Impresii și recomandări [pag. 7035 / 10896]
Afișate impresii [70341 - 70350] din total 108954 impresii
Vacanța în Sao Paulo / SAO PAULO
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: iib [06.09.13]
Brazilia, fascinaţia perfectă (p. a VII-a)
ALTE DESTINATII TURISTICE IN JURUL SAO PAULO Inainte de a trece la alte destinatii in apropiere de Sao Paulo vreau sa va mai spun un lucru interesant in legatura cu acest mare oras. I se mai spune - in gluma - cea mai mare comunitate de japonezi din lume, dupa Japonia. Expresia este construita in gluma, dar este foarte adevarata. In Sao Paulo sunt un numar urias de japonezi, cam 2 milioane. Multi dintre ei sunt de mai multe generatii in Brazilia, nu au fost nici macar o data in Japonia, nu [...] — vezi review [+26 poze]
Riviera Hotel 3 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nadiaandreea [06.09.13]
OK in extrasezon
Tocmai ne-am intors dintr-un sejur de 5 nopti la hotel Riviera din Mamaia. Localizare: foarte aproape de centru (cam 5 minute de mers pe jos), langa hotel Iaki. Doar traversand promenada se ajunge la plaja lata, nisipoasa si cu intrare lina in mare. Un alt aspect pozitiv din punctul nostru de vedere este lipsa vreunei locande generatoare de zgomot prin zona. Cel putin in septembrie, seara se aud valurile. Hotelul: inalt (14 etaje), dotat cu trei lifturi suficient de solicitate incat [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Casa Popan 3 / SIGHET
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: RAIDER [06.09.13]
O noapte in tara pinguinilor
Adevar graiesc eu voua, din adancul raguselii obtinute azi noapte in tara pinguinilor, tara pe care am gasit-o la intrarea in Sighetu Marmatiei. Tara pinguinilor e o tara unde cozile de pinguin congelat stau marturie la colturi, pentru amintirea vremurilor cand era glaciara era afisata clar si nu venea noaptea tiptil, uscandu-ti nasu' si iritandu-ti gatu'. In tara pinguinilor nu te aude nimeni strigand, fiindca esti la etaju' doi si tara pinguinilor e pustie ca buzunaru' tehnicianului in ziua [...] — vezi review
Pensiunea Curtea Brăneană 4 / BRAN
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: GYL* [06.09.13]
Pensiune etalon! Curtea Braneana!
Recent am fost intr-o minivacanta de 6 zile in Bran, unde ne-am stabilit "cartierul general" la Pensiunea Curtea Braneana, clasificata cu 4 binemeritate margarete. Pensiunea relativ noua 2 ani vechime, se afla pozitionata "strategic" din punct de vedere turistic, retrasa de la soseaua principala, pe o coama de deal, ferita de zgomotul strazii, intr-o zona cu adevarat pitoreasca cu vedere atat spre Muntii Bucegi, cat si spre Muntii Piatra Craiului. Accesul se face din soseaua ce leaga Bran de [...] — vezi review [+11 poze]
Muzeul Memorial Alexandru Vlahuță [Dragosloveni] / FOCȘANI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: iulianic [06.09.13]
Casa memorială Alexandru Vlahuţă – Dragosloveni
În colţişorul ei, stăpânăPe-un vraf de jucării stricate, Din cărţi de joc, din hârtioareEa-şi face parcuri şi palate; Vorbeşte, râde cu păpuşa…Ce fericite-s amândouăCă s-a putut, din vechi nimicuri, Zidi o-mpărăţie nouă! Sunt câteva din versurile poeziei "Prima lecţie" semnată de Al. Vlahuţă, prima poezie adevărată pe care am memorat-o cu sprijinul tatălui meu căruia îi plăcea să mă vadă recitând-o la serbările şcolare. Aveam pe atunci doar 7 ani. [...] — vezi review [+23 poze]
Pensiunea Ana-Cristina 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mteodoreanu [05.09.13]
Dezastru / inselatorie
M-am speriat de ce am gasit la referintele avute pe acest site, [de] aceasta pensiune. Datorita serviciului, sunt cazate mereu, luni-vineri prin toata tara. Consider ca am repere absolut suficiente ptr a emite o parere si avizata. Gazdele amabile, intr-adevar, dar o politețe lipsita de continut, avand in vedere ca noua nu ni s-a spus ca nu au restaurant, ci chiar mai mult ca micul dejun ar costa intre 5 si 15 lei, iar cina 20 lei. O omleta, fara paine costa vreo 12 lei, ptr ca platesti si [...] — vezi review
Casa de odihnă Predeal 2 / PREDEAL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: virgilgurita [04.09.13]
Decent, curat, hospitalier
Casa de odihna Predeal situata in statiunea Predeal in zona partiei Clabucet un loc in care te pot simtii bine, sala de mese la parter, minibucatarie pe fiecare nivel, lift, camerele fiind dotate cu tv, frigider, grup sanitar propiu spatios (ghiuveta mare, spatiu pentru dus, wc, ventilator pentru aierisire, oglinda mare bine iluminata). Mobilierul din camera aproape nou, termopane, camera spatioasa cam 20mp vedere spre partie. Un loc in care voi mai venii cand voi mai pleca in Predeal m-am [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Laura [Sânmartin, BH] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: delia.nechifor [04.09.13]
O experienta deosebit de buna
Din intamplare am ajuns la pensiunea Laura din Sinmartin, hotarandu-ne pe ultima 100 de metri sa mergem la Felix. Nu am stiut la ce sa ne asteptam deoarece nu mai fusesem la aceasta pensiune, insa de la primul contact telefonic cu reprenzentantii pensiuni nu am trait decat experiente deosebit de bune. Desi situata in Sinmartin, chiar la intrare in Baile Felix, Pensiunea e la 10 minute de mers pe jos de Strandul Apollo. Camera rustica si patul mare (in viata noastra nu mai vazusem intr-o [...] — vezi review
Boca Junior Hotel 4 / TIMIȘOARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mr_danutz [03.09.13]
Dezamagit
Buna ziua, In aceasta saptamana am fost cazat in interes de serviciu 2 nopti la acest Hotel de 4 stele din Timisoara. Sunt foarte dezamagit deoarece te astepti la anumite conditii de la un Hotel de 4 stele. Totul a inceput cu primii pasi in Hotel, la receptie asteptand o doamna de cca 35-40 de ani care avea un aer de plictiseala, indiferenta si parea foarte satula de jobul care il are. Dupa ce s-a chinuit cateva minute sa imi verifice rezervarea, din cauza calculatorului care mergea [...] — vezi review
Vacanța în Sao Paulo / SAO PAULO
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: iib [03.09.13]








