Impresii și recomandări [3628 / 10898]

Afișate impresii [36271 - 36280]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Review social: Casatoria in Liban

Inca de la inceput vreau sa precizez ca informatiile mele sint culese pe cale orala de la cele citeva familii de prieteni ai cumnatei mele si ceea ce va scriu e doar conform spuselor lor. Vazind ca si unii dintre voi sinteti interesati despre viata si traiul in Liban, am indraznit sa las mai moale partea cu vizitatul obiectivelor si sa ma axez mai mult pe vizitele in case particulare. De exemplu, in ultima zi, in loc sa mergem undeva in peisaj, am profitat de faptul ca am fost invitati la [...] — vezi review [+24 poze]
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

ALBA CAROLINA - o cetate superbă

Am fost cazați la Hotel Transilvania (vezi impresii) și am mers pe jos aproximativ 2km. O plimbare plăcută de după amiază. Ca să intri în cetate trebuie să urci un deal de vreo 200-300m. Orașul văzut de pe deal este superb. În cetate se intră în pe un podeț de lemn care cândva se ridica. Încă de pe prima alee se pot vedea vestigiile romane. Curățenia locului mi-a plăcut mult. Cetatea arătă foarte bine din punctul ăsta de vedere. Pe alei te întâmpină tot felul de [...] — vezi review [+28 poze]
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurat Brothers - super ok

Am fost pt câteva ore în Alba Iulia. Prânzul l-am luat la Pub13 așa cum am scris în alt review. Pt cină am ales întâmplător un local încântător dar cu mâncare bună. Restaurantul este foarte aproape de Hotelul Transilvania (am scris și despre el) așa că alegerea a fost făcută strict din punctul ăsta de vedere. Interiorul este plăcut, personalul amabil, servirea rapidă și bună. Pe pereți sunt 3 televizoare cu emisiuni pe posturi precum Travel, ???? deci. Noi nu [...] — vezi review [+3 poze]
Vulcanii Noroioşi / MĂGURA & BERCA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: makuy* [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

La Vulcanii Noroioși, printr-un hățiș turistic... noroit

1. Hainele cele noi ale împăratului Căci e nevoie de vocea inocentă a copilului, care să strige: „Împăratul este gol! ” Ca de obicei, am ridicat la fileu întrebarea firească, unde anume poți evada, preț de o zi, din Capitală. Cum Valea Prahovei se anunța plină, în acest început de weekend, datorită pârtiilor albe – și chiar așa a fost, cu blocajele tradiționale de la Comarnic încolo – am zis să verificăm drumul Moldovei... Adică, de la Urziceni, la stânga, [...] — vezi review [+18 poze]
Unde mâncăm în zona Alba Iulia? / ALBA IULIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Medieval Pub 13 - cam scump

Prânzul l-am luat la Pub13 pt că era târziu (aproximativ 4 după amiza) și pt că vizutasem Alba Carolina și pt că eram obosiți și pt că ne era foame. Nu știu dacă a fost tocmai cea mai bună alegere dar era la îndemână. Apoi nu cunoșteam orașul și era greu să căutam altceva. Localul arată ok la interior însă se vrea să fie mult prea pretențios decât este. În meniu pe prima pagină erau scrise numele personalităților care le-au trecut pragul. Mi se pare [...] — vezi review
Seri Pacific Hotel 5 / KUALA LUMPUR
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: miha_t [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Hotel Seri Pacific

Hotelul se afla in nord-vest, in zona Putra World Trade Center, langa un mall. De la hotel se poate ajunge oriunde in oras sau in afara orasului, fiind aproape de o gara si de o statie de metrou. Camera a avut un pret cinstit pentru ce ofera (60 eur/noapte). El are oficial 5 stele dar abia ii poti da 4, cu destula indulgenta. E totusi destul curat dar nu exagerat. Are o piscina exterioara frumoasa, incadrata de cocotieri si plante exotice. Restaurantul ofera mancaruri traditionale bine [...] — vezi review
Transilvania Hotel 4 / ALBA IULIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Hotel Transilvania - cazare bună

Hotelul Transilvania este de 3*** și de 4****. Noi am avut o cameră de categoria 3***. Din păcate poze nu am făcut însă camera arată așa cum am văzut-o pe net. Camera nu este extraordinar de mare însă suficientă pt timpul petrecut în ea (doar să dormim ????). Hotelul beneficiază de lift, noi am avut camera la etajul 1. Din păcate camera noastră cu nr114 a avut vederea în curtea interioară (vedeam blocuri) însă după cum am spus nu am stat prea mult în ea deci a fost ok. [...] — vezi review
Descoperă Kuala Lumpur / KUALA LUMPUR
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: miha_t [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Kuala Lumpur - o experienta interesanta

Daca nu as fi vazut New York-ul inainte vezi impresii, cred ca as fi fost foarte impresionata de Kuala Lumpur. Poti sa zici ca e un New York mai exotic, departe de a le putea compara in vreun fel. Pentru ca in New York am ramas impresionata de zgarie nori, aici am gasit cativa imprastiati ici si colo. Nu ca as fi innebunita dupa zgarie nori, dar daca Kuala Lumpur nu inseamna zgarie nori, atunci ce? Caci nu am gasit mai nimic traditional, malaiezian adica. In rest, am vazut niste moschee [...] — vezi review [+7 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: nightwish [12.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Mai degraba NU

In urma reviewurilor citite pe AFA, am decis sa-mi iau o zi de concediu si sa-mi plimb pustoaica in varsta de aproape 6 ani la nou deschisul parc acvatic Therme. Parerile exprimate pe AFA de alti vizitatori fiind impartite, si pozitive dar si negative, am purces mai intai la o documentare pe internet, unde am vazut ca exista o pagina oficiala a parcului cat si un cont de facebook. Am aflat astfel ca parcul este destul de usor accesibil, fiind in apropierea DN1 intre Otopeni si Balotesti. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Cluj și împrejurimi / CLUJ
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Lale [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

La Piazzetta — Mâncare delicioasă

Azi am fost în Cluj-Napoca. Un oraș frumos din câte am văzut. Masa de prânz (târzie pe la 2.30) am luat-o în zona veche a orașului la restaurantul în stil italian Piazzetta lapiazzettacluj.ro. Mâncarea a fost cum să zic ca să mă înțelegeți mai bine... DELICIOASĂ!!! 10+ bucătarului. Am mâncat supă cremă de ciuperci bunăăă rău, cu sos de trufe deliciu și coaste de porc cu un sos dulce acrișor nu știu din ce dar bunnnnn și garnitură de ciuperci umplute cu brânză [...] — vezi review [+2 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.6420979499817 sec
    ecranul dvs: 1 x 1