Impresii și recomandări [pag. 7033 / 10896]
Afișate impresii [70321 - 70330] din total 108956 impresii
O zi în Roșiori și împrejurimi / ROȘIORI de VEDE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Cristicop [09.09.13]
Balciul de la Rosiori de Vede
Intre zecile de impresii postate pe acest site m-am hotarat sa pun si eu una mai deosebita,cu un farmec turistic mai ciudat. Deci,asta seara s-a terminat faimosul Balci anual de la Rosiori. Cei din sudul tarii stiu ca aici se organizeaza in fiecare an, de zeci de ani, cel mai mare balci. Bunici, parinti, copii, prieteni, vecini, toata lumea da buzna intre unu si opt septembrie sa vada minunea, sa se distreze, sa bea si sa manance! Chiar si eu am prieteni sau rude din alte parti ale tarii [...] — vezi review
Descoperă Veliko Tarnovo și împrejurimile / VELIKO TARNOVO
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: F2A1C [09.09.13]
Ce se mai poate face in zona Veliko Tarnovo - Arbanasi. Locuri despre care (sper) nu s-a mai scris.
Timp de 7 zile am fost cazati la hotel Sevastokrator din Arbanasi, dupa cum am scris aici Evident, in septembrie, cu apa din piscina la temperaturi rezonabile doar 4-5 din cele 7 zile (4 pentru mine, 5 pentru fete) si rezistind noi in ea 1-2 ore / zi, trebuia sa ne gasim si alte activitati. Cu exceptia cazurilor in care mentionez un alt mijloc de transport, toate excursiile au fost facute pe jos. Anul trecut am vizitat VT, jumatatea estica, strada cu strada. Inclusiv Sveta Gora (si [...] — vezi review [+27 poze]
Surtel Hotel 3 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: elencush [08.09.13]
Mai mult decât rezonabil
Scriu acest review aflandu-ma chiar la acest hotel. Mentionez faptul ca am citit toate părerile tuturor inainte de a ajunge aici și am fost ingrozita. Mi-am petrecut mai mult de 2 luni din viata gândindu-ma cum o sa imi ratez vacanta datorită conditiilor la acest hotel. Va spun cu mana pe inima ca nu este rau absolut deloc. Camera care ni s-a dat este mai mult decât ok. Am vazut și mai bune si mai rele la viata mea. Așternuturile sunt impecabile, camera este destul de spatioasa, dulap [...] — vezi review
Descoperă Platamonas și împrejurimile / NEI PORI / PLATAMONAS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: tefadd [08.09.13]
In jurul Platamonasului
La recomandarea gazdelor noastre (minunatii proprietari ai hotelului Zefyros - vezi impresii) am urcat in Paleo Panteleimonas, Monument de Patrimoniu National (5-6 km pe un drum sinuos) intr-o zi ce se anunta cel putin noroasa. Ce va pot spune ca am gasit acolo este un muzeu in aer liber, un muzeu viu si in plina reconstructie, plin de vizitatori, si de taverne si localuri incantatoare. Dupa ce ne-am plimbat (pierdut) pe stradute si printre casutele recostruite in stilul specific rivierei [...] — vezi review [+14 poze]
Zefyros Hotel [Platamonas] 3 / NEI PORI / PLATAMONAS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: tefadd [08.09.13]
Casa departe de acasa
Am ales Platamonas cautand un concediu linistit si relaxant. Rezervatea la hotel Zefyros am facut-o prin booking.com luand in considerare toate review-urile bune pe care le-am gasit. Odata ajunsi acolo (n-o sa detaliez drumul spre Grecia care e mai mult decat cunoscut) am avut cea mai frumoasa surpriza: un hotel frumos, elegant si foarte curat si cele mai bune si primitoare gazde pe care le-am avut vreodata. Lia si tatal ei sunt 2 persoane minunate si deschise. Camera a fost la etajul trei: [...] — vezi review [+4 poze]
Sevastokrator Hotel 3 / ARBANASSI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: F2A1C [08.09.13]
Sevastokrator - inca un concediu reusit in Bulgaria
Boierie. en.wikipedia.org/wiki/Sebastokrator Daca as alege un singur cuvint care sa defineasca sejurul, asta ar fi. Dar sa o iau de la inceput, cu criteriile alegerii hotelului: - sa fie o zona insorita in perioada dorita - sa aiba piscina - pretul - marimea piscinei - mincarea sa fie buna - piscina cit mai libera - sa aiba camera pentru noi - cit mai mare - suficient loc de barzaunit in imprejurimi cu un copil de 6 ani Si, pentru ca nu ne-au multumit conditiile de la mare, [...] — vezi review [+7 poze]
Vila Amalia [?] / EFORIE SUD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Jojo [08.09.13]
O locatie superba
Chiar acum suntem aici. Initial am luat 5 nopti, apoi inca 3. Este o locatie frumoasa, curata, cu gazde ospitaliere, intr-o zona linistita. Camerele sunt mari, baile deasemenea. Curatenie se face zilnic. Patul are 180/200, avem un patut, al copilului, o masa cu 2 scaune de rachita, dulapul, o noptiera cu oglinga... si chiar loc sa ne miscam. Pacat ca locatia se afla aici, statiunea e o ruina. Ne-am cazat la ora 10, camera era pregatita, inclusiv frigiderul era bagat in priza si rece. [...] — vezi review
Delphin Imperial Hotel 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: CARMEN ANA [08.09.13]
Frumos, cu mici "scapari"...
Totul a mers snur, fara reprosuri, de la imbarcarea in avion, pana la destinatie. Odata ajunse la hotel, ne-au fost preluate bagajele, inca de la coborarea din microbuz. Am mers la receptie, unde am cunoscut-o pe Mariana, o dn-a/ dra. care vorbeste romaneste foarte bine. In 10 minute ni s-a repatizat camera, cu vedere directa la mare, desi nu platisem aceasta optiune la agentie. Dar, bacsisiul din pasaport face minuni, nu? :)) Holul hotelului, zona lobby, este impresionanta! Alternantele [...] — vezi review [+22 poze]
Festivaluri, târguri, expoziții bucureștene / BUCUREȘTI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ali09 [08.09.13]
Circul Acquatico Bellucci - un circ diferit
Intr-adevar, o parte din impresiile gasite pe net despre acest circ au avut si un continut de adevar. In primul rand, s-a inceput cu un numar de antrenare a atmosferei, in care au fost chemati pe scena 4 copii (si au venit 5 :), dar tipul chiar a stiut sa faca haz si mai mare si sala era in hohote de ras. Prima parte a spectacolului, a continut cateva acrobatii, unele interesante, altele, din punctul meu de vedere, mai putin interesante. Stilul Bellucci se evidentiaza prin faptul ca [...] — vezi review [+11 poze]
Unde mâncăm în Sf. Gheorghe / SF. GHEORGHE [TL]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: sorina31 [08.09.13]








