Impresii și recomandări [pag. 3625 / 10898]
Afișate impresii [36241 - 36250] din total 108974 impresii
Descoperă România / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- FEBRUARIE, 2016
- de: tata123 🔱 [18.02.16]
- RECOMANDĂ
Descoperă România – recomandări pentru un tur reușit
Nimic nu costă mai mult decât neștiința – Grigore Moisil. Iată că a venit momentul aniversării a 200 de articole pe AmFostAcolo.ro la mai puțin de un an de zile de la îndemnul de a vizita România, îndemn postat în articolul cu numărul 100 (vezi impresii). A fost de altfel și singurul meu articol votat de peste 50 de utilizatori și bonificat cu acel ZuperBonus de 20.000 de puncte – mă bucur că acest îndemn a fost apreciat și poate pus în aplicare de mulți dintre Dvs. [...] — vezi review [+21 poze]
Afrodita Hotel 4 / HERCULANE
- FEBRUARIE, 2016
- de: cristi08 [18.02.16]
- NURECOMANDĂ
Nepregatiti, neorganizati; totusi un hotel cu potential
Voi incerca sa fiu cat pot de obiectiv, incercand sa trec peste neajunsurile care m-ar inspira sa exagerez unele disfunctionalitati ale Hotelului Afrodita din Herculane. Am achizitionat pachetul de Valentines, am ajuns la receptie la ora 17:00, stiu ora exacta intrucat, nemultumit de servicii, am inceput sa imi notez chiar din prima seara totul. Dupa indelungate tergiversari am primit cartelele la ora 18:00, la receptie ni se spune ca din pricina neeliberarii camerei desi a trebuit sa fie [...] — vezi review
Oltul Hotel / Complex Cozia [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- FEBRUARIE, 2016
- de: Cinevaa [17.02.16]
- NURECOMANDĂ
Hotel Oltul, Caciulata - pentru o singura noapte ... merge
Ne-am cazat la acest hotel pentru ca am vrut sa petrecem o zi intreaga la Aqua Park. Ca pret ... a fost acceptabil (120 lei/noapte). Ca si conditii ... mult prea scump pentru ce am primit. Mobilierul din camera, vechi, antic si de demult. Am vrut sa unim cele 2 paturi, dar deja la unul tablia abia se tinea. Am zis sa nu riscam. Salteaua a fost foarte tare si la fiecare miscare patul a scartait din fiecare balama. M-am trezit mai obosita decat eram inainte de culcare. Cabina de dus [...] — vezi review
Vacanța în Bologna / BOLOGNA
- FEBRUARIE, 2016
- de: cristina47* [17.02.16]
- RECOMANDĂ
Bologna un oras de la care nu aveam atatea asteptari
Inainte sa ma hotarasc intre Bologna si Milano (gasisem bilete super ieftine la Ryanair), mi-am intrebat colegii care mai fusesera in Italia... Si au zis cam toti, mai putin o colega: Milanooooo! Dar m-am gandit eu ulterior... am o saptamana de vacanta, deci zile mai multe. Milano cred ca se poate vizita intr-un weeck-end, mai ales ca nu intentionam sa ma duc la shopping. Despre Bologna stiam doar ca are cea mai veche Universitate din Europa Occidentala. Colegele mele din facultate, de la [...] — vezi review [+45 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- FEBRUARIE, 2016
- de: LucianDaniel [17.02.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul Taverna Branului, un loc despre care merita povestit
De obicei, recunosc, nu scriu recenzii, din comoditate si nu as fi facut-o nici acum, daca nu as fi inteles cat de important este sa descoperi cu ajutorul altor turisti locuri in care sa te simti intr-adevar respectat, bine tratat si, mai ales, daca esti gurmand, sa mananci bine. Am descoperit acest restaurant cautand pe amfostacolo.ro un restaurant cu recenzii bune si pot sa spun cu mana pe inima ca a meritat efortul. Din cate am constatat ulterior, este proaspat reamenajat, cu mult bun [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2016
- de: elviramvio [17.02.16]
- RECOMANDĂ
Sabatini restaurant
Astăzi am hotărât să plătesc dările către stat, să nu care cumva să pățesc ceva rău: ați văzut articolul colegului Radu Tudoran, cel care a încărcat o poză, aerisita de altfel, în care ne arăta ce pățesc cei ce nu plătesc impozitele la timp! Nu la noi, desigur dar eu am avut coșmaruri o noapte de la acea poză și cum doar fiscul îl plătesc cash, să nu am surprize ca alții, am pornit spre poștă, cu gânduri bune!! După o oră de dansul pinguinului, plus aprox. 30 [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Roma? / ROMA
- FEBRUARIE, 2016
- de: viorelpop [17.02.16]
- RECOMANDĂ
Trattoria Pizzeria La Tavernetta - pont restaurant bun in Roma!
buna, recunosc o mare problema pe care o intalnim toti cand mergem in special in citybreak-uri... unde mancam, bun si ieftin si daca se poate si pe saturate si mai ales daca esti si vegetarian (poate nu ar fi rau sa fie o sectiune speciala pentru asta, tinand cont ca suntem tot mai multi vegani, vegetraieni), recunosc ca incerc sa ma documentez inainte de a vizita un loc nou pentru a gasi cele mai bune oportunitati... Trattoria Pizzeria La Tavernetta am descoperit-o din intamplare. aflanduse [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Florența şi împrejurimile / FIRENZE (FLORENŢA)
- FEBRUARIE, 2016
- de: cristina47* [16.02.16]
- RECOMANDĂ
Florenta: mi-a placut si nu mi-a placut...
Si mie mi-a placut Florenta. Nu mai are sens sa scriu despre ce mi-a placut, fiindca s-a scris deja. Nu mi-a placut faptul ca atunci cand am ajuns in Florenta (in zona garii Santa Maria Novella) nu am gasit un Oficiu de Informare Turistica unde sa capat o harta ca sa ma orientez si eu. Am ratacit asa, orbeste pe strazi, in seara in care am ajuns (orele 17.30), fara sa stiu exact unde ma aflu. Desi era februarie, strazile erau pline de turisti carand valize... si rataciti, cautandu-si [...] — vezi review [+27 poze]
Unde mâncăm în Slănic Moldova și împrejurimi / SLĂNIC MOLDOVA
- FEBRUARIE, 2016
- de: c-kosty [16.02.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Cascada - Super!
Săptămâna trecută a venit şi studenta noastră (fiică-mea) de la Bucureşti într-o mică vacanţă şi de comun acord am ales să mergem la un restaurant să mâncăm ceva, să stăm la un pahar de vorbă despre exemene, proiect, viaţa din Bucureşti, aşa ca între părinţi şi fiică. Am ales restaurantul Cascada din Slănic Moldova, fiind aproape de Oneşti, doar 34 de km. Mi l-a recomandat un prieten ca fiind un restaurant bun cu mâncare şi muzică de calitate. Zis şi [...] — vezi review [+20 poze]
Termal Hotel [Băile Felix] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- FEBRUARIE, 2016
- de: Ioana.c [16.02.16]
- NURECOMANDĂ









