Impresii și recomandări [pag. 7029 / 10896]
Afișate impresii [70281 - 70290] din total 108956 impresii
Cala Font Hotel [Salou] 4 / LA PINEDA / SALOU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: YMUL [11.09.13]
Hotel Cala Font - un hotel dragut
Am petrecut recent o saptamana in Spania, pe Costa Daurada, mai exact in Salou, destinatie pe care destul de putine agentii de turism o promoveaza, dar care merita toata atentia. Am ales aceasta destinatie atat pentru plaja si baie, dar mai ales pentru parcul de distractii PORTAVENTURA, pe care l-am descoperit in primavara acestui an si unde am promis ca vom reveni. Am dorit un hotel care sa fie aproape atat de parcul de distractii, dar si de mare, pentru ca ne-am dorit sa profitam si de [...] — vezi review [+17 poze]
Margarita Sea Side Hotel 4 / KALLITHEA [Kassandra]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: entername [10.09.13]
Just when you thought you’ll never meet paradise… Margarita Sea Side Hotel, Kallithea
Am fost acum a patra oară în mica şi cocheta staţiune de la malul mării Egee, Kallithea. Situată în peninsula Halkidiki pe braţul Kassandra, Kallithea pare deconectată de la criza care a lovit întreaga lume. Staţiunea este plină de viaţă iar grecii işi urmează cursul firesc al vieţii aşa cum au fost obişnuiţi dintotdeauna. Îi vezi dimineaţa cum îşi beau tacticos cafelele şi nessfrape-urile la tavernele din apropiere până pe la ora 11 după care se hotărăsc sa-şi [...] — vezi review [+24 poze]
Club Anca Hotel 3 / EFORIE NORD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: baxybaxy* [10.09.13]
O mare dezamagire
m fost in perioada 1 sept 8 sept Am platit tarif normal O familie cu un copil Pe scurt dezastuos pacat de imaginile care sunt pe net si de locatie nu inteleg patronii profitul lor vine din multumirea clientilor CAMERA curata dar mobilier baie tv balcon etc CAMERA 1-2 STELE NU 3. Usile la sifonier chiar mi-au cazut in cap frigiderul (racitorul l-am lipit cu PICATURA cadea tot din el ce era pe usa. Curatenie ok respect pt doamna care face curat acolo (Este singura care isi da [...] — vezi review [+32 poze]
Rex Hotel 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: drumet [10.09.13]
Hotel Rex, mi-a placut
Hotelul este fara repros, curat, frumos, cazare fara cusur. Apa calda, frigider, camera mare cu pat adaugat, n-am mai gasit apartament din pacate, erau date toate apartamentele. Liniste, desi era meci de fotbal, semnal la tv corect, fara pureci. Intr-adevar vecinatatea intre blocuri pare ciudata, dar e safe, inclusiv mersul pe jos e safe in zona hotel-cetate, nu sunt animale in libertate pe strada, iar politia si jandarmii sunt peste tot. Recomand hotelul, mi-a placut. Cele 3 stele [...] — vezi review
Pensiunea Ina [Rânca] 3 / RÂNCA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: drumet [10.09.13]
Pensiunea Ina, o noapte, e suficient
Am venit pe transalpina, am avut cazare telefonica in prealabil la un apartament. In Ranca am gasit un indicator "INA" si am urcat cu masina o panta mai mult ghicind dupa imaginile vazute anterior pe "goagle". Panta este o strada de tara fara nume, asa sunt toate, iar casele, sa zic vilele sau pensiunile nu au numar. Am gasit o vila pe care scrie INA, pe o tablita. Sunt mai multe usi, am strigat daca este cineva, sincer pana la urma am inteles de la o doamna care a iesit de la una din usi [...] — vezi review
Perla Hotel 3 / SATU MARE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: RAIDER [10.09.13]
108 lei
Am oprit in fata unei gropi captusite cu bolovani de rau... ... in care inota un pluton de crapi d'aia chinezesti, albi cu pete rosii, inutili ca gemu' de zmeura pe o balena alba. Peste groapa, un podet din lemn, baituit in negru, podet pe care toate miresele din Satu Mare se trag in chip cu ocazia zilei nuntii. Pot sa jur ca trandafirii decorativi de langa podet, sunt moarte sigura pentru crinolina din dantela si faptu' ca totu' e la mijlocul unui razor imbracat in gazon, e crima curata [...] — vezi review
Mayor Capo Di Corfu Hotel (ex Aquis) [Lefkimi] 5 / KAVOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: crib [10.09.13]
Un complex super penru o vacanta relaxanta
Gata, ne-am intors din Corfu... f relaxati si incantati de concediu pe care l-am avut! Capo di Corfu e un complex mai frumos decat in poze... Anterioarele postari au fost foarte la obiect si le pot confirma -curatenie -prosoape schimbate zilnic -camera relativ mare... noi am avut o camera la parter... si cumva la etaj, ca un balcon mai exista o camera cu 2 paturi single, unde a dormit copilul -terasa mare, spre gradina cu palmieri... f linistita -mancarea super. Mi-a placut all [...] — vezi review
Clermont Hotel 4 / COVASNA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: a_vlad2009 [10.09.13]
Nesperat de frumos
Buna ziua, Am decis ca o scurta evadare la munte, intr-o zona linistita si deloc aglomerata, este exact ceea ce ne dorim (eu + sotul din dotare). La recomandarea unei colege de serviciu (careia ii multumesc), dupa consultarea opiniei sotului si citirea review-urilor postate pe site-ul AmFostAcolo (extrem de utile pentru orice alegere de pana in prezent) am optat pentru hotelul Clermont din Covasna, jud. Covasna si suntem deosebit de incantati de alegerea facuta. A fost cel mai reusit [...] — vezi review [+41 poze]
Vacanța în Halkidiki / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: stroecristian83 [10.09.13]
Nu stiu ce am cautat in Halkidiki!
Buna, tuturor! Am petrecut 2 saptamani in Grecia, incepand cu o dezamagire in insula Evia (despre care am vorbit in alt articol) si un periplu excelent in Atena (vezi impresii). Din Atena, neavand rezervari pe nicaieri, ma sfatuiam cu sotia mea unde sa mergem, avand ca variante: Lefkada, Corfu, Zakynthos, Thassos, Halkidiki. Am ales Halkidki pentru ca: era mai aproape de casa si puteam sta o zi in plus pentru ca nu aveam nevoie de escala la intoarcere, parea mai ieftin, prieteni de-ai [...] — vezi review
Denis Hotel [Paralia Korinos] 3 / PARALIA KATERINI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nicoletaioni [10.09.13]







