Impresii și recomandări [3629 / 10898]

Afișate impresii [36281 - 36290]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Georgian79 [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Minivacanta frumoasa

Dupa 5 ani ne-am reintors la Vila Bran pentru fetita noastra; ne-am cazat in vila 11, camera spatioasa, foarte cald in camera, baie cu cada, curat. ceea ce noua adultilor ne-a placut a fost restaurantul si ora de muzica din fiecare seara (muzica live, evergreen); mancarea ne-a placut foarte mult indiferent ca a fost mic dejun, dejun, cina; preturile sunt conforme cu calitatea. am prins o perioada cu vant puternic si nu am participat la activitatile care s-au desfasurat afara, in schimb [...] — vezi review
Casa Nona 3 / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Mopana [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

La Casa Nona din Predeal realitatea este ca în fotografii

Nu e ușor să găsești cazare la munte în perioada vacanței. Anul trecut ne-am chinuit două săptămâni să găsim o cameră liberă și era cât pe ce să renunțăm. Dar, în final, am găsit. Și, culmea, era exact ce ne doream. La Casa Nona din Predeal. În fotografii părea totul nou și curat. Când am ajuns acolo am constatat cu uimire că era exact la fel!!! [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [12.02.16]
  • RECOMANDĂ

Cum am iesit din Beirut - aeroport

Cu bagajele pline si cu amintiri cit din 10 calatorii, la 1.30 am iesit din casa cumnatei si ne-am indreptat spre aeroport. Drumul a decurs normal, am incercat sa filmez cit m-au tinut bateriile. Ajunsi in incinta aeroportului am constatat ca aici nu e ca la noi in ceea ce priveste predarea bagajelor de cala. Intii treci pe la un punct de control unde valizele sint scanate. Aici, daca li se pare ceva suspect ti se verifica la singe. Credeti ca noi am trecut ca in brinza? Nicidecum. Aveam [...] — vezi review [+21 poze]
O zi la Muntele Mic / MUNTELE MIC

...din seria cum 'Cum sa iti distrugi cateva zile de vacanta!'

Spre rusinea turismului local, ne-am propus sa urcam pe Muntele Mic vre-o 3 zile. In primul rand nu am gasit loc de cazare sus, in al doilea rand ne-am cazat in Borlova . Desi pe 10 februarie 2016 am reusit sa urcam cu masina pana sus... astazi, pe 11 februarie 2016 pentru ca a nins si NIMENI pana la ora 11 nu a miscat un deget sa dezapezeasca drumul de acces, sa arunce material antiderapant, telesacunul nu mai functioneaza de 1 AN, nici un alt mijloc de transport in comun disponibil, nu am [...] — vezi review
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: tataye [11.02.16]

Coada IMENSA la bilete

Am ajuns cu cei doi nepoti (9 si 13 ani) pe la ora 11.45. Deja am intrat la idei dupa ce m-am invartit cateva minute sa gasesc un loc pt masina. Noroc ca parcarea este uriasa! Am intrat si am vazut o coada cum nu credeam ca voi mai vedea vreodata (din aceea intortochiata ca pe vremuri). Ne-am asezat rabdatori si cam dupa o ora s-a anuntat ca in zona glaxy nu mai sunt sezlonguri. Am zis ok, ne vom descurca cumva (facusem ca jumatate din coada). Pe la ora 13.45 s-a anuntat ca in zona galaxy [...] — vezi review
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [11.02.16]
  • RECOMANDĂ

Iesire pe malul marii (cu peripetii)

Singuri in casa si cu dor de duca, ne facem citeva sandwisuri, ne luam sticla cu apa, ne uitam pe balcon sa ne facem o idee despre traseu, ca marea e aproape sub terasa... Iau toate bateriile ce le gasesc prin buzunare si p-aci ti-e drumu'! Coborim strada in panta, iesim in autostrada, claxoanele pe noi ca tirurile cu mitraliera... am ajuns sa merg pe drum si sa fac din cap precum cateii aia din spatele batrinelor dacii. Ne oprim pentru poze, primim diverse propuneri de a merge cu taxiul, [...] — vezi review [+20 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: serban g [11.02.16]
  • RECOMANDĂ

Am fost turist

Am fost la Club Vila Bran în vacanță, nu mai stiu pentru a cata oara, m-am simțit foarte bine, condiții bune de cazare, program continuu și de calitate. Restaurantul de data asta mi s- a părut cam scump! Camerele sunt mari, luminoase, curate, foarte cald în camere. Echipa de animație foarte implicată în ceea ce avea de făcut, piscina încălzită, personalul tot era foarte receptiv la dorințele turistilor. Pentru familiile cu copii este un loc bun, zic eu, pentru petrecerea [...] — vezi review
Descoperă insula Langkawi / LANGKAWI [INSULA]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: miha_t [11.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Un paradis presupus

Am ales insula Langkawi datorita recomandarilor de pe site si a ideii preconcepute ca Malaiezia este un loc frumos, ceea ce este adevarat. Daca nu compari cu altceva, experienta poate fi frumoasa si atat - o insula destul de exotica cu padure tropicala, maimute, soparle mari si mici, pasari, fluturi, porci mistreti. Noi am stat in Berjaya Resort unde ne-am plimbat printre toate astea, resortul fiind el insusi in mijlocul padurii si in acelasi timp pe malul marii. Toate bune si frumoase, [...] — vezi review [+6 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: paulcta [11.02.16]
  • RECOMANDĂ

Galaxy vs The Palm

Miercuri 10.02.2016 ne-am hotarat sa vizitam Therme Bucuresti. Am ajuns la ora 09.30 si deja era coada. Fetele de la case se miscau cam greu si am stat vreo 10-15 minute la coada. Am luat bratarile si ne-am dus la vestiare. Vestiarele sunt cam mici. Pentru baiat nu am primit vestiar si ne-am cam inghesuit hainele amandoi in acelasi vestiar. La intrare in zona galaxy era un baiat de la paza care ne-a informat ca nu avem voie cu rucsacul la sezlong. Deja in piscina era agitatie. Muzica la [...] — vezi review [+14 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [10.02.16]
  • RECOMANDĂ

Hall of fame - unicul muzeu din lume

Dupa ce ati citit depre sperietura mea provocata de soldatul care a fluierat la noi, vreau sa va povestesc si ce era in muzeu pentru ca am revenit dupa ce l-am vizitat pe cel cu animale. Intrarea costa 15 000 lire de persoana pentru un adult dar pentru un copil sub noua ani costa 10000 de lire. Credeti ca nu am mai tresarit cind a fluierat ala? Ba da,m-am speriat la fel.Am incercat sa il filmez dar am pornit camera mai tirziu si n-am prins decit cauboaica vorbind. Imediat ni s-a alaturat o [...] — vezi review [+21 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.125107049942 sec
    ecranul dvs: 1 x 1