Impresii și recomandări [pag. 7024 / 10896]
Afișate impresii [70231 - 70240] din total 108958 impresii
Zimbru Hotel 3 / IAȘI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: zsolt_tusnad [15.09.13]
Excelent
In ultima deplasare din Iasi un coleg din zona mi-a recomandat acest hotel, care s-a deschis recent. Nu cunosc multe detalii despre istoria cladirii. Se afla pe Bld. Chimiei, vis-a - vis de Iulius Mall, langa Lidl si Kaufland. Am ajuns seara, fara sa am rezervare si nu am gasit decat apartament liber, camerele standard erau ocupate. Camera standard pentru o persoana avea tariful de 130 Lei +18 Lei MD. Apartamentul in regim single 150 Lei +18 Lei MD. Apartamentul in care am stat era foarte [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Belgrad / BELGRAD [BEOGRAD]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ariciu* [15.09.13]
De ce merită Belgradul măcar o dată-n viaţă
Atenţie! Review exagerat de lung, nerecomandat grăbiţilor. Ceilalţi, asiguraţi-vă că aveţi la-ndemână lichide şi crănţănele! Preambul... Ideea acestei excursii s-a născut într-o seară de început de august şi a avut ca punct de plecare un review al colegei @sunflower despre Nis – orăşelul cetate vezi impresii. Dar, văzând că e Serbia, era gata-gata să mă las păgubaşă. Norocul a venit din partea colegului @creivean care a avut amabilitatea de a-mi răspunde [...] — vezi review [+92 poze]
Pensiunea Mădălina 3 / PUTNA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: GeorgianaNecula [14.09.13]
Dezamăgiti de această pensiune
Deci ne-am cazat aici o noapte dupa vizitarea manastirilor din zona, noi venind din Maramureș unde am stat acolo o săptămână. Sa va zic: de la început am simtit ca sunt cam obraznici cu preturile ne-a costat 150 lei o camera tripla pt 3 persoane pt o noapte fără mancare. Am mancat la ei cina care a constat in 3 ciorbe, 1 portie de ciulama de hribi si tochitura bucovineana care asta a fost culmea 1 ou ochi, un sfert de carnat, 3 bucatele de carne, mămăliga si putina branza jalnic [...] — vezi review [+2 poze]
Central Hotel 3 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Luminita P. [14.09.13]
Un sejur placut
Am petrecut un sejur pe sfarsit de sezon 2013 pentru prima data la acest hotel (7 nopti). La inceput am fost reticenta fata de conditiile de cazare/masa/servicii ce puteau fi oferite de un hotel de 3 stele pe litoralul romanesc, dar pe parcurs mi-am schimbat impresia, ajungand la concluzia ca a fost o alegere inspirata. Pe scurt, cazarea s-a facut destul de repede adica dupa 45min de la sosire (in jurul orei 12 am sosit in locatie) oferindu-ne chiar si camera cu vedere la mare (contra cost), [...] — vezi review
Pensiunea Lunca Sibielului [Sibiel] 4 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ruxandraileana [14.09.13]
Un loc in rai, dar pe pamant romanesc
Am fost uimiti de frumusetea aparte in ceea ce priveste imprejurimile SIBIELULUI. Am fost cazati la pensiunea Lunca Sibielului, o locatie de vis cu oameni primitori si fff. ospitalieri. Pensiunea se afla la 20 km. de Sibiu si 30 km. de Sebes. Am stat in Camera Iconarului. Camerele sunt foarte frumoase, fiecare camera avand o tema aparte. Mancarea este la superlativ (mai ales sarmalele si ciorba de vacuta) :). Sotia recomanda visinata iar eu bineinteles palinca. Locatia are loc de joaca [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Rimini şi împrejurimile / RIMINI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Ioana_Ioana [14.09.13]
7 zile in Rimini
Saptamana aceasta m-am intors din Rimini. Am plecat in 5 septembrie din Tg Mures spre Bolonia, cu avionul (am platit aprox 500 lei /. persoana / dus - intors cu bagaj cala inclus). Zborul a durat aprox 1h 40 min, placut fara turbulente. Prima impresie nu a fost una la care ma asteptam, (iubitoare fiind de zone mai exotice) credeam ca totusi este putin mai diferit decat Lido (este, intr-adevar dar totusi se aseamana foarte bine una cu alta si ma intreb oare cam tot litoralul estic este in [...] — vezi review [+34 poze]
Villa Elia Hotel 2 / RIMINI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Ioana_Ioana [14.09.13]
Recomand cu drag
Saptamana aceasta m-am intors din Rimini, Rivazzurra si am stat la Hotel Vila Ellia, 2 stele. Recomand acest hotel din toata inima datorita amplasamentului (aproape de plaja 113), datorita curateniei, a personalului dragut. Cum spunea si proprietarul ca se bucura ca ne-am simtit bine, mai ales ca putem spune ca eram ca acasa, acolo lucrand 2 romani. In camera se facea aproape zilnic curatenie si ne schimbau prosoapele. Camerele sunt dotate cu paturi matrimoniale insa noi am primit o [...] — vezi review [+6 poze]
Rodon House Aparthotel 3 / LIMENARIA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: marian_mmm [14.09.13]
Un mic paradis
In primul rand despre oameni: Dupa 12 ore de condus este admirabil sa te intampine oameni zambitori si ospitalieri, sa bei o bere rece in curte si sa mananci ceva bun! Poate ca proprietarii de pensiuni/hoteluri din Romania ar trebui sa-si faca vacanta aici, ca sa invete cate ceva :) Desi nu ma pasioneaza atat de mult, am sa scriu ceva si despre micul dejun, vad ca oameni sunt interesati... Deci, oua fierte, paine proaspata si buna, crema de branza si iaurt, sunca, branza, rosii, unt, gem, [...] — vezi review [+15 poze]
Melrose House / Allgau Hotel 2 / PAMUKKALE
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: narcisa [14.09.13]
Se poate si mai bine
Avand planificata o oprire in Pamukkale pe drumul intre Alanya si Kusadasi, am ales Melrose House Hotel cu circa 3 luni inainte, rezervare pe booking. Aceasta pensiune ne-a captat atentia datorita comentariilor pozitive de pe diverse site-uri. Pretul pentru camera tripla a fost de 47 eur pe noapte cu mic dejun inclus. Drumul a durat in jur de 5 ore (cu cateva mici pauze), a fost ok, intre Antalya si Denizli chiar a fost liber. Am avut probleme cu gps-ul in Antalya si chiar daca am fost foarte [...] — vezi review [+10 poze]
Vera Hotel 3 / EFORIE NORD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: flavius30 [14.09.13]










