumoasa, pentru obiceiurile și mâncarea tradițională. Așa că, după mai multe căutări pe internet, am ales să mergem la Pensiunea Kristal, Săcel, 3 familii cu copii. Ajunși acolo, după 12 ore pierdute pe drum, am constatat că nu am găsit condițiile care erau descrise pe net. Băile nu au cabine cu hidromasaj, ci niște cădite lipite cu scoci pe margine, nu toate camerele au [...] — vezi review
Pensiunea Otilia [Rășinari] 3 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • DECEMBRIE, 2013
  • de: Camden [12.01.14]

Un Craciun reusit!!!

Am ajuns la Rasinari la recomandarea unor prieteni care s-au cazat la Pens. Otilia de trei ori. Am ales sa ne petrecem Craciunul 2013 aici intr-un grup de 10 pers. toti din Constanta. Bine am facut. Locatia este minunata, pensiunea e superba, camere frumoase, iar gazdele sunt niste persoane extraordinare. Ne-au intampinat cu multa caldura, ne-au prezentat pensiunea dupa care ne-am luat in primire camerele. Superbe, curate, cu toate dotarile necesare unei vacante reusite. Bai spatioase, [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Casa Vero 4 / VAMA

Dezamagire

Am plecat incantati k o sa avem un sejur de Revelion superb dar a fost o dezamagire totala! Am ales pana am cules, după recenzii camerele sunt curate si frumoase zona frumoasa de relaxare dar la capitolul personal si program un dezastru... la cât am plătit - mâncare pe economie, băutură idem ce sa zic de un suc... In noaptea de Revelion plictisitor am așteptat o friptura pana la 3 cand majoritatea erau la somn la 3.30 gata petrecere foc de artificii esuat am asistat la focul unor [...] — vezi review
Roata Hotel 4 / CAVNIC

Mai mult NU decit da

In nici un caz hotel de 4 stele. Maxim 3. Pe holuri pardoseala cu gresie iar in camere parchet laminat. Nici o camera nu are balcon. Peisajul in jur e dezolant: utilaje parasite, constructii improvizate si/sau neterminate, resturi de materiale de constructii, etc. La intrarea in camera am constatat un miros greu. Venea de la o inghetata alterata lasata in congelatorul minibarului scos din priza. In baie, la dus, am gasit ambalajele gelurilor de dus folosite de turistii cazati inaintea [...] — vezi review
Pensiunea Thanellerhof [Berwang] 3 / REUTTE

2 in 1 - relaxare si diversitate

“Vara sa-ti faci sanie, iarna caruta” spune un vechi proverb, care transpus in termini AFA, ar fi cam asa “vara sa rezervi Austria si iarna Grecia”. Asadar, dupa ce am venit din Skiathos, am inceput cautarile pentru iarna, in Austria. Dupa sejurul de anul trecut care ne-a placut mult, am ales tot Austria, si tot zona Tirol, sa fim aproape de Aqua Dome. Fiind un pic tarziu, se zice, sa mai gasesti ceva pentru perioada cu revelionul, in sfarsitul lui septembrie, am gasit aproape [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Skiland [Muntele Băişorii] 3 / BĂIȘOARA [CJ]

O vacanta de neuitat

Am petrecut concediul de iarna, inclusiv noaptea de Revelion la pensiunea Skiland din statiunea Muntele Baisoara. In prima zi, s-a organizat traditionala ,,pomana porcului", unde am fost rasfatati cu tot felul de mancaruri si bauturi de-ale casei (vinuri, palinca, etc.). Camera primita, superba, cu o incredibila priveliste de care ne-am bucurat in fiecare dimineata. Organizarea petrecerii Revelionului a fost de nota 10, a doua seara a fost un carnaval foarte reusit cu tombole pline de [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.6850280761719 sec
    ecranul dvs: 1 x 1