Impresii și recomandări [7032 / 10896]

Afișate impresii [70311 - 70320]
Resonanz Hotel 3 / VIENA

Doar in caz de urgenta

A fost o rezervare facuta in graba joi la pranz pentru joi seara. Am ajuns noaptea dupa ora 12.00. Nu exista loc de parcare special, parcarea se poate face pe strazile din jurul hotelului si e in functie de norocul fiecaruia :) Pana dimineata la ora 08.00 nu se plateste nimic pe strada principala, iar pe strazile secundare parcarea este gratuita pana la ora 09.00. Dupa aceea se poate achizitiona de la receptie un tichet cu 2 euro/h. La receptie, personalul a fost foarte amabil. Am [...] — vezi review
Casa Gabrielle [2 Mai] 3 / VAMA VECHE / 2 MAI
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: GMD [09.09.13]

O locatie foarte placuta

septembrie 1-7/2013- am incercat pentru prima data sa gasim cazare pe net, la noroc. Surpriza placuta de cum am ajuns. Vila este noua, bine facuta pina la detalii, curte ingrijita cu gazon si pomi fructiferi, flori, spatii pentru gatit si servit masa (in regim self). Camera f. curata te intimpina cu parfum placut, dotata cu frigider si tv-cablu. Propietarii amabili si prietenosi, harnici, rabdatori cu toata lumea sunt o prezenta discreta si rezolva orice problema care apare. Este prima [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea 'Țara Luanei' 4 / SĂRATA MONTEORU [BZ]

Experienta amara

Am fost 6 adulti si 5 copii in 3 camere (2 double simple si un apartament). Pensiunea are conditii superbe de cazare, mancarea este excelenta. Singurul neajuns este mirosul foarte urat din baie. Personalul in schimb a avut un comportament execrabil, atat domnisoara care ne-a servit la masa si care era tot timpul tafnoasa si fiecare raspuns era dat in permanenta in sila si avea o atitudine absolut execrabila pentru un ospatar, cat si o doamna care credem noi ca era patroana acestei pensiuni. [...] — vezi review
Pensiunea Puiu Valentin 3 / CRIȘAN
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: untamed [09.09.13]

O data, si gata

Într-adevar, din ce am vazut si in reviewurile trecute, cred ca cuvantul "japca" caracterizeaza cel mai bine gazdele pensiunii. norocul nostru este ca am stat acolo doar o noapte si ca nu am nimerit la pensiunea asta pentru o vacanta mai lunga. Initial, pretul camerei trebuia sa fie 70 lei. dimineata cand sa platim... ni s-au cerut 110, adica 90 lei camera plus 20 lei drumul cu barca de la debarcader la pensine (adica vreo 2-3 km- noi la mers lejer, cu tot cu bagaje, la intoarcere, nu am [...] — vezi review
Apartamente in regim hotelier 3 / CLUJ

Apartamentul Mango (cartierul Zorilor) // Dezamagitor

Am fost in apartamentul Mango din cartierul Zorilor. am stat 3 nopti si ne-am confruntat cu urmatoarele probleme: superficialitate. Personalul a fost foarte amabil, dar nu ne-a ajutat amabilitatea lor sa trecem peste curatenia foarte suoerficiala si peste electrocasnicele stricate. am fost cazati promt, inainte de ora de check-in, am fost placut impresionati de spatiu si de dotari, dar mai apoi au urmat si dezamagirile: podeaua nu era lustruita, era inca lipicioasa de la ceilalti turisti. La [...] — vezi review
Posada Vidraru Hotel 4 / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: oscar [09.09.13]

De incercat

Am stat o noapte la acest hotel, ales in urma impresiilor citite pe Afa. am sa spun, pe scurt, ce mi-a placut, ce nu mi-a placut si ce ar putea fi imbunatatit (aspect care nu ne-au deranjat neaparat pe noi, dar I-ar putea deranja pe alti turisti mai pretentiosi) 1. ne-a placut: camere mari, luminoase, curate, cazare rapida (cu mult inainte de ora de check in), baia mare, curata si ea, apa calda cu presiune buna, incalzirea camerelor pe timpul noptii, scarile amenajate pana la baza lacului [...] — vezi review
Complex Cheile Cibinului 4 / GURA RÂULUI [SB]

Economie la macare

Zona este frumoasa. Mancarea slabuta, putina si nediversificta. Platourile si sucul dupa ce se terminau nu se mai completau. Nu au salate, nu au fructe aceeasi mancare si sera si dimineata. Acelasi salam carnati uscati, patrama. Trebuia sa le spui sa mai aduca. Am stat la Cabana Negoiu. Nu erau soareci in camera dar se auzeau noaptea rozand. O portiune de drum este neasfatat, megi incet si totul este ok. Au si locuri de joca pentru copii. Fetita de 2 ani a fost multumita. Pe total a fost [...] — vezi review
Pensiunea Poiana Izvoarelor [Roșu, SV] 4 / VATRA DORNEI
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: iohan [09.09.13]

Aveam pretentii mai mari de la 4 stele

Am rezervat camera de 3*cu 2 saptamani in urma si cand am ajuns a trebuit sa iau de 4* bineinteles platind diferenta. in camera mocheta era aspirata prost, un televizor vechi la a carui telecomanda trebuiau tinute bateriile cu mana ca sa functioneze, veioze care nu functionau si atentie fratilor, evitati aceasta locatie sambata pt. ca daca organizeaza masa comuna - nu dormiti, desi am intrebat cat dureaza petrecerea, mi s-a spus ca pana la ora 23, a durat pana la 5 dimineata si mai trebuie [...] — vezi review
Palace Hotel 4 / SINAIA
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: rudi [09.09.13]

Se poate si mai bine

Am ajuns la acest hotel pentru un curs de 2 zile. Stiindu-i clasificarea de 4 stele, asteptarile erau pe masura. Dar... 1. Strada din fata hotelului e in reconstructie, deci parcarea a fost o problema. Ni s-a recomandat sa lasam masina la H. Caraiman, dar acolo deja parcarea era mai mult decat aglomerata. De aceea, am recurs la un joc de-a soarecele si pisica, ziua lasam masina unde puteam si dupa plecarea muncitorilor o aduceam in fata hotelului. Dimineta la 6 30 o luam de acolo. 2. [...] — vezi review
Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent] 5 / DIDIM

Venosa - un hotel in bataia vantului

E ora 4 dimineata si suntem in plina criza de nervi in concediul la care am visat un an intreg... suntem in Didim din data de 02 sept si de cand am venit doar 2 zile am avut linistite... bate vantul si ziua si noaptea de nu poti sa stai nici pe plaja nici in piscine nici la mare nicaieri in aer liber... prima zi am zis ca-i o intamplare dar pe masura ce ne-am dezmeticit ne-am dat seama ca nu-i asa... localnicii zic despre Didim ca-i tinutul vanturilor... de fapt din balcoane se pot vedea [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.4165410995483 sec
    ecranul dvs: 1 x 1