Impresii și recomandări [3632 / 10898]

Afișate impresii [36311 - 36320]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [05.02.16]
  • RECOMANDĂ

Chris Roix sau Yasu al Malik - statuia din Rio de Janeiro

Dupa cum spuneam in povestea anterioara, primul care mi-a facut cu ochiul imediat dupa aterizare a fost Yasu al Malik, sub forma de statuie. :) De acasa, pe stradute, printre claxoane si fara harta am reusit sa ajungem la obiectiv. In fata portii, citiva metri mai in jos, o bariera de control supraveheata de politie sau armata, patrula dotata cu niscai puscoace cam ca mitralierele. Mai faceam un pas, mai faceam o poza spre statuie si tot asa cu un ochi la slanina si unul la faina, a se citi [...] — vezi review [+20 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [05.02.16]
  • RECOMANDĂ

Plimbare prin oraşul fără trotuare - Beyrout

Pentru ca se aduna multe experiente una peste alta din aceasta vacanta, incerc sa fiu Adelin Petrisor-ul acestei destinatii si sa va postez cite un review pe zi pentru ca sint sigura ca o data intoarsa in tara o sa am multe de facut iar scrisul va ramine pe ultimul loc. Dupa ce am ajuns acasa si am desfacut bagajele, am vorbit vreo ora si ceva despre planurile noastre pentru aceste zile apoi am mers la culcare undeva la 4 dimineata. Pe la 10 jumate am sarit din pat direct in hainele de plecat [...] — vezi review [+25 poze]
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Alexgabi [04.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu merita 4 stele

Am fost acolo acum in februarie; tin sa spun ca am avut 5 nopti cu 3 tratamente. in pretul biletului iti ofera cele mai proaste tratamente cele bune sunt contracost mancarea se gateste cu ce ramane din ziua precedenta (ex. ieri la cina am avut desert compot de fructe ananas si gutui la cana varsat; azi la pranz la desert am primit o prajiturica cu aceleasi fructe de la compotul de ieri) timp de o saptamana nu sa aspirat in camera deloc!!! asa zisa piscina cu apa termala are 90 de cm adica [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: evf [04.02.16]
  • RECOMANDĂ

Traffic Restaurant & Lounge - Mâncare bună și muzică live pentru toate buzunarele

M-au chemat niste prieteni zilele trecute la un pahar de vin intr-un restaurant in zona Decebal-Alba Iulia. Pentru ca era sfarsit de luna, am simtit deja cum imi scartaie portofelul, dar am zis ca na... nu pot sa ii refuz. Asa ca am ajuns la Traffic Restaurant&Lounge, care este chiar in rondul de la Alba Iulia. Cand am deschis meniurile (au o tableta pentru bauturi si un meniu cartonat pentru mancare), am crezut ca nu vad bine: 8 lei un pahar de vin si 29 de lei un burger. Mi s-a parut cam [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [04.02.16]
  • RECOMANDĂ

Călătoria spre Beirut și momentul psihologic din aeroport

Calatoria a fost planificata inca din vara trecuta iar biletele le-am procurat de prin decembrie cind am prins o oferta de la Tarom. De ce am ales Liban? A fost itrebarea care a curs pe buzele tuturor cunostintelor si rudelor mele. Unii au inteles din prima, altii au fost lamuriti pina la urcarea mea in avion, chiar si dupa. Cel mai rau a fost in ultima saptamina cind fiecare a venit cu cite o grija si cite o postare de pe net in legatura cu "Atentate in Liban" sau Avertizari de calatorie de la [...] — vezi review [+14 poze]
Descoperă Varșovia și împrejurimile / VARȘOVIA

Modlin – Fortăreața din orașul fantomă

Am spus mereu că Polonia este o țară de o frumusețe aparte, cu o istorie foarte bogată și o putere de a reclădi totul de la zero excepțională. Nu te opri la un singur oraș dacă ai șansa să ajungi aici, încercă să rupi o zi din concediu și să faci cât mai multe mici excursii în afara locului pe care ai ales să îl vizitezi. În Polonia există legături de tren frecvente către cele mai frumoase zone și poți profita de infrastructura extrem de bine pusă la punct [...] — vezi review [+10 poze]
Vila Izvor 3 / POJORÂTA

De vis

Da, este o locatie foarte frumoasa, pe drumul ce duce spre Rarau. Am stat acolo pe 29-31 ianuarie 2016. Are toate dotarile. 7 camere frumoase, cu baie, salon mare cu incalzire prin pardoseala, toaleta de serviciu, sistem audio, bucatarie mare, dotata cu toate ustensilele, inclusiv plita cu cuptor pe lemne, unde noi am incalzit cate ceva, o camara uriasa plina de rafturi, cu 2 frigidere si multa vesela. Fiind iarna, camara era numai buna de frigider. Curtea este imensa, cu foisor, gratar si [...] — vezi review [+28 poze]
Descoperă Timișoara și împrejurimile / TIMIȘOARA

Timișoara

Un bănățean și-un moldovean în centrul Timișoarei: Moldoveanul, mirat și entuziasmat de ceea ce vede:- Ia uite ce clădire frumoasa! Bănățeanul: Apăi da, cum nu, numai la noi in Cimișoara sunt clădiri așa frumoase, că, doară, noi suntem fruncea !!! Moldoveanul: Eh, lasă, c-avem și noi clădiri frumoase-n Moldova... Bănățeanul: Așe, da' tu știi, no, clădirile noastre au parcare subterană, și de-acolo ieși numa' cu liftul afar'. M: Și la noi mai sunt... B: [...] — vezi review [+20 poze]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL

Nu opriti la Cotul Donului

In 2016 am fost acolo cu familia mi sa parut interesant dupa nume am comandat toate bune si frumoase la mine macarea ok la sotie pulpe de pui stricate un miros de nedescris am chemat ospatarul si iam zis ca refuz farfuria pentru ca miroase replica a zis ca mi se pare am comandat altceva dar la nota de plata a intrat si pulpele stricate mam simtit foarte prost mai ales ca eram si cu fica mea sa le fie rusine am zis ca mi sa intamplat numai mie dar acum vad ca nui asa sunt mai multi care [...] — vezi review
Descoperă Târgu Neamț și împrejurimile / TÎRGU NEAMȚ
  • IANUARIE, 2016
  • de: Lucien [31.12.16]
  • RECOMANDĂ

Festivalul Obiceiurilor și Tradițiilor de Anul Nou de la Târgu Neamț

youtube Diverse tradiții și obiceiuri de Anul Nou sunt peste tot în zonele locuite de români, dar cele din Târgu Neamț se remarcă prin amploare, diversitate și prin faptul că maximul lor, de când lumea și pământul, are loc exact în ziua de 2 ianuarie a fiecărui an. Din copilărie, eu știam că pe 2 ianuarie vin ”mascații” la fotograf să-și imortalizeze ținutele frumoase sau haioase și, desigur, în acei ani, chiar așa se intâmpla. Strada centrală se umple de [...] — vezi review [+15 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1821231842041 sec
    ecranul dvs: 1 x 1