Impresii și recomandări [3630 / 10898]

Afișate impresii [36291 - 36300]
Unde mâncăm în Avrig și împrejurimi / AVRIG
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Safta Radu [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul pensiunii Ghiocelul: meniu diversificat - preţuri decente

De regulă, atunci când plecăm la un drum mai lung, de cel puţin 4-5 ore, luăm la noi câte ceva de mâncare. Doar că la plecarea către Porumbacu de Sus, am uitat să mai facem acest lucru, ocupaţi fiind cu alte activităţi, cum ar fi : încarcă aparatul foto, nu uita să iei laptop-ul, ai pus fierul de călcat? vezi nu uita şi de uscătorul de păr, aoleu! n-am spălat maşina, care este tare murdară, şi nu în ultimul rând umbrela, doar nu credeaţi că am scăpat de ploaie! [...] — vezi review [+10 poze]
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: alexandros [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Foarte frumos

Am fost la Fox Valley in perioada 5-7.02.2016. Foarte, foarte frumos! Nu mai fiti carcotasi cu aprecierile! Administratorii au pe buna dreptate motive sa riposteze la comentariile unor [turisti]. In afara de gazdele primitoare si amabile, am avut noroc si de zapada din belsug. Vila este pozitionata intr-un peisaj de vis. Curatenia este la ea acssa, camerele sunt superbe. Nu am intampinat neplaceri asa cum pretind altii ca au avut. Prostii! Felicitari doamna Lucica! Totul a fost ok. [...] — vezi review [+5 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: DADAIAN [10.02.16]

Noi unde mai mergem???

Salutare harnici calatori cu pixul mereu pregatit pentru buna informare a celorlanti neavizati. Am inceput cautarile pentru concediul de anul acesta si sincer m-am cam speriat. Pe litoral preturile au cifre abracadante greu traductibile la salariile noastre, si mai nou oferte ca acum 14 ani domnule!!! Vizitez o pagina la un hotel de 3 stele din Mamaia, vad pensiune completa, sun si ce aud e incredibil: pensiunea completa este de fapt meniu fix prestabilit?!?! Sun la alt hotel tot de 3 [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / HERCULANE
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: scorpion31 [10.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu mai calc aici!

Am petrecut la acest hotel o săptămână. Cazarea este ok (am avut camera dubla 4 *), nu știu care sunt condițiile în camerele de 3 *. Am luat un pachet cu 3 proceduri pe zi de persoana și mâncare cu bonuri valorice. Aici am făcut cea mai mare greșeală pentru că le-am permis celor de la restaurant să își bată joc de noi. Timpul de așteptare este imens (în condițiile în care erau 4 mese ocupate). Atenție la salata de crudități (cu nuci) pentru că are niște coji [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: emil59 [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Impresii restaurante Busteni

Pe parcursul vacantei am fost la mai multe restaurante in Busteni si o singura data la Sinaia. Am mancat de doua ori la "Dor de Munte", desi am citit un review nefavorabil pe noi ne-a impresionat placut acest restaurant, am servit lasagna si cordon-bleu, iar a doua oara snitel taranesc doua portii. Portia de snitel este imensa peste 400 de grame, deasemenea si garnitura aleasa de cartofi este foarte mare iar pretul rezonabil sub 30 de lei. Papanasii foarte, foarte buni. Apropo, feriti-va [...] — vezi review
Sfaturi utile pentru vacanța la Paris / PARIS
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: rocpit* [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Excursie Paris

În perioada 1-5 februarie am vizitat Parisul. Transportul l-am efectuat cu WizzAir, aterizare pe Beauvais. De la intrarea în aeroport am fost întâmpinați de soldați echipați de luptă, în permanență cu degetul pe trăgaci. Pe parcursul șederii în Paris, i-am întâlnit în toate zonele turistice și de interes național. Transferul s-a făcut cu autobuzul, 17 euro un bilet, 15,90 euro dacă-l achiziționezi de pe net și nu mai stai la coadă la bilete : [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Emma 3 / SÂMBĂTA de SUS
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: lili1973 [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Impresii

Buna ziua, Ne-am cazat intamplator la aceasta pensiune si am ramas placut impresionati de oamenii pe care i-am intalnit in aceasta locatie. Am avut deosebita placere sa participam la un evaniment foarte important, doamna Nina tocmai ce devenise bunica de gemeni. Asa ca am fost invitati sa ne alaturam si noi grupului care sarbatorea evenimentul. Ne-am simtit minunat si cu siguranta vom reveni curand. Salutarile noastre si domnului primar pe care am avut placerea sa-l cunoastem un om de [...] — vezi review [+1 poze]
Vacanța în Dubai / DUBAI

DUBAI / adevaruri — familie cu copil

Am fost in primele 7 zile ale lunii februarie in Dubai. Vreau sa va impartasesc citeva impresii pentru a ii ajuta pe altii sa le fie mai usor in Dubai si ca iasa bine cu banii. Sintem familie cu copil de 6 ani. In primul rind, din punctul nostru de vedere, al unor parinti care NU isi hranesc copilul cu shaorma si cu alte mincaruri gen fast food, a fost foarte greu in Dubai. La hotel am avut asigurat micul dejun asa ca pentru restul am cautat sa mincam pe la restaurante. Muuulte, frumoase, dar [...] — vezi review
Palatul Suțu - Muzeul Municipiului București / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: elviramvio [09.02.16]
  • RECOMANDĂ

Palatul Șuțu, astăzi și ieri

Săptămâna trecută, într-o zi însorită, eram în metrou spre Universitate când am aflat că "agenda" mea suferă modificări neașteptate și trebuie să consum cumva cu folos aproape două ore între cei doi kilometri zero - chiar așa - ai capitalei. Îmi fac repede un plan și aleg un loc pe care tot evitam să-l vizitez, din varii motive, acum părea ziua ideală. Iau cu avânt scara rulantă, îmi pun ochelarii de soare (doar suntem în februarie) și tocmai când căutam prin [...] — vezi review [+36 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: oanacris [09.02.16]
  • RECOMANDĂ

Am fost la Therme Bucuresti de 4 ori si mi-a placut

Am vizitat deja de 4 ori complexul thermal de la Baloteṣti si suntem foarte multumiṭi. Trebuie să specific de la început două lucruri foarte importante : - vizitele noastre au avut loc în timpul săptămânii - luni, marṭi ṣi miercuri - ṣi poate din această cauză ne-am putut bucura la maximum de toate dotările acestei oaze de relaxare; - nu avem copii si nu am vizitat zona Galaxy (decât pentru câteva minute) ci ne-am rasfăṭat doar în zonele Palm si Elysium unde ne-am [...] — vezi review [+12 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.5275900363922 sec
    ecranul dvs: 1 x 1