Impresii și recomandări [3650 / 10898]

Afișate impresii [36491 - 36500]
Unde mâncăm în Gura Humorului? / GURA HUMORULUI

Nu recomand restaurantul H. Toaca Bellevue

Pe scurt, am intrat pe 02.01.2016 la pranz sa mancam! Am primit indicatii ca nu au tot ce scrie in meniu (mi se pare si normal, ca doar eram dupa revelion). Am comandat doua tipuri de ciorba care a venit dupa cel putin o ora de asteptare si culmea erau si la temperatura camerei (probabil le uitase prin bucatarie) si se completau cu frigul din interior (cca. 17/18 grade Celsius). Ciorba lor de burta e facuta din ingrediente din acelea de origine necunoscuta, asta ca o paranteza. Impresiile [...] — vezi review
Descoperă Bratislava și împrejurimile / BRATISLAVA
  • IANUARIE, 2016
  • de: noi doi [04.01.16]
  • RECOMANDĂ

Frumusetea de demult a Bratislavei!

Bratislava, frumoasa capitala a Slovaciei se afla la aproximativ 80 km de Viena, asa ca aflandu-ne acolo, chiar nu am vrut sa o ratam. A fost suficient pentru mine sa vad cateva fotografii pe internet cu Bratislava si sa stiu ca ma voi simti in elementul meu acolo, ca imi va placea mult. Si cum ma cunosc destul de bine, nu m-am inselat deloc. Recunosc ca prima data cand am ajuns in oras a fost seara, si venind dupa doua zile petrecute in Viena, am avut asa, o usoara dezamagire. Pentru ca ne [...] — vezi review [+18 poze]
Apart Hotel Golden Line 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • IANUARIE, 2016
  • de: marians [03.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Un adevarat DEZASTRU

Este destul de greu sa mai scriu ceva dupa acesta DEZASTRUASA experienta mai ales ca eram un fan Bulgaria. Am promovat foarte mult la prieteni si rude aceasta destinatie si de fiecare data cand auzeam ca cineva a luat teapa credeam ca asa ceva nu se poate. Dar cum roata se invarte am ajuns si eu sa iau teapa. Si nu orice fel de teapa ci o teapa de zile mari, ca de era revelionul. In toata perioada sejurului restaurantul a fost mizerabil. Mesele erau in permanenta murdare. Se vedea pe [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Viena / VIENA
  • IANUARIE, 2016
  • de: noi doi [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

Superba capitala a Austriei in ultima zi din an!

Anul acesta am vrut sa petrecem noaptea de Revelion in alta parte decat acasa, asa ca nu mi-a luat prea mult timp sa aleg Viena, avand in vedere ca era pe lista mea de locuri must see once in a lifetime. Am gasit cazare pe booking, la vreo 20 km de Viena, in satul Hoflein an der Donau, la Roter hahn Gasthof, un loc dragut intr-o zona linistita, unde ne-am simtit foarte bine. In Viena am stat doua zile, in 31 dec si in 1 ianuarie. A treia zi am pornit spre Bratislava, capitala Slovaciei, pentru [...] — vezi review [+20 poze]
Green Life Ski & Spa Resort 4 / BANSKO
  • IANUARIE, 2016
  • de: tatoli [03.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Masa de revelion - groaznică

Fiind perioada de revelion hotelul era plin - piscina indoor, un lighean- o gluma proasta la fel si asa zis-ul fitness - 1 banda alergare, 1 bicicleta 1 banca inclinata si cateva greutati. Desi pe site este indicat wi-fi all areas in realitate semnal slab si deseori inexistent chiar si in loby, de revelion nu a fost nici macar comexiunea vizibila. Avand demipensiune, la cina nu era nici macar apa inclusa in pret. Asa-zisa masa de revelion pentru care am platit 70 EUR/pers a avut un meniu [...] — vezi review
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]
  • IANUARIE, 2016
  • de: oana0309 [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

Super

am petrecut revelionul cu mancare f buna si din belsug, cu mizica buna si colinde si spectacol de dansuri populare Ceea ce a fost mai putin placut a fost faptul ca instalatia de inalzire nu a facut fata si nu venea apa calda tot timpul In afata de asta n-am ce sa reprosez. Gazdele au fost foarte ospitaliere si ne-au ajutat sa vizitam si sa gasim usor obiectivele turistice din zona. Ne-au servit masa si in afara orelor stabilite. Camerele au fost f curate, cu tv si internet. Vederea este [...] — vezi review
Pensiunea Casa Dunărea 3 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2016
  • de: Flo ryn* [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

Excelent, exact cum trebuie

In data de 2 ianuarie ne-am cazat la aceasta pensiune si am facut cea mai buna alegere. Intentia a fost sa stam doua nopti dar din pacate nu am gasit liber decat pentru o noapte. Serviciile intr-adevar de trei stele, personalul foarte amabil, curatenie impecabila, caldura in camera, spatiu destul. Multumesc Casa Dunarea pentru ospitalitate; voi reveni cu drag la voi. Daca ar fi sa am ceva de obiectat ar fi ca distanta fata de partie este relativ mare, in jur de 20-25 de min de mers pe [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IANUARIE, 2016
  • de: Adriana_B [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

Papanasi buni in Sinaia

De Sarbatori am fost in vizita la parintii mei la Ploiesti. Avand un bebe de 3 luni nu ne-am riscat sa plecam pe undeva, asa ca asta a fost varianta cea mai ok pt noi anul asta. Ieri am lasat copilul acasa si am fugit repede pana la Sinaia 1 zi, sa ne mai recreem si noi putin :) Lasand la o parte faptul ca am facut 1 ora si ceva intre Campina si Sinaia, am ajuns intr-un final. Am urcat la cota 1400, ne-am plimbat putin si inevitabil ni s-a facut foame. Mie pofta de papanasi :) Acum 2 ani [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IANUARIE, 2016
  • de: Lexy [01.01.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Carpati, Sinaia! Un loc foarte placut

In aceasta seara am incercat restaurantul Carpati din Sinaia. Am ramas foarte impresionati de local, servire si mancare. Impresionati in mod foarte placut. Localul este foarte mare, seamana teribil cu un salon de nunti. Chiar in capat au un semineu fals care da o nota foarte placuta localului. Noi am stat chiar langa acesta. Chelnerii sunt discreti si politicosi. Mi-a placut teribil de mult acest aspect. Am comandat o pizza Carpati (Capriciosa) la pretul de 21 lei si doua ceaiuri. Unul de [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IANUARIE, 2016
  • de: Lexy [01.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Bucegi, Sinaia. Mancare buna dar servirea si personalul demne de filme de groaza

Cu riscul de aparea melodramatica trebuie sa incep prin a specifica faptul ca personalul restaurantului este horor!!! Nu mi s-a mai intamplat sa intalnesc atat de multa nesimtire, impolitete si cocalarism ieftin la vreun chelner. Nu sunt o persoana exagerata. Inteleg ca oamenii au zile proaste dar in comert nu ai voie sa le arati clientilor ca ai o zi proasta. Absolut toti chelnerii erau de cea mai proasta calitate. Inca de la intrare ni s-a raspuns in sictir si foarte repezit ca nu au mese [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.520555973053 sec
    ecranul dvs: 1 x 1