Impresii și recomandări [3624 / 10898]

Afișate impresii [36231 - 36240]
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [21.02.16]
  • RECOMANDĂ

New York Manhattan - interesant pe orice perioadă a anului

Dupa obtinerea vizei nu am mai avut rabdare sa astept pana la vara, am si zburat la destinatia dorita. Dupa 11 ore zbor cu escala si ore bune de asteptare pe aeroporturi, dupa cazare (hotel cu amplasare excelenta, descrisa in alt review) in max. 20 min eram pe strada. De fapt cel mai mult mi-a placut spectacolul strazii cu multimea de oameni si taxiuri galbene. Orientarea se face foarte usor datorita structurii strazilor, harta instalata pe telefon si cea primita la hotel nici nu am folosit-o. [...] — vezi review [+29 poze]
Pensiunea Ioana Laviță 2 / VADU IZEI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: alex1993* [21.02.16]
  • RECOMANDĂ

O zi de neuitat

Am fost impresionat, nu ma asteptam sa fiu primit cu atata caldura de niste oameni extraordinari care nici macar nu ma cunosteau, locul autentic romanesc, parca m-am intors in timp. Indiferent de pret, niciun hotel de n stele nu poate creea ce au creat acesti simpli oameni prin caldura pe care o ofera orcarui om care le in ograda! Felicitari! Urmatoarea data cand ajung prin zona incredibila, innoptarea tot la aceasta pensiune o sa o fac! Mancarea minunata si traditionala a fost exact ceea [...] — vezi review
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Dan&Ema [20.02.16]
  • RECOMANDĂ

Fain la Cheers Pub

Lene mare pe mine la scris anul asta! Dar nici anul nu a inceput de mult, doar de vreo 50 de zile si nici nu prea am calatorit prin locuri despre care sa scriu pe AFA. E drept ca am fost mai frecvent ca niciodata prin restaurante. Asa ca va scriu despre un loc fain din Timisoara. Da, la Timisoara e fain! Adica frumos, pentru cine are nevoie de traducere! Si totusi fain e mai expresiv si mai potrivit locului. Timisoara este orasul din tara poate cel mai vizitat de mine in ultimii ani si sper [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Michi [20.02.16]
  • RECOMANDĂ

Saramură de peşte iarna la Popasul turistic Diana Belciugatele

Cu vreo săptămână în urmă nişte prieteni ne-au anunţat că li s-a făcut poftă de o saramură de peşte şi ştiu ei un loc la Belciugatele unde o fac mai bună decât în oricare altă parte. Am strâmbat puţin din nas pentru că intrasem într-o suită de zile întunecoase şi nu avea rost să consumi benzina chiar şi pentru 50 km dus-întors. Aici a intervenit factorul psihologic. Prietenii au pus presiune, primăvara ne-a surâs din nou, aşa că până la urmă începusem şi [...] — vezi review [+18 poze]
Casa Viorel Aparthotel 4 / POIANA BRAŞOV
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: CalinPop [20.02.16]
  • RECOMANDĂ

Vacanta la Casa Viorel

Am dorit sa scriu cateva impresii despre sejurul nostru la Casa Viorel din Poiana Brasov pentru simplul motiv ca de aproximativ 15 ani venim in Poiana Brasov pentru schi. De aproape fiecare data angajatii sau conducerea hotelurilor in care am stat (de regula 4 stele) ne-au dat de inteles intr-un fel sau altul faptul ca nu prea ii intereseaza despre noi, sau prezenta noastra sau modul in care ne simtim dar in schimb ii intereseaza foarte mult banii nostrii. Un lucru destul de atipic pentru [...] — vezi review
Lotus Therm Hotel [Băile Felix] 5 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: bmarius [19.02.16]
  • RECOMANDĂ

O locatie de 5 stele

Un complex nou unde merita sa mergeti e Lotus Therm din Baile Felix. M-am simtit pt prima oara in Romania la 5 stele. Mult entuziasm din partea personalului, curat, ingrijit, zambete peste tot. Serviciile sunt bune, sa speram ca nu se vor schimba in timp. Ne-am simtit f bine dupa un sejur de 5 zile. Parcul acvatic Felixarium este foarte bine dotat si ingrijit permanent de un personal foarte atent la detalii. Serviciile din cele 2 SPA-uri sunt pentru clientii cu pretentii. Personal [...] — vezi review [+3 poze]
Vacanța la Roma / ROMA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: viorelpop [19.02.16]
  • RECOMANDĂ

Roma... recapitulare!

Buna, m-am gandit sa scriu sau nu impresia mea din ultima mea vizita in Roma, am mai facut-o inainte asupra anumitor obiective in trecut, n-am sa scriu foarte mult, au facut-o alti si o sa or mai faca, vreau doar sa punctez cateva detalii noi... Pe langa clasicile obiective pe care toata lumea musai sa le 'bifeze', Vaticanul cu toate obiectivele lui, Castelul Sant Angelo, Coloseumul, Forumul Roman, Piazza de Spagna (santier, treptele erau inchise), Piazza Venetia, Piazza del Popolo, Fontana [...] — vezi review [+18 poze]
Descoperă Poarta Raiului / Șureanu / LUNCILE PRIGOANEI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Mina12 [18.02.16]
  • RECOMANDĂ

Domeniul schiabil Sureanu

Aproape in fiecare an, de la o vreme incoace, ne-am rezervat un weekend in februarie pentru ski in Sureanu. Aici se poate ajunge din Sebes Alba, urmand DN67C, prin localitatile Petresti, Sebesel, Sasciori, Laz, Capalna, Martinie si Sugag. Sunt aproximativ 30 km din Sebes pana in Sugag, ultima localitate de pe Valea Frumoasei, cum o numea marele scriitor Mihail Sadoveanu. De aici in sus puteti inchide telefonul deoarece nu mai se prinde semnal decat sus, in zona partiilor. Totusi cei care au [...] — vezi review [+11 poze]
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adig007 [18.02.16]
  • RECOMANDĂ

Merita sa mananci aici - restaurantul Robinson

Dupa mai multe incercari nereusite de a gasi un loc propice pentru masa am poposit si la restaurantul Robinson. Am fost si acum doi ani si mi-am adus aminte ca se manca bine. Chiar ca merita... Personalul este ca la mama acasa... mancarea foarte buna, nu pleci daca nu esti multumit, te imbie cu tot felul de produse, iti fac recomandari. Foarte bune au fost si recomand platoul cu coaste de porc, te imbie sa mananci tot, super... Si papanasii au fost grozavi... Palinca de prune a fost si ea [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adig007 [18.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Evitati restaurantul (cabanei) Gura Diham

Am fost in vacanta de iarna din februarie cu copiii la ski. Doua familii cu copii din Constanta, doua masini, Am fost cazati in Predeal dar mergeam si la Azuga la partii. Intr-o dupa amiaza, dupa partida de ski am fost sa mancam spre Busteni. Nu am avut timp sa fac „sapaturi” pe net asa ca am hotarat sa mergem la Gura Diham. Proasta alegere! Pacat de peisajul superb de pe Valea Cerbului. Mai intat drumul: plin de gropi si denivelari, parca era dupa un bombardament. Apoi o prima impresie [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 5.8261280059814 sec
    ecranul dvs: 1 x 1