Impresii și recomandări [3649 / 10898]

Afișate impresii [36481 - 36490]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2016
  • de: Chloe [08.01.16]
  • RECOMANDĂ

Pe unde am mai mancat si mi-a placut

Pe unde am mai mancat si mi-a placut: 1. Restaurant Damascus Palace – bd Basarabiei 98 Restaurantul este cu specific arabesc si este pozitionat pe bd. Basarabiei, fix vizavi de intrarea in Arena Nationala. Localul nu exceleaza prin decoruri, ci prin mancarea buna, serviciile prompte si fara cusur, portiile mai mult decat indestulatoare si preturile decente. In restaurant se fumeaza (deocamdata!), dar nu se serveste nici un fel de bautura alcoolica. Cam nasol cu fumatul acolo; cand [...] — vezi review
Tauernhof Hotel 4 / KAPRUN

Bine!

Am ales pentru anul acesta hotelul Tauernhof, poate si pentru ca doream o schimbare după cinci ani la hotelul Barbarahoff (vezi impresii)!! Diferențe?? Tauernhof - 4stele; Barbarahoff: 4 stele superior! Adresa: str N Gassner nr 9 si nr 11!! Distanța fata de cea mai apropiată partie: 50 metri! Camera: apartament Kisterhorn (aproximativ 60 mp), si la unul si la altul? Si atunci, care este diferența?? La Tauernhof cu aproximativ 1000€ mai ieftin!! Despre apartament: o camera cu pat [...] — vezi review
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]

O vacanța excelenta

Am venit la Paltinis mai ales pentru distanța mai mică de la RM. Valcea. Suntem foarte incantați de alegerea făcuta. Pensiunea Alpina Casi ne-a oferit tot ce aveam nevoie pentru a ne simți bine. Faptul ca pârtia de ski este in fata pensiunii ne-a dat posibilitatea sa folosim la maxim timpul fără sa ne obosim cu căratul echipamentelor pe distante lungi, nefăcând altceva spre deosebire de alții, decât sa ne trezim dimineața, sa mâncam bine si pe pârtie, pana la prânz, când, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • IANUARIE, 2016
  • de: ccbg* [06.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Casa Frieda Sibiu

Doar nemultumirea m-a indemnat sa scriu despre aceasta scurta experienta. Pensiunea, care are si restaurant la parter, beneficiaza de o pozitie privilegiata in centrul istoric al Sibiului, la intrarea dinspre Parcul Cetatii, pe stanga, mergand spre Piata Mare. Nu am fost cazata acolo, dar, intr-o dimineata foarte geroasa (- 12 grade) a acestui an, am intrat pentru o gustare si o cafea si pentru ca nici o plimbare in Sibiu parca nu e completa fara a te bucura de atmosfera boema a [...] — vezi review
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
  • IANUARIE, 2016
  • de: eugen88* [05.01.16]
  • RECOMANDĂ

Revelion pe măsura aşteptărilor

Revelion 2016 Grand Varna Am mai fost in acest complex : revelion 2010, paste 2010, revelion 2012 si 2013 (vezi impresii), adica de-al casei. Pretul pentru doua persoane cu all inclusiv pe trei nopti de cazare a fost de 350 euro. Deplasare foarte usoara din Constanta, fara coada la vama sau la vignieta, am ajuns la ora 13. La receptie era un pic de coada, deoarece sosise un autocar, dar a mers rapid. Parcare gratuită! Am intrat cu pranzul (din partea casei!) si in ultima zi am iesit [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă zona Peștera / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
  • IANUARIE, 2016
  • de: Chloe [05.01.16]
  • RECOMANDĂ

Satul Pestera - peisaje de vis!

Aceasta zona imi este foarte draga; am mers acolo prima data impreuna cu parintii, in anii de dinaintea Revolutiei, apoi cu gasca de prieteni adolescenti, apoi cu sotul si copilul sau cu parintii mei sau cu familii prietene. Zona nu conteneste sa ma surprinda prin peisajele pictate parca si prin frumusetea lor, diferita in fiecare anotimp. De asta nu o sa inteleg niciodata de ce toata lumea se inghesuie in centrul Branului, in oribilul balci si in groaznica aglomeratie, in loc sa descopere [...] — vezi review [+50 poze]
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • IANUARIE, 2016
  • de: Nicoleta G [05.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Sarbatori cu miros de canalizare - revelion groaznic

Am avut parte de cea mai groaznica experienta la aceasta pensiune cotata in mod total gresit cu 5 Margarete. Nici nu stiu cu ce sa incep :apa calda nu am avut, curatenia lasa de dorit, camerele au mobilier vechi cu televizoare din preistorie (unele camere sunt orientate catre sosea si sunt galagioase), baile nu au ventilatie si miros a canalizare, mancare foarte putina si de proasta calitate, personalul din restaurant slab pregatit profesional (iti toarna vinul pe picioare, aproape iti pune [...] — vezi review [+3 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]

Drept la replică

Buna si La Multi Ani!!! Nu doresc sa critic pe nimeni dar nu este usor sa satisfaci placerile si figurile nejustificate ale unora care acasa la ei nu au conditii dar vin la munte si emit pretentii pe care nici ei nu le cunosc... Aeroterma este cuvantul corect si acest aparat este unul scump si neintalnit de unii dar pt. cei necunoscatori nu avem cum sa le explicam ca oricum nu inteleg... Revelionul a fost unul reusit (pozele vorbesc de la sine), Revelionul 2015-2016 din punctul nostru de [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
  • IANUARIE, 2016
  • de: dorgo [04.01.16]
  • RECOMANDĂ

“Casa Mureseana” si ”Restaurantul Business” din Tg. Mures

“Aho, aho, uzeri, webi, copii si frati / Mai stati un pic si nu plecati / Caci vreau sa va urez un an nou fericit / Si sa va povestesc pe unde-am mai fost si chefuit”   Sfarsitul de an nu e bine sa te gaseasca niciodata singur. In anul ce tocmai a trecut am avut cam multe zile libere, asa ca am reusit sa ma intalnesc “pe apa si pe uscat” cu prietenii si cu familia, de Craciun si cu prietena, de revelion. Ca loc de intalnire, am luat localurile si SPA-urile la rand. De ce? Pentru [...] — vezi review [+21 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • IANUARIE, 2016
  • de: tamar* [04.01.16]

„Dor de Munte” restaurant sau cantina?!

Mi-am petrecut inceputul de an in statiunea mea de suflet, Busteni si ar fi fost un sejur minunat daca un mic incident neplacut nu mi-ar fi amintit cat de proaste pot fi uneori la noi serviciile in turism. Pe 2 ianuarie ne-am intalnit cu niste prieteni, un cuplu cam de varsta noastra si alungati de gerul de afara am hotarat sa intram undeva unde sa consumam ceva cald si sa stam la "un pahar de vorba" cum se spune. Din pacate prima alegere a fost restaurantul Dor de Munte, local situat pe [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 7.0381078720093 sec
    ecranul dvs: 1 x 1