Impresii și recomandări [3621 / 10897]

Afișate impresii [36201 - 36210]
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [27.02.16]
  • RECOMANDĂ

Podul Brooklyn - New York

Din nou un obiectiv turistic din New York care merita un Review separat. Podul cunoscut foarte bine din filme, documentare si alte informatii a fost un must see in scurta excursie din NYC. O parte din informatii despre pod stiam inainte, o parte am aflat chiar acolo. Istoria podului Prin anii 1800 s-a infiintat ideea unui pod intre cele 2 cartiere ale New Yorkului Brooklyn si Manhattan. (in acea vreme Brooklyn nu era cartier, doar in 1898 a devenit pana atunci a fost oras) Din necesitate [...] — vezi review [+16 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: mishu [26.02.16]
  • RECOMANDĂ

Toscana la Marriott - restaurantul Cucina

Acum dati drumul la melodia pe care l-am rugat pe webmaster sa o puna ca si fond sonor si inchideti ochii imaginandu-va ca sunteti sub soarele bland (remarcati am spus bland nu cald deoarece suntem inca in februarie) al Toscanei, simtiti cum sunteti inconjurat de o atmosfera blanda, cum vantul va sopteste usor ca sunteti in concediu si va relaxati, aerul va umple plamanii de miresmele imbietoare ale naturii care sta sa explodeze. Ei bine daca acest mic exercitiu nu v-a reusit sa revenim la [...] — vezi review
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [25.02.16]
  • RECOMANDĂ

Empire State Building

Si acest obiectiv turistic merita un review extra. Empire State Building (ESB asa cum spun newyorkezii) este cunoscuta de toata lumea : din filme, din reclame, etc, etc. Totusi cand ajungi acolo totul primeste o alta dimensiune si se vede altfel decat de acasa. Scurt istoric: cladirea de 102 etaje construita in stil Art deco a fost proiectat in doar... 2 saptamani si constructia a durat numai 1 an (1930-1931) Intr-un alt review am gresit cand am scris 1929-1930. S-a folosit tehnologia de [...] — vezi review [+18 poze]
Castelul Prinţul Vânător Hotel 4 / TURDA [CJ]
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: dianna [25.02.16]
  • RECOMANDĂ

Rasfat!

In drum spre casa ne-am cazat si noi o noapte la acest hotel. De ceva vreme doream sa ajungem la salina la Turda si am reusit. Mie personal imi place foarte mult hotelul. Rezervasem o suita, dar cand am ajuns am primit un apartament superb, mare m-am simtit _o printesa _. Apartamentul era mobilat frumos, pat mare si confortabil, lenjerie curata, minibar, ciocolata de bun venit. Baia era mare, prosoape curate, consumabile de buna calitate (pozele cred ca o sa reflecte ce vreau sa exprim si [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: irseras [25.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Tratoria Bavaria - Restaurantul Conacului Bavaria Hotel

Am ajuns si eu la tratoria bavaria (intentionat cu litere mici)... servire oribila, mancare normala... Atentie!!! O friptura la gratar cu cartofi prăjiți dureaza 45 min!!!... si asta in condittile in care erau 3 mese de 2-3 persoane, 2 ospatari plus barman Unul dintre ospatari nici nu stia ce au in meniu, a trebuit sa ii aratam noi meniul sa se convinga ca au acea mancare (tzatziki... deh, un nume foarte comun si greu de memorat); a uitat de comanda copilului si a mai si [...] — vezi review
Vacanța în Istanbul / ISTANBUL

Istanbul — orasul care m-a fermecat!

Da, m-a fermecat-totusi trebuie sa recunosc din capul locului ca nu am avut prea multe oportunitati de a vizita multe alte orase, care poate m-ar fi fermecat si mai mult! Roma, Budapesta si Istanbul, facand abstractie de micile orasele din vacantele mele low-budget! Nu zic nu, am fost incantata si de acestea, dar poate faptul ca-i mai facil pentru mine, un drum spre Istanbul, revenind de mai multe ori, sa ma faca sa nu fiu prea obiectiva in raport cu Roma, de exemplu! Si totusi nu ma pot [...] — vezi review [+27 poze]
Descoperă Poarta Raiului / Șureanu / LUNCILE PRIGOANEI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: dranal [25.02.16]
  • RECOMANDĂ

Domeniul schiabil Sureanu - Liniste si relaxare

Deoarece review-ul anterior (al d-nei Mina) este f complet si detaliat, voi mentiona doar cateva aspecte importante pt cei care nu au mai fost la schi la Sureanu, despre care nu retin sa fi citit: - locurile de cazare sunt f putine in zona, deci rezervarile se fac cu saptamani bune inainte. - drumul intre Luncile Prigoanei (unde sunt majoritatea unitatilor de cazare) si partii este ingust si anevoios. Sus la partie, daca ajungi cu masina dupa ora 11 gasesti f greu loc de parcare. Tot din [...] — vezi review [+4 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: sabin33 [24.02.16]
  • NURECOMANDĂ

NU mergeti la Therme!

Therme Balotesti - dimensiunile nu corespund nici pe de parte cu ale celui mai mare centru SPA termal din Europa (vedeti Borgo Santo Pietro, de asemenea Moorish Bath, Cave Bath, Szechenyi Thermal Bath)! In fine, prea putin important, am pasit in interior unde am constatat cat de inghesuit e acest centru (daca tot a fost construit in camp, de ce nu l-au conceput la o dimensiune mai mare, sa fie mai aerisit!) Sistemul de inchidere a vestiarelor bine pus la punct! Intrand in zona The Palm - [...] — vezi review
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: thanandar [23.02.16]
  • RECOMANDĂ

Moieciu de sus - Mistral

Nu vreau sa scriu un articol de genul superb sau minunat. O sa va spun atat : suntem o familie tanara cu 3 copii mici care vin la Mistral din 2010. De 2 ori pe an. De ce? Simplu : servicii de calitate la preturi decente si mai ales pentru ca ei sunt "ultimii". Adica dupa Mistral incepe rezervatia. Noi nu vrem sa mergem la munte ca la comuna Gherghita. Adica vreau sa fie munte. brazi, parau, etc. Si este : La 1 minut de hotel incepe rezervatia naturala. Pacat ca unii nu inteleg chestia asta si [...] — vezi review [+6 poze]
În vizită la Hotelul de Gheață [Bâlea Lac] / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: MirelaV [23.02.16]
  • RECOMANDĂ

Hotelul de gheata, Lacul Balea

Desi hotelul de gheata din iarna 2015/2016 a fost ridicat pentru a unsprezecea oara, fiind unic in fiecare iarna in Europa de sud – est, am reust in sfarsit sa ajung sa vad aceasta "opera de arta" cladita de legatura stransa dintre om si natura. Am plecat din Brasov in jurul orei 9.00, iar dupa doua ore eram deja la Cascada Balea. Din Brasov am plecat pe DN1/E68 pana in giratoriul spre DN7C (Cartisoara). De la Cascada Balea drumul este inchis pe perioada iernii, iar singurul mod de a [...] — vezi review [+9 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0058791637421 sec
    ecranul dvs: 1 x 1