Impresii și recomandări [3647 / 10898]

Afișate impresii [36461 - 36470]
Descoperă Brăila / BRĂILA
  • IANUARIE, 2016
  • de: Mitica49 [14.01.16]
  • RECOMANDĂ

Clădiri vechi ce fac istoria Brăilei (2)

Vă invit, dragii mei, să ne continuăm plimbarea pe străzile orașului Brăila, în zona veche, pentru a descoperi alte clădiri de patrimoniu impresionante, adevărate atracții locale, multe dintre ele reprezentative pentru prosperitatea orașului de sfârșit de sec. XIX și început de sec. XX, până la declanșarea primului război mondial. Din Piața Traian o luăm agale pe str. Mihai Eminescu (fostă str. Bucuresci, str. Regală și Republicii) și cam vis-à-vis de Teatrul Maria [...] — vezi review [+22 poze]
Parcuri bucureștene / BUCUREȘTI

Parcul Bazilescu – între „vechi” și „nou”

Sau cartierul Bucureștii Noi – o imagine de altădată a periferiei capitalei dâmbovițene. Am străbătut de mai multe ori acest cartier – de fiecare dată după ce treceam pe sub pasajul de cale ferată parcă intri în alt oraș – și chiar acesta a fost și țelul creatorului: Nicolae Basilescu – un București Nou. Urmând vechea arteră Calea Griviței (Podul Târgoviștei), trecând calea ferată ce duce spre Constanța, lăsăm pe partea stângă Calea Târgoviștei și ne [...] — vezi review [+25 poze]
2016 Mini-întâlnirea AFA - Berăria H (București) / ÎNTÂLNIRILE AFA
  • IANUARIE, 2016
  • de: papone [12.01.16]
  • NURECOMANDĂ

NIA - Ne Intalniram Acolo

Varianta 1: -Va salut! Sunt @papone si-s dependent de AFA! -Saluuuuut, Papone! Relaxeaza-te si exprima-ti sentimentele, esti intre prieteni! -Nu-mi revin de cateva zile! Am fost la o intalnire cu mai multi oameni de pe aici si am avut un soc! Toti au venit sa se simta bine, sa cunoasca noi useri si sa-i revada pe cei deja cunoscuti. Fara barfe, fara rautati, doar cu inima larga. Si-a fost atat de mistoooo! -Pai si atunci unde e problema? Ca intelegem ca te-ai simtit bine si ai avut langa [...] — vezi review
Descoperă Riga / RIGA
  • IANUARIE, 2016
  • de: icata24 [12.01.16]
  • RECOMANDĂ

Riga, Jurmala, iarna

Incep prin a multumi tuturor celor care mi-au raspuns cu amabilitate la dilema mea vizavi de destinatie — am ales, dupa cum se observa, Riga. Am citit printre celelalte review-uri si nu am gasit nimic facut iarna, daca exista imi cer scuze. Asadar am calatorit de la Liverpool la Riga, cu Wizzair (care ne-a pierdut bagajul de cala cu tot ce era haina groasa). Riga, un oras frumos, asezat pe raul Daugava, inghetat la vremea vizitei noastre, dar nu indeajuns incat sa vedem pescuitori la [...] — vezi review [+27 poze]
Muzeul Mercedes-Benz / STUTTGART
  • IANUARIE, 2016
  • de: giuliani [12.01.16]
  • RECOMANDĂ

Mercedes Benz Museum - Istoria de un secol a automobilului

Atunci cand vine vorba de Stuttgart, prima asociere pe care o faci e automat una legata de industria automotive. Indiferent ca faci incursiuni in sport sau fotbal, tot la masini ajungi pana la urma, fiindca pana si stadionul si baza sportiva a celor de la Vfb Stuttgart au numele legat de concernul Mercedes. Ar fi imposibil sa fie altfel, atata vreme cat Daimler-Mercedes isi are sediul aici, insa alaturi de aceasta in oras poti gasi alti piloni de baza in industria auto europeana si chiar [...] — vezi review [+16 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • IANUARIE, 2016
  • de: emilarad [12.01.16]
  • RECOMANDĂ

Ne-am simtit excelent la Alpina

Suntem un grup de 5 familii din ARAD cu 4 copii cu vârste cuprinse între 1 şi 8 ani şi dupa un drum de aproximativ 5 ore am ajuns la Paltinis si ne-am cazat la pensiunea Alpina din Paltiniş o pensiune excelentă pe care o cunosteam din anii anteriori pt. condiţiile oferite de cazare camere curate, televizor in camera, frigider,caldura si apa calda non stop, mâncarea excelenta si destul de diversificata la preturi convenabile şi servirea la restaurant a fost ok. Este amplasată vizavi [...] — vezi review [+3 poze]
Belvedere Hotel (ex Cioplea) 3 / PREDEAL
  • IANUARIE, 2016
  • de: Ioana26 [11.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Comunism

Zic Comunism pentru ca daca cineva se asteapta la ceva modern sau care macar sa para modern, nu este. Partea cea mai rea este restaurantul, e urat, e frig, e mancare proasta (am incercat si mic dejun si cina). Mult de scris despre, insa ma rezum la sfatul de a nu manca acolo nici in cel mai rau caz. Partea care cred ca s-a vrut a fi ceva modern (insa e sumbru) este SPA-ul - la subsol, o sala in care regasesti un jacuzzi de 4 persoane si de acolo cate o usa spre o cameruta de masaj si sauna. [...] — vezi review
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]

Locatie excelenta

Pensiunea este localizata la mai putin de doua minute de domeniul schiabil Arena-Platos. Parcarea este generoasa. In jurul pensiunii se pot face plimbari minunate, iar privelistile sunt de neuitat. Camerele cochete, foarte bine incalzite si curate, la fel si baile. Apa calda la dispozitie la orice ora. Am avut in camera pat dublu matrimonial cu o singura saltea. Internetul wi-fi accesibil atat in restaurant cat si in camere. Localizarea foarte buna, confortul camerei si zona montana [...] — vezi review
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
  • IANUARIE, 2016
  • de: lorena03 [10.01.16]
  • RECOMANDĂ

As reveni oricand la aceasta pensiune

Suntem o familie cu un copil si putem spune ca am fost foarte multumiti de serviciile de la pensiunea Alpina. Am avut o camera tripla, mare, curata si mai ales, foarte calduroasa. Tin sa mentionez ca aceasta pensiune este chiar vizavi de partia de ski, avand avantajul de a ajunge rapid la camera. La parter au chiar un loc unde iti poti lasa echipamentele de ski. Noi am luat masa chiar la restaurantul pensiunii si chiar se mananca bine (va recomand pastravul si ciolanul cu fasole). [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
  • IANUARIE, 2016
  • de: buru [10.01.16]
  • RECOMANDĂ

Laci Csarda

La pomul laudat... nu te duci cu sacul. Am comandat specialitatea bucatarului sef, ciolan a la Laci, probabil facuta de ajutorul-ajutorului de bucatar sef, absolut mediocra, de asemeni pestele nu il recomand, scump si banal. Servirea in schimb a fost surprinzator de buna. Meniul pare stufos la prima vedere dar nu sunt decat variatiuni pe aceeasi tema: multe papricasuri, gulasuri, gratare cu carnuri de tot felul, afumaturi, nelipsitele platouri cu de toate, bine gatite, dar nimic wow. Nu va [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 7.0257248878479 sec
    ecranul dvs: 1 x 1