Impresii și recomandări [pag. 3653 / 10898]
Afișate impresii [36521 - 36530] din total 108974 impresii
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2015
- de: Mirceaszy [03.03.16]
- RECOMANDĂ
O locație deosebita
In luna Decembrie am fost pentru prima data la aceasta pensiune. Am fost primiți cu caldura, camerele curate, spațioase iar personalul foarte amabil. Locatia este excelenta ieși din pensiune si mergi direct pe pârtia de schi. Mâncarea a fost gustoasa constând in Porții generoase. In luna Ianuarie am revenit la aceasta pensiune de doua ori - cu un grup de elevi si un grup de prieteni. Toți au fost incantați de locație, de personal si masa oferită. Am sa revin cu plăcere de [...] — vezi review
Descoperă Veliko Tarnovo și împrejurimile / VELIKO TARNOVO
- DECEMBRIE, 2015
- de: micutzu [01.03.16]
- RECOMANDĂ
Veliko Tarnovo - La pas prin orasul vechi
Salutare draga cititorule. Astazi voi incerca sa iti indrum pasii spre o destinatie turistica nu prea cunoscuta si care nu se afla prea departe de cei ce locuiesc in zona sudica a Romaniei. Obisnuiesc in fiecare an ca a doua zi de Craciun sa imi scot familia la o plimbare de o zi, pentru a iesi un pic din amorteala dupa ziua precedenta in care am petrecut si ne-am simtit bine alaturi de familie si cei dragi. Asa am ajuns sa vizitam o sumedenie de orase invecinate cu al nostru{Sibiu, Brasov, [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Bruxelles şi împrejurimile / BRUXELLES
- DECEMBRIE, 2015
- de: alinaro [29.02.16]
- RECOMANDĂ
Descoperind o nouă capitală. Bruxelles
Era cât pe-aci să scriu ca titlu “Bruxelles, pe urmele teroriștilor”. Dar nu-mi place să rămân cu amintiri cu conotații negative, chit că am ajuns acolo la doar o lună și jumătate după nefericitul eveniment de la Paris. Ba mai mult, chiar în seara în care am dormit acolo, au mai fost arestați ceva radicali. Bine că nu am aflat imediat, ci doar a doua zi, seara, când eram deja în Germania. Nu că ne-am fi impacientat neapărat, dar… eu mai știu? ”Ojos que no ven, [...] — vezi review [+29 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2015
- de: DaniO [27.02.16]
- RECOMANDĂ
Echipa Mistral face posibil orice!!! MULTUMIM!!!
Stau cu barbia in pumni si ma gandesc la iarna, la o iarna adevarata... A trecut cumva iarna?! Se pare ca da! Insa am avut o... POVESTE DE CRACIUN oferita PERFECT de... ECHIPA MISTRAL! Stiu ca acest review vine cam tarziu, fiind in prag de primavara, dar... timpul este REGE, iar noi - supusii lui, din pacate!!! Revenind la povestea mea, va asigur ca a fost CHIAR o poveste!!! Am mai fost la Mistral de Craciun si in 2013 (vezi impresii); am crezut ca doar am avut NOROC de un sejur de [...] — vezi review [+32 poze]
Vacanța în Bali / #EXC și CĂLĂTORII
- DECEMBRIE, 2015
- de: halekulani [25.02.16]
- RECOMANDĂ
Excursii Bali
EXCURSIILE Din cele 3 zile alocate plimbrilor, am ales ca in prima zi sa mergem fara ghid. Am insistat pana mi-am convins sotul sa inchiriem un scooter :), sa vedem cum e si cu experienta asta. Si proasta idee am avut. Si ne-am gandit noi (ma rog... mai mult eu) sa mergem la Uluwatu Temple. Pe scooter. La 1000 de grade... :)). Sunt cam 30 de km din Kuta la Uluwatu. (scooterul l-am inchiriat cu 80 000 rupii + 50.000 asigurrea-optionala. -in total, cam 10 dolari). Bnzina se gaseste la orice [...] — vezi review [+107 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- DECEMBRIE, 2015
- de: Marian82 [16.02.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Taverna Branului
Un restaurant foarte select si discret, nu departe de centrul Branului, dar destul de departe de galagia drumului principal. O oaza de liniste, unde m-am putut bucura de un meniu variat si de mancarea delicioasa servita de adevarati profesionisti. Servirea este ireprosabila, atmosfera este una eleganta, cat despre meniu, pot spune ca este destul de variat si consider un plus faptul ca l-am putut vizualiza online. La finalul vizitei am primit din partea casei un paharel de palinca si un [...] — vezi review
O zi în zona Bonn - St. Augustin / BONN
- DECEMBRIE, 2015
- de: Radu Tudoran [14.02.16]
- RECOMANDĂ
La plimbare prin Bonn
Am avut norocul de a vizita de mai multe ori fosta capitală a Germaniei moderne, actualul oraş federal Bonn. Ultima oară a fost într-o zi mohorâtă de iarnă, fără soare, dar cu temperaturi ce aminteau mai degrabă de apropierea Paştelui decât de a Crăciunului. Nu m-am lăsat copleşit de atmosfera deprimantă, ci am luat-o încetişor pe lângă o clădire realizată în recele stil clasic, care adăposteşte cel mai vechi muzeu din Bonn, un muzeu dedicat artei antice. În fața mea [...] — vezi review [+19 poze]
Descoperă Mainz și împrejurimile / MAINZ
- DECEMBRIE, 2015
- de: Radu Tudoran [12.02.16]
- RECOMANDĂ
Mainz, oraşul de aur
În 1945, Mainz, vechiul oraş de aur, nu mai exista. El fusese îngropat sub mormane de ruine fumegânde, lăsate în urmă de cele peste 30 de raiduri ale aviației aliate, în cea de-a doua conflagrație mondială. Şi chiar dacă oraşul a fost distrus în proporție de aproape 80 %, cu migala ce-i caracterizează, germanii s-au apucat să-l reconstruiască, iar bătrânul Mayence s-a ridicat din praful ce-l acoperea mai viguros, mai atragător. Bineînțeles că nu a rezultat o copie la [...] — vezi review [+20 poze]
Casa Faur [Petrești, AB] 3 / SEBEȘ [AB]
- DECEMBRIE, 2015
- de: mootoo [12.02.16]
- RECOMANDĂ
Fara cusur
La inceputul lunii decembrie 2015, aflandu-ma in interes de serviciu, am fost cazat la pensiunea Casa Faur. Rezervarea am facut-o telefonic cu o zi inaintea sosirii mele. Interlocutoarea m-a asigurat ca am rezervata o camera (promptitudine, seriozitate, respect = nota 10). Pensiunea arata impecabil atat pe exterior cat si in interior. Am avut camera la ultimul etaj (mansarda). Camera era micuta, fara balcon, dotata cu televizor CRT sport, 2 paturi single, sifonier cu umerase, mocheta pe jos [...] — vezi review
La pas pe Valea Rinului / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- DECEMBRIE, 2015
- de: Radu Tudoran [05.02.16]
- RECOMANDĂ









