Impresii și recomandări [pag. 7039 / 10896]
Afișate impresii [70381 - 70390] din total 108954 impresii
Vacanța în Madrid / MADRID
- AUGUST, 2013
- de: cristina47* [13.03.16]
De Madrid al cielo
Se spune ca cine vede Madrid, nu are cum sa mai vada ceva la fel de frumos... doar Raiul! De aici: "De Madrid, al cielo". Cand am ajuns prima data in Spania... neaparat la Madrid, (fiindca nu putea sa fie altfel, eu cautand perfectiunea limbii spaniole), mi-au dat lacrimile in Barajas, cand am auzit limba spaniola vorbita la ea acasa. Mi-am zis: a vrut Dumnezeu sa ajung si aici! Prima data am fost la sfarsitul lui ianuarie, ultima data la sfarsitul lui august. Dar pot sa spun ca am fost in [...] — vezi review [+9 poze]
Vacanța în Thassos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2013
- de: icristis [08.03.16]
Ceva nou despre Thassos?
După experienţa în Croaţia, despre care v-am povestit deja, nevasta-mea îmi spune la începutul anului următor, pe un ton hotărât, că vrea să mergem în Grecia. Pe mine nu mă prea trăgea aţa într-acolo căci trecusem pe lângă o discuţie între doi prieteni care lăudau de zor Turcia dar, de frică să nu mănânc rece până în concediu, am zis că, na, hai s-o facem şi pe asta. Bine dragă, în Grecia, da’ unde în Grecia? Ei, nu contează. Oriunde, numai în Grecia să [...] — vezi review [+37 poze]
Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești] / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2013
- de: mishu [28.02.16]
Taramul distractiei langa Bucuresti - Edenland
Pentru urmatoarea perioada (sperand intr-o vreme mai frumoasa) as vrea sa va fac o invitatie intr-un loc aproape de Bucuresti, mai precis in Balotesti, strada Cantonului. Stiu ca sunteti foarte tentati de Therme, dar un pic de adrenalina nu strica indiferent de varsta. Aici aveti ce sa faceti o zi intreaga si chiar sa mai fie nevoie sa mai veniti pentru a putea cuprinde tot. Ne-am intalnit la Mc Donald’s in Otopeni si de acolo am purces mai departe. Am ajuns cu bine acolo, parcarea era inca [...] — vezi review [+34 poze]
Alkinoos Beach Hotel 3 / GERAKINI [Sithonia]
- AUGUST, 2013
- de: Maya_C [20.02.16]
Am fost acolo... de doua ori.
Am fost acolo de doua ori. Deci… mi-a placut. Nu stiu voi cum sunteti, dar eu deja sunt cu gandul la vara. In general nu imi place sa fac recomandari de cazare. Avem nevoi diferite, avem asteptari diferite, iar ceea ce mie mi se pare grozav, pentru altul poate fi ceva banal. Asa ca incep prin a va spune ca aleg locul de cazare si in functie de pret. Prefer locuri frumoase afara si pun mai putin pret pe cazare. In camera, nu mi-ar trebui nici macar televizor. Un pat bun si sa fie foarte [...] — vezi review [+9 poze]
Tryp Madrid Chamberi Hotel 3 / MADRID
- AUGUST, 2013
- de: cristina47* [15.01.16]
Un hotel bun, intr-o zona foarte scumpa
Chamberí este una dintre zonele scumpe din Madrid. Hotel Tryp Chamberí apartine lantului "Melia". Eu am ajuns acolo din intamplare. Au venit niste colegi din Alicante si s-au cazat acolo. Si eu eram cazata in Chamberí, dar la un hostal mult mai modest, asa ca pentru salariul de bugetar roman. Dar, eram vecini, ca sa zic asa. Este situat foarte aproape de statia de metro Canal, deci la o statie de statia de Islas Filipinas, unde stateam eu. Eu schimbam metroul in Canal, ca sa ajung in [...] — vezi review [+8 poze]
Vila Agrement [Doda Pilii, Smida] [?] / BELIȘ-FÂNTÂNELE
- AUGUST, 2013
- de: Kata13133 [06.12.15]
Liniste si relaxare in Apuseni
Suntem un grup de 5 familii, in total circa 18 persoane, care, vara de vara, inchiriem cate o pensiune pentru a vizita Romania. De regula, plecam la inceputul lunii august. In 2012 am stat la Arieseni. Ne-au fascinat Apusenii, asa ca, in 2013 am cautat o alta locatie, dar mai in interiorul muntelui. Asa am descoperit Doda Pilii, un catun asezat in inima Apusenilor, la ceva km de Rachitele. Am inchiriat Vila Agrement, o locatie frumoasa, incapatoare, cu masa de biliard in living, o curte [...] — vezi review
Vox Maris No. 1 Club Resort 4 / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2013
- de: lorand [15.10.15]
Un resort cu plusuri si minusuri
M am decis sa scriu despre acest resort dupa ce am citit celelalte impresii care dupa parerea mea au spus in mare parte doar minusurile. Am plecat cu masina din Bistrita in jurul ore 23 si am ajuns la complex undeva pe la ora 10 (15 August fiind sarbatoare si bugetarii au primt weekend prelungit) deci nu prea am fost inspirat cu data plecarii pentru ca autostrada Bucuresti- Constanta era plina. Parcam masina si intram la receptie unde ni se spune ca cazarea se face de la ora 14 (noi fiind [...] — vezi review [+20 poze]
Colosseum Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- AUGUST, 2013
- de: nitul [11.10.15]
Vacanta la bulgari
Am cumpărat un sejur de 5 nopți la hotel Colosseum. Toate impresiile erau cam, cam. Ajungem acolo, 10 euro în vaucher, vroiam o dublă și o single la același etaj, cu vedere la mare. Eu explicam de zor și aud pe cineva vorbind rusește. După ce termina se întoarce spre mine cu mana întinsă spunând numele și ca este român din Republica Moldova. Recepționerului râdea, mie îmi pierde graiul. Asa a început un concediul de milioane. Cazare etajul 5, vedere la mare, curățenie în [...] — vezi review [+8 poze]
Casa Flamingo [Săcădat] 3 / SOVATA [MS]
- AUGUST, 2013
- de: corneliam [08.09.15]
Pensiunea 'Casa Flamingo' din Sovata
În august 2013 am găsit cu greu cazare, pe ultima sută de metri, la "Casa Flamingo" din Sovata, pe Strada Lungă, nr. 66. Pensiunea este modernă și e situată într-o zonă destul de liniștită; pentru iubitorii de natură este un loc perfect, are mult spațiu verde, foișor, leagăn și grătar. Bucătăria este spațioasă, luminoasă, mobilată și utilată complet, inclusiv cuptor cu microunde și TV. Noi am avut cameră la etaj cu baie comună (și foarte curată) pentru două [...] — vezi review [+3 poze]
AquaPark President Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- AUGUST, 2013
- de: silviu060 [07.09.15]










