Impresii și recomandări [pag. 7027 / 10896]
Afișate impresii [70261 - 70270] din total 108956 impresii
Limak Arcadia Golf & Sport Resort 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: OnitzaC [12.09.13]
OK dar se putea si mai bine
Dupa 5 ani de mers in Bulgaria, anul acesta am ales Turcia, Hotel Limak Arcadia, despre care voi lasa cateva impresii dupa cum urmeaza: * Locatia si plaja - de la cladirea I unde am stat noi (considerata cea mai indepartata cladire din complex) si pana la plaja, faceam cu copii, mers lejer cam 3-4 min. PLaja curatica, foarte lata, sezlonguri destule libere, fara a fi nevoie sa le ocupi din timp. Marea curata, fara alge... noi am prins valuri mari, spre deliciul baiatului mare. * CAMERA - [...] — vezi review
Descoperă zona Veria-Vergina / VERIA & VERGINA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: monysh [12.09.13]
Vergina - mormintele regale
Scriu acest review pentru cei care vor sa viziteze vestigiile istroice ale Greciei si in special mormintele regale, descoperite recent la Pela, mormantul lui Philip al II-lea si a membrilor familiei regale fara Alexandru Cel Mare. Excursia la Vergina am facut-o cu masina personala dupa ce ne-am interesat putin de locatie si cum se ajunge acolo. Venind dinspre Salonic se merge pe autostrada spre Vergina iar acolo spre Pela sau afisajul de "mormintele regale". Am fost placut impresionata de [...] — vezi review [+2 poze]
Liberty Hotel 3 / SKALA PANAGIA (C. AMMOUDIA)
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ipopescu [12.09.13]
Frumos
Anul asta, ca si in precedentii doi am zis ca nu se face sa nu mergem si in Thassos, asa ca inca de la inceputul lui 2013 am inceput sa ma uit pe Booking si sa fac o rezervare la Studios Marina in Skala Panagia unde am stat in precedentii doi ani. Si am incercat cred ca pana in aprilie, dar anul asta ghinion, nu era oferta. Pana la urma am vazut ca a aparut si acolo, f. tarziu, nu am mai avut rabdare si am cautat si altceva. Si uitandu-ma pe amfostacolo am vazut, printre multe altele, Hotel [...] — vezi review [+23 poze]
Vila Alexandra [Asprovalta] 2 / VRASNA & ASPROVALTA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: monysh [12.09.13]
Vila Alexandra
Cazarea la Vila Alexandra, ma asteptam sa fie modesta dar din pacate a fost foarte modesta... iar baia ingrozitor de mica si mai dadea si spre curtea interioara. Despre camera nu mai scriu pentru ca au descris-o foarte bine alti turisti, eu personal am avut de obiectat la faptul ca era doar o noptiera (insuficienta, chiar daca sunt 2 persoane in camera), bagajele nu ai unde sa le pui si pentru ca intrau furnicile in camera si alte gaze a trebuit sa pe punem pe patul liber. Noi am avut [...] — vezi review [+3 poze]
Stil Motel 3 / TĂȘNAD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: RAIDER [12.09.13]
Motel Stil Tasnad
DN 1f, Supuru-Tasnad... ... zici ca e facut de martieni, in memoria planetei mama, plina de gropane. Cu trij' la ora, de la Supuru de Sus, prin gropi adanci, pline de apa, cu ochii lipiti de parbriz fiindca ploaia de toamna e mai periculoasa decat cianura de la Rosia Montana atunci cand conduci pe asfalt gaurit, am ajuns intr-un final la destinatie. In cazu' de fata, Hotel Stil din Tasnad. M-am dat jos din masina, uitandu-ma prin ploaia deasa la link-ul wireless facut de UBNT, prins de [...] — vezi review
Puflene Resort 4 / MURIGHIOL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Igradinaru [12.09.13]
Locatie extraordinara, servicii proaste
Am gasit aceasta locatie cautind pe net. Dintr-o privire iti dai seama ca e o locatie bine facuta, cu toate facilitatile de care ai nevoie pentru un sejur placut, mai ales daca vii cu copii (piscina exterioara, piscina interioara, jacuzzi, locuri de joaca, etc.). Cu citeva zile inainte de plecare am citit review-urile de pe site si m-am speriat. Dar dupa citeva discutii cu personalul de acolo am decis sa risc. Pe scurt, iata care sunt lucrurile pozitive si cele negative, conform experientei [...] — vezi review
Casa Delia 3 / SOVATA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: vio 68 [11.09.13]
O casa placuta si linistita
Nu am fost pana acum in sovata si am fost placut surprinsa de faptul ca mai avem si noi romanii statiuni in adevaratul sens al cuvantului Ne am cazat la casa delia si nu mi a venit sa cred ca la o pensiune de 3 stele poate fi atat de curat si placut si gazda si doamna care se ocupa de curatenie foarte amabile si isi fac treaba cu maxima seriozitate si bun simt. Vila este foarte placut amenajata o atmosfere calda si primitoare te poti relaxa admirand peisajul din jur este o liniste [...] — vezi review
Pensiunea Crăița 3 / VALEA DOFTANEI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: gvaly [11.09.13]
Pensiunea Craita - de recomandat
La acest inceput de toamna am hotarat sa petrecem putin timp pe Valea Doftanei. Dupa ce am citit mai multe recenzii ne-am oprit la aceasta pensiune. Cu toate ca la inceput era ocupat telefonul, am fost sunati inapoi si am facut rezervare. Pensiunea se afla la circa 800 de metri de drumul principal, fiind semnalizata de un banner maricel. La sosire am fost intampinati de o doamna zambareata, care ne-a prezentat camera si de un caine ciobanesc. Totul era asa cum stabilisem deci am achitat si am [...] — vezi review [+4 poze]
Sara Hotel (ex Midia) [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: cristela [11.09.13]
Multumitor!
Am fost foarte multumita de Hotel Sara. Parerea mea e ca isi merita stelele. Minusuri (pentru mine nu au fost asa suparatoare) ar fi distanta mare pana la plaja privata, la micul dejun am asteptat la 2 zile din 4 sa se elibereze o masa ca sa ne putem aseza si noi, lipsa perdelei de dus. Cam astea sunt toate punctele slabe. Bile albe pentru mancarea la micul dejun, curatenie, verdeata si cred ca in primul rand pentru personalul prietenos. Am vazut ca erau foarte multe persoane cu copii mici. [...] — vezi review [+10 poze]
Complex Corabia Piraților [Mamaia Sat] 3 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: alexandraMeiss [11.09.13]








