Impresii și recomandări [3623 / 10898]

Afișate impresii [36221 - 36230]
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

Insula Libertatii si Insula Ellis

Deoarece este foarte interesanta, excursia scurta la insula Libertatii si Insula Ellis merita o descriere numai pentru aceste obiective. Plecarea se face din Battery Park Downtown Manhattan. Se plateste la o casa de bilete 18 $, dupa care se intra intr-o cladire in care se va face controlul de securitate ca la aeroport. Vaporasele cirula foarte des si in ciuda cozilor imense deplasarea se face destul de repede. Vaporasele au incapere inchisa, deschisa si terasa, dotate cu banci, toalete si [...] — vezi review [+19 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: elviramvio [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

Kali orexi la Taverna Marelui Paharnic

Fără nici o legătură cu articolul apetisant scris de Rodel ieri, eu astăzi am trecut pragul unui mic local din București, situat pe bld. Ion Mihalache chiar în Piața Domenii, pentru cei care știu, acolo unde a funcționat restaurantul La Domenii. Aveam întâlnire cu soțul în zona Pieței Domenii și așteptându-l pe o bancă din zonă, observ obloanele cu albastrul acela ce amintește de Grecia, două butoaie la intrarea într-o terasă dezafectată acum și ceva de necitit din [...] — vezi review [+10 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

In centrul Beirutului am vazut trotuare!

Dupa plimbarea noastra din prima zi prin asazisul oras Beirut unde am intilnit o "salbaticie" aparte, am scris reviewul si l-am postat si pe FB. Cumnata era la birou si cind si-a aruncat o privire peste cele scrise de mine mai ca nu a luat foc. Nu va inchipuiti ce comentarii aveam la postarea mea... Va redau citeva: ***La cat de sumbru ai zugravit Beirutul ar trebui sa te dea afara din casa :D Fataaaaaaaaaa, in ciuda razboaielor de acolo, Libanul este perla Orientului, Beirutul este Parisul [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea Ioana & Vila M-ții Bucegi [Poarta] 2 / BRAN
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Raluca2014 [22.02.16]
  • NURECOMANDĂ

Pensiunea Ioana - servicii si cazare de cea mai joasa calitate!

Daca am ales sa ne cazam la o pensiune cu doua margarete (cu tarife de trei) asta nu inseamna ca ne-am gandit ca vor fi incluse curatenia indoielnica si servirea de cea mai joasa calitate. Ca sa iti pastrezi clientii nu este suficient sa zambesti frumos ci trebuie sa le oferi si servicii de calitate. Am ales Pensiunea Ioana pentru ca era la 2 km de partia Zanoaga din Bran si pentru ca avea recenzii relativ bunicele, ce am gasit a depasit limita bunului simt. Am fost cazati in cladirea [...] — vezi review [+5 poze]
Korona Hotel 3 / HAJDUSZOBOSZLO
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Principe [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

O locatie draguta

Am fost la acest hotel situat pe doua nivele in centrul statiunii Hajduszoboszlo. Am fost trei familii. Camerele nu sunt grozave, se vede ca hotelul este exploatat la maxim, dar sunt curate. Personalul foarte amabil si atent cu orice. Mancarea extraordinara, orice am comandat a fost ca si in poza de prezentare si foarte gustos. Chiar si clientii erau foarte amabili, nu intra nimeni in sala de mese fara sa te salute si sa-ti doreasca pofta buna. O experienta foarte frumoasa, ma mai [...] — vezi review
Pensiunea Curtea Brăneană 4 / BRAN

Surpriza Placuta

Dupa experienta oribila de care am avut parte de Anul Nou, cand am avut nesansa sa fim oaspetii pensiunii "Mai" din Rasinari, marturisesc ca, marcati fiind de acel episod nefericit despre care am povestit tuturor celor care au avut urechi sa auda, am tratat cu scepticism toate recomandarile pe care un grup de prieteni ni le-au facut cu privire la serviciile oferite de cei de la "Curtea Braneana". Cu toate acestea, ne-am decis sa trecem peste patania catastrofala descrisa mai sus si sa mai dam o [...] — vezi review [+3 poze]
Vacanța în Dubai / DUBAI
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: loryuid [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

Dubai vacanta minunata

Ne-am intors din Dubai de doua zile si incerc sa impartasesc cu voi experienta traita acolo. Am achizitionat biletele de avion din iulie si hotelul l-am ales in august. Am ales un hotel de 5 stele intr o zona buna a Dubai-ului si la 5 minute de metrou Al Rigga. Am stat la Carlton Palace Dubai un hotel pe care il recomand din inima. Am schimbat in aeroport 100 euro pentru taxi dar a fost mult deoarece cursul era mai bun la casele de schimb din mall si avand in vedere ca taxiul este foarte [...] — vezi review [+10 poze]
Vacanța în New York / NEW YORK CITY
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: AZE [22.02.16]
  • RECOMANDĂ

Noul complex WTC New York si One World Observatory

Cu ocazia excursiei SUA am fost foarte interesat de stadiul cladirilor de la noul complex World Trade Center New York construit in locul complexului vechi distrus de tragicul atentat de la 11 septembrie 2001. Nemaireusind sa ajung la turnurile gemene (a fost visul din copilarie sa le vad) deoarece au fot distruse, am vazut cele actuale si mi-a placut cel mai mult WTC One (cel mai inalt turn) In acest moment finalizat complet este turnul WTC 1, WTC 4 si WTC 7. WTC 2 si 3 in 2021 respectiv 2018 [...] — vezi review [+17 poze]
Descoperă Beirut și împrejurimile / BEIRUT
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: adri-nico* [21.02.16]
  • RECOMANDĂ

Harissa, our Lady of Lebanon

Azi o sa va povestesc despre Harissa, Fecioara Maria din Liban. Este vorba despre minunata statuie alba ce se vedea de pe plaja, undeva sus pe munte. Am ajuns acolo cu telecabina despre care v-am povestit data trecuta. In cele 30-40 minute cite am avut la dispozitie, am incercat sa imi fac o idee asupra locului acela sfint. Nu intelegeam ce era " zidul ala chinezesc" ce imi aparea in poza linga cupola unei biserici, desi sotul meu mi-a repetat de fiecare data ca e o manastire. Eu vedeam [...] — vezi review [+22 poze]
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA
  • FEBRUARIE, 2016
  • de: Dan&Ema [21.02.16]
  • RECOMANDĂ

The Note Pub

The Note Pub - asa se numeste pub-ul timisoarean despre care va fi vorba in acest articol. Situare In Cetate sau pe strada Eminescu, vis-à-vis de Parcul Catedralei. Cred ca e suficient pentru a localiza adresa. Si cum spuneam si in articolul anterior, mergeti cu taxiul si spuneti “Note Pub”, e simplu, eficient si suficient. Tot in acel articol scriam si despre notiunea de pub in accept banatean asa ca daca vreti cititi si vezi impresii. Emisiuni sportive In aceasta locatie am fost [...] — vezi review [+3 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 5.7846958637238 sec
    ecranul dvs: 1 x 1