Impresii și recomandări [3627 / 10898]

Afișate impresii [36261 - 36270]
Descoperă zona Viscri / VISCRI [BV]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [14.02.16]
  • RECOMANDĂ

Viscri - Pe urmele unui prinț?!?

Poate nu o să vă placă ce o să citiți în continuare dar eu așa am simțit. Am avut o curiozitate și pt că era în drumul nostru, ne-am satisfăcut-o: să vedem satul unde și-a luat prințul casă. Trebuie să fie un loc deosebit ne-am zis noi că doar n-o veni tocmai de la palat să șadă în mizerie. Pe bune?!? Păi să vedem. S-o luăm cu începutul... Drumul... depinde de unde vii pt că sunt 2 drumuri: unul dinspre Sighișoara (Saschiz) și altul dinspre Brașov (Rupea - [...] — vezi review [+29 poze]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [14.02.16]
  • RECOMANDĂ

Cabana Vanatorilor - Restaurant ok

Ne era foame, era târziu vreo 3 după amiaza, aveam Waze-ul deschis și vedeam "roșu în fața ochilor" pt ca apoi să ne "proptim" în șarpele din Predeal așa că am decis să facem stânga împrejur pt că trecusem de cabană și să ne oprim fix în fața unei farfurii aburinde. Zis și făcut am luat-o în grabă spre strada Trei Brazi însă o dată intrați pe ea am dat de un drum plin de gropi. Exceptând acest hop, peisajul e foarte frumos și am văzut și puțină zăpadă, [...] — vezi review [+7 poze]
Maryo & Ema Hotel [Cârlibaba, SV] 3 / [ALTE LOCURI în BUCOVINA]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: ionel123 [14.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Întoarcere în timp...

Frumoase locuri, peisaje superbe. Natura ne-a surprins foarte placut! Ceea ce tine insa de masa si cazare, nu putem spune acelasi lucru: personalul plictisit de munca... si obosit! Restaurantul... foarte limitat la sortimente de mancaruri iar meniul incomplet si cu multe preparate lipsa! Nu recomand vegetarienilor, eu unul nu am avut ce sa comand! Pentru cei care au nevoie de caldura in camera va recomand! In camera a fost foarte cald! Piscina este cu apa sarata si calda si este un + [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [14.02.16]
  • RECOMANDĂ

Despre inmormintari si... parastase

Chiar daca subiectul nu e prea atragator, am discutat la intilnirile mele cu libanezii si despre moarte. Si am aflat urmatoarele: Daca se moare de moarte buna (de parca moartea ar putea sa fie buna...) corpul se ingroapa in aceeasi zi, cica din respect pentru moarte. Cel mai tirziu a doua zi, daca decesul intervine seara si autoritatile nu au timp sa elibereze certificatul de deces. Daca se moare de crima (da, si pe acolo sint criminali) sau de accident, corpul e pastrat la frigider pina se [...] — vezi review [+18 poze]
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI

Hotel Germisara foarte ok

Am hotarat sa scriu despre acest hotel pentru a demonta toate impresiile gresite de pe site. Am ales sa petrecem un weekend relaxant la acest hotel, cu inima stransa dupa ce am tot citit impresii negative pe internet despre el. 1. Ajunsi aici personalul de la receptie a fost foarte amabil, ospatarii la fel; 2. Curatenia in camera si in tot hotelul nota 10; 3. Caldura, extrem de cald, chiar prea cald pentru gustul meu, dar sunt termostate la fiecare calorifer si poti regla cum vrei; 4 [...] — vezi review
Pami Hotel 3 / CLUJ
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adi95 [13.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Hotel mediocru

am fost cazati doar o noapte, dar a fost de ajuns. Camera dubla 45 Euro/noapte, fara mic dejun, (ar mai fi trebuit sa platim 5 euro/persoana) rezervare facuta prin booking. La pretul asta, (si nu numai) la un hotel de 3 stele am pretentia sa fie curat si sa ma pot odihni. Ei bine, camerele arata destul de bine, caldura a fost ok, curatenia acceptabila. Baia: pica suportul pentru prosoape, la dus nu ai unde sa pui samponul, sapunul, curgea apa de sub cabina de dus, consumabile putine si de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sighișoara și împrejurimi? / SIGHIȘOARA [MS]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [13.02.16]
  • RECOMANDĂ

Casa Cositorarului o cofetărie de nota 10!!!

Am fost de multe ori aici. Am fost și vara și primăvara și toamna. Iarna nu fusesem. Acum am făcut-o și nu ne pare rău de loc. De fiecare dată ne propunem să revenim. Când a fost cald am stat afară la terasă unde e plăcut să bei o limonadă rece și să privești casa plină de flori ????. Când intri primul lucru vezi vitrina cu "torturi" a nu se citi ???? ????????????. E un chin de-a dreptul pt că nu știi ce să alegi. Am mâncat multe bunătăți acolo și de data asta ???? [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [13.02.16]
  • RECOMANDĂ

Divortul in Liban

Stiu ca nimeni nu se casatoreste ca sa isi propuna sa divorteze dupa un timp mai mare sau mai mic, insa viata ne-a oferit destule exemple ca Niciodata sa nu spui Niciodata. Daca stiti cum sta treaba pe meleagurile noastre, sa vedeti cum sta treaba in Liban. Dupa cum v-am spus azinoapte, in aceasta tara nu se fac cununii civile. Casatoriile se oficiaza doar in Biserica si dupa aia, citez pe cea care mi-a povestit : Belesti coclenderul de la mot pina la cotor! . Aici este vorba despre femeie. [...] — vezi review [+10 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Andelis [13.02.16]
  • RECOMANDĂ

Super ok! Recomand cu incredere!

A fost un sejur minunat alaturi de un personal profesional. Serviciile au fost foarte ok si totul s-a desfasurat intr-un ambient placut si calduros. Locatia este una de basm la marginea padurii, iar camerele sunt spatioase, curate si calduroase. Mancarea este foarte buna, iar personalul foarte amabil. Privelistea spre padure ne-a incantat, iar hotelul dispune si de diverse modalitati de petrecere a timpului (fitness, mese de biliard, tenis de masa), iar pe perioada iernii, ne-au fost [...] — vezi review
Sfaturi utile pentru vacanța la Roma / ROMA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: ALINAMD [13.02.16]
  • RECOMANDĂ

Trucuri pentru un sejur reusit...

Am mai folosit titlul acesta la un review despre Disneyland vezi impresii, sper sa nu fie o problema, dar nu-mi vine acum in minte alta formulare care sa se potriveasca cu ceea ce vreau eu sa spun... (daca voi continua in felul asta, cer "drept de autor" - sic!) Ideea este ca am revenit de curand de la Roma si sunt cateva lucruri care difera fata de ce s-a scris pe site (mai corect, fata de ce am citit eu, adica impresii din ultimii 2 ani). - transportul: Am zburat cu Ryanair, ales evident [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.9160118103027 sec
    ecranul dvs: 1 x 1