Impresii și recomandări [3626 / 10898]

Afișate impresii [36251 - 36260]
Vacanța în Maroc / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: liflone [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Mica aventura in Maroc

Impresia generala: Vacanta in Maroc nu a fost planuita, a aparut din intamplare. Dupa ce am acceptat sa petrec acolo 9 zile la inceput de februarie, mi-au venit in minte 100 de intrebari si nelinisti, nestiind prea multe despre aceasta tara. Am plecat cu indoiala si cu asteptari foarte mici. S-a dovedit a fi o aventura minunata in urma careia recomand cu drag un concediu de cel putin 2 saptamani in aceasta tara a contrastelor. Cam asa as defini eu Marocul (sau cat am apucat sa vad din el) [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă zona Vysoke Tatry (Tatra Înaltă) / POPRAD
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Maya_C [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Poveste de drum. Din Muntii Tatra

Vysoke Tatry sau Tatra Inalta Cand am cautat un loc potrivit pentru cateva zile de vacanta intr-un loc cu zapada, am dat din intamplare peste cateva informatii referitoare la o statiune din Slovacia, unde la un moment dat s-au desfasurat niste campionate de schi. Se numeste Strbske Pleso si mi se parea destinatia potrivita. Suficient de aproape - dar destul de departe, partii destul de multe - dar nu prea cunoscute, deci nu foarte aglomerate. Vazusem niste poze cu un lac inconjurat de munti [...] — vezi review [+5 poze]
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: bogumil [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Alba Carolina - by night

Câteva cuvinte despre mine, ca să înțelegeți mai bine acest review : Pentru cei ce încă nu știu, sunt născut în Orașul Marii Uniri, sau în "Cealaltă Capitală", cum ne place s-o mai numim și mai apoi am crescut mult și bine într-un sat la 12 km. de obiectivul acestei scrieri. După o dezvoltare armonioasă ( :))) și o desăvârșire a caracterului pe timpul liceului, la Cluj Napoca, în 1991 m-am întors pe plaiurile natale și am făcut parte din prima promoție (ever) de [...] — vezi review [+31 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Teleferique Liban

Sa lasam putin deoparte seria impresiilor sociale si sa revin la cele turistice, nu de alta dar s-ar putea ca lumea sa isi piarda interesul pentru aceasta destinatie. Unul dintre cele mai atractive dar si dintre cele mai vechi obiective turistice ale Libanului, e telefericul. Ca sa ajungem acolo, am urcat in masina cumnatei dupa ce si-a terminat programul la birou si ne-am dus la Junieh. Ce e Junieh? Este un oras la vreo 15-20 km de Beirut, inspre Tripoli. Odata ce am ajuns in cartierul [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Sada 3 / CLUJ
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: viorelpop [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Pensiune Sada - tranzit Cluj...

In multele noastre iesiri din tara de pe aeroportul Cluj nu am optat pana acum sa ne odihnim inaintea zborului matinal... Am facut-o acum la pensiunea Sada, alegerea am facut-o dupa criteriile amplasarii fata de aeroport, cca. 5 minute cu masina, posibilitate de parcare pe termen lung, 10 lei pe zi si bineinteles pret, raport calitate pret... bun. Pensiunea ofera printre altele wi-fi gratuit, iar camerele le-am gasit surprinzator de mari si faine, in stil modern, curate, caldura, tv... [...] — vezi review [+8 poze]
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: LaurBr [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Drum prost, opreliști fără număr

Am ajuns și eu acolo, la mijlocul săptămânii trecute. Un dezastru ultimii trei kilometri de drum pe care îi parcurgi la urcare, apoi la coborâre. Drum comunal foarte prost, plin de gropi, cu pietre ascuțite - m-am ales și cu o pană la coborâre - îngust, mai ales în localitate, Silvașu de Sus, dar și în Hațeg, cum virezi stânga la drumul de urcare. În fața mănăstirii este loc de parcare, nu sunt probleme. Nu este taxă de intrare însă întâlnești fel de fel de [...] — vezi review
Grădina Botanică Vasile Fati / JIBOU [SJ]

Excursie la Gradina Botanica din Jibou (jud Zalau)

Ne-am pornit cu trenul spre Gradina Botanica din Jibou cu sperante mici, stiind e ca inca iarna insa am fost placut impresionati. O sa scriu mai jos ce ne-a placut si ce s-ar putea imbunatati. Aspecte ce ne-au placut: - Serele, acvariile cu pesti mari, interesanti; - Rezervatia naturala cu caprioare. Nu rezonez cu gradinele zoologice, insa o rezervatie mi se pare o idee mult mai ok pt animale si pt oamenii care vor sa le vada intr-un mediu mai accesibil. Erau caprioare, pui de caprioara [...] — vezi review
Sunrise Park & Spa Complex 4 / BANSKO

Recomand acest hotel

Abia ce ne am intors din excursie. Am fost la hotelul Sunrise Park & Spa Complex in Bulgaria si vreau sa spun ca am avut o vacanta frumoasa in acest hotel. Am stat intr un apartament foarte spatios si foarte curat, in fiecare zi veneau sa faca curat in camera si sa schimbe propapele si lenjeria. Am avut 2 mese pe zi (demipensiune) si vreau sa spun ca a fost foarte buna mancarea si foarte diversificată, ospatarii foarte amabili si saritori. Recomand acest hotel si statiunea Bansko cu [...] — vezi review
Vacanța în Bali / #EXC și CĂLĂTORII
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: robert [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

A doua zi de excursii

Foarte repede a venit și ultima zi de stat în Ubud. Având în vedere că trebuia să ne mutăm la hotelul din Nusa Dua, am decis să îmbinăm utilul cu placutul și să facem chiar în ziua transferului și o excursie. După cum eram obisnuiți la ora 9 dimineața, ne-am întâlnit cu ghidul nostru, în recepția hotelului din Ubud. Ca o paranteză vreau să spun, că acesta întotdeauna era foarte punctual. Am făcut check-out și am pornit la drum. Ne aștepta un drum lung până la [...] — vezi review [+20 poze]
Termal Hotel [Băile Felix] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Principe [15.02.16]
  • RECOMANDĂ

Ca si calitate pret e OK

Am fost la acest hotel de Valentine's Day. Camerele destul de curate, mobilierul cam vechi. Personalul foarte amabil. Mancarea buna, numai portiile sunt cam mici. In seara in care ni s-a oferit masa festiva a fost totul ok, mancarea buna, iar bautura la discretie, formatia canta destul de bine dar putin (probabil asteptau sa fie stimulati), atmosfera a fost minunata cand a intrat o trupa de dans, Cool Style parca se numea. Preturile de restaurant si bar cam mari pentru 3 stele. Piscinele [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.7439889907837 sec
    ecranul dvs: 1 x 1