Impresii și recomandări [pag. 7031 / 10896]
Afișate impresii [70301 - 70310] din total 108956 impresii
Pensiunea Vila President 3 / ZALĂU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: RAIDER [09.09.13]
Dat pe spate!
Pfoa! Veninu' de pe tastatura mea... ... s-a transformat in zambet de copil nevinovat. Lichidu' otravitor care-mi curge prin vene s-a transformat in lapte si miere de la robinetu' zanelor din Padurea Fermecata. Sunt tot numa' fluflu si pufuleti roz, dulci ca zaharul cel mai rafinat de pe planeta romaneasca. Daca faci un pisu pe mine, ii gata ceaiu', asa-s de dulceeeeee! Motivu': Secolu' XXI, miezu' lu' Dacia Porolissensis, cu alte cuvinte locurile unde auxiliarii Romei au poposit [...] — vezi review
Pensiunea Casa din Parc 3 / COVASNA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mancare-bebe* [09.09.13]
Raport bun calitate/pret
Ne-am dorit sa mergem cu mocanita cu aburi si cum cea mai apropiata de noi este cea din Covasna, am aflat ca functioneaza doar de zilele Covasnei 6-8 Septembrie (de fapt doar pe 7 si 8 Sept a functionat) si am pornit in cautarea unei locatii. Aceasta ni s-a parut cea mai convenabila, localizare buna, restaurant propriu, aspect important cand mergi cu copilul. Am rezervat prin telefon, nu percep avans doar sa urma sa revenim cu telefon pentru confirmare, de apreciat acest lucru. Am ales o [...] — vezi review [+3 poze]
Vila 'Casa Luca' [2 Mai] 2 / VAMA VECHE / 2 MAI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: midea [09.09.13]
Regret ca am stat doar 2 nopti
o ultima iesire in vara asta cu alte 4 fam., am dat cu banul si a picat 2 Mai. Prima oara cand merg in 2 Mai asa ca vila am gasit-o pe net si nu ne pare rau de alegerea facuta. Gazda este o draguta cat se poate de discreta dar in acelasi timp sa-ti fie de folos la orice ora. Vila are 5 camere (fiecare cu baie proprie), camerele sunt mari, mobilate modern si foarte utilate. De asemenea bucataria era utilata cu de toate, n-am dus lipsa de nimic. Are loc de gratar in curte, mobilier de [...] — vezi review
Pensiunea Rustic 2 / SULINA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: untamed [09.09.13]
Minunat
Am stat la pensiunea "Rustic" 5 nopti si ne-am simtit minunat. proprietarii sunt foarte amabili si primitori. am venit impreuna cu cainele nostru si nu au avut nicio obiectie (fata de alte pensiuni care cam stramba din nas si-ti cer garantii cum ca cainele nu latra, etc) am stat in mansarda intr-o camera destul de micuta, dar curata si primitoare. patul a fost foarte comod si am fost surprinsa sa vad ca erau perne de puf, nu de fibre sintetice cum au majoritatea pensiunilor). pretul a [...] — vezi review
Sherwood Exclusive Lara (ex Sherwood Breeze) 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mgroza [09.09.13]
Vacanta la Sherwood Breezes Resort
Sambata ne-am intors din vacanta de o saptamana petrecuta la acest hotel. per total, vacanta a fost reusita, cu mici detalii care ar trebui corectate. Am ajuns acolo in jurul pranzului in data de 31 august. Am lasat bagajele, ne-am prezentat la receptie si am solicitat o camera la etajul 1 sau 2 pentru a evita dependenta de lift. Pentru a ma asigura ca voi primi ceea ce doresc, am strecurat "un mic cadou" baiatului de la receptie care mi-a spus sa mergem la masa dearece camerele se [...] — vezi review
Pensiunea Lucina 3 / MOLDOVA-SULIȚA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: MangustaV [09.09.13]
Un loc minunat pe varf de munte
Am tot auzit de caii Hutuli, ca se trag din ultimii cai salbatici din Romania si ne-am hotarat sa mergem sa-i vedem, iar singurul loc unde exista o herghelie de Hutuli este in Moldova (Campulung Moldovenesc - Moldova Sulita). Zis si facut! Am plecat de pe litoral spre Moldova, de la mare la munte... Necunoscand drumul, am ajuns noaptea tarziu si nu am reusit sa ne bucuram de peisajele intalnite pe drum. Dna Stefania ne-a cazat la Pensiunea Lucina, fiind foarte amabila si ospitaliera! [...] — vezi review
Pensiunea Piscul Ioanei 2 / POIANA MĂRULUI [BV]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: MITICA74 [09.09.13]
O priveliste de vis, un sejur de neuitat
am petrecut aici un weekend, am inchiriat toata pensiunea impreuna cu inca 5 familii cu copii de varste apropiate. gazda primitoare, loc de joaca pentru copii, priveliste minunata accesul nu este asa greoi cum au spus altii. am urcat cu dacia logan in viteza I pana sus la pensiune (ce-i drept era drumul uscat). Ca mese am servit micul dejun care mi s-a parut f. bun si suficient. In ultima zi am servit si masa de pranz (ciorba + bulz + placinta cu mere). orice am avut nevoie ni s-a pus la [...] — vezi review
Splendid Hotel 3 / EFORIE SUD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: MangustaV [09.09.13]
Furati mai rau ca-n codru
Ne-am propus sa mergem anul acesta in Eforie Sud deoarece ne-am dorit o statiune linistita. Am ales Hotelul Splendid, deoarece era foarte aproape de plaja. Ne-am inteles la 3600 lei pt 7 nopti cazare, 3 adulti si un copil de 10 ani, ALL INCLUSIVE. Iar de aici au inceput problemele... Prima oara au vrut sa ne cazeze intr-un apartament "superior", cu un miros infect de wc public, cu vedere catre un hotel parasit, care chipurile patronul ne-a zis ca are vedere partiala la mare. Am cerut o alta [...] — vezi review
Pensiunea Templars Inn [Sebeș, BV] 3 / DEJANI-RECEA [BV]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: decanul [09.09.13]
100% romanesc
Salutare, Am fost si noi in we la pensiune si voi impartasi cu voi impresiile. Cele pozitive: - venind din spre Rasnov, soseaua paralela cu DN1 este ok, deci se poate merge prin sate - locatia e ok, nu te da pe spate. e in camp dar in departare incep dealurile si din fericire in curtea generoasa se gasesc multi copaci pe margine -pensiunea arata bine, chiar draguta, curtea bine amenajata (cu facilitatile respective) - luminata bine noaptea (avand in vedere ca e in camp) - masa e ok [...] — vezi review [+5 poze]
Pelican Hotel 4 / DUNI / DJUNI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ana 2013 [09.09.13]




