Impresii și recomandări [3652 / 10898]

Afișate impresii [36511 - 36520]
Stephansplatz și Catedrala Sfântul Ștefan (Stephansdom) / VIENA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: mishu [03.02.17]
  • RECOMANDĂ

Comoara din turn - St Stephen Cathedral Tresaury - Viena

Primul meu contact cu catedrala Sf Stefan mi-l amintesc si acum deoarece am fost impresionata. In 2001 am ajuns prima data in Austria cu trenul, iar din gara din Viena am plecat mai departe spre un alt oras Wells vezi impresii un orasel care desi se spune ca este al 7-lea ca marime din Austria, este totusi micut de tot. De acolo dupa 3 zile am venit la Viena (seara) cu autocarul care ne-a lasat fix in fata hotelului Austria Trend Favorita Hotel, ora la care am putut doar sa ne cazam si sa luam [...] — vezi review [+44 poze]
Muzeele Vienei / VIENA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: mishu [20.01.17]
  • RECOMANDĂ

Viena - 3 muzee

Si ca sa mai ramanem putin prin Viena dupa ce v-am povestit despre Muzeul Figurilor de Ceara vezi impresii am sa va povestesc pe scurt cate ceva despre 3 muzee deosebite ale Vienei (din punctul meu de vedere) si care m-au impresionat altfel, si nu vorbesc asta din punct de vedere istoric sau arhitectonic avand in vedere ca am vizitat si palate: Schonbrunn (de 3 ori chiar) si Hofburg, Catedrala Sf Stefan si alte biserici cunoscute din Viena, sau muzee cu diferite alte teme, am sa le mentionez pe [...] — vezi review [+80 poze]
Muzeul figurilor de ceară Madame Tussauds / VIENA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: mishu [16.01.17]
  • RECOMANDĂ

Muzeul Figurilor de Ceara Viena

Avand in vedere cel mai recent articol scris de @zlatna -vezi impresii, daca tot ati vazut un muzeu al figurilor de ceara, de ce sa nu mai vedeti inca unul? Cate ceva despre Marie Tussauds si viata si opera ei puteti afla din acest articol, nu are rost sa repet. Unul dintre muzeele pe care stiam sigur ca le vom vizita in decembrie 2015 la Viena era Muzeul Figurilor de ceara, unul dintre muzeele marca “Madame Tussauds” pe care le puteti vedea din Asia si pana in America. In prezent se [...] — vezi review [+54 poze]
Irini Panzio 3 / BUDAPESTA

Mini-vacanţă de iarnă frumoasă!

Bună tuturor! Am petrecut Revelionul 2015-2016 în Budapesta, fiind cazaţi la pensiunea Irini. Pensiunea este amplasată într-o zonă liniştită, cam departe de centru. De la pensiune se merge pe jos cam 10 minute până la staţia de tramvai (poate mi s-a părut mie mai lung drumul deoarece era decembrie şi era foarte frig afară... abia aşteptam să ajungem în staţie); după aproximativ 5-6 staţii se poate lua metroul până în centru. Drumul durează cam 30 de minute cu tot [...] — vezi review [+11 poze]
Domogled Hotel 2 / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: misumosu [26.10.16]
  • NURECOMANDĂ

Țeapa de revelion

de revelion 2016 am cumparat o oferta pt a sarbatori trecerea dintre ani cu un grup. am cumparat si pt copii 2 locuri; am platit in jur de 700 de lei pt copi. nu mai spun prosop pt copil nu a vrut sa ni se dea; la masa de revelion pt copil mancare fara peste. halat de baie numai cine voiau dansi; cand am intrebat de ce nu avem prosop pt copii si halat sa spus ca nu au pt toti NU RECOMAND HOTELUL masa all inclus inseamna 3 feluri de mancare fara cafea, fara bautura, numai suc si apa [...] — vezi review
Descoperă Aegina (Eghina) / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: ojitos [02.09.16]
  • RECOMANDĂ

Mănăstirea Maicii Domnului Hrisoleontissa şi împrejurimile

Unul dintre obiectivele turistice care m-a impresionat adanc a fost Manastirea Hrisoleontissa din varful Muntelui Oros. Noi am aflat de aceasta manastire de la patronul hotelului unde am fost cazati, el ne-a convins ca nu o sa regretam daca facem un drum pana acolo pentru ca avem ce vedea. Cei care nu sunt interesati de obiectivele religioase, in schimb iubesc natura pot face un drum pana acolo pentru a admira privelistea minunata de sus. Patronul ne-a spus ca se poate ajunge sus, pe munte, [...] — vezi review [+15 poze]
Ciao Hotel 3 / TÎRGU MUREȘ

Un hotel bun

Am fost cazata o saptamana, la inceputul lunii decembrie, la Ciao. Am ajuns sa fiu cazata la acest hotel datorita unui congres de medicina. Congresul a avut loc la Business Conference Center. Amplasarea hotelului este foarte buna, iar personalul hotelului este foarte amabil, indifierent de ora la care sosesti. Eu am locuit impreuna cu o colega la acest hotel. Camera este spatioasa si curata. Nu avea balcon, dar fiind decembrie nu ne-a deranjat, plus ca nu suntem nici fumatoare. Foarte [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona C-lung Moldovenesc? / CÂMPULUNG MOLDOVENESC
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: papone [11.05.16]
  • RECOMANDĂ

Probabil, cel mai bun popas din Romania - Popasul Baciului

Hai ca va eram dator, ca prea n-am scris mai nimic anul asta si ma cearta lumea deja… Sper sa recuperez :) Nu prea scriu despre restaurante sau carciumi, cred ca pana acum am scris doar despre vreo doua. Dar despre “mancatoria” asta trebuie sa scriu, pentru ca mi-as dori asa ceva cat mai aproape de casa si cu siguranta ne-am putea lasa de gatit si am iesi mai ieftin, poate; dar ar trebui si sa ne apucam de sport in acelasi timp, ca ar fi jale cu corpurile noastre, si-asa nu prea reusite [...] — vezi review [+14 poze]
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA

Craciun

Este o locatie in care ma simt ca acasa. Mai ales de Crăciun pentru copii si părinții se merita sa pleci de acasa si sa ajungi aici. Spiritul Craciunului este creat de personal atat pentru copii cat si pentru adulti. Personalul e atent. De 5 ani mergem si tot dorim sa ne reîntoarcem. Micul dejun este destul de diversificat. Cafeaua buna. Meniul in general este destul de diversificat. Muzica e ok! Camerele sunt curate. In fiecare zi se face curățenie in camera si daca e cazul iti [...] — vezi review
Descoperă Amsterdam şi împrejurimile / AMSTERDAM
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: alinaro [28.03.16]
  • RECOMANDĂ

Amsterdam, vreau să te cunosc mai bine

Un oraș tare atrăgător Amsterdamul ăsta. Canale nesfârșite și numeroase poduri cu arhitectură originală din secole trecute, concentrate pe o întindere nu foarte vastă. Peste tot lalele, una din florile mele preferate. Neînflorite, încă nu e vremea lor, dar suvenirul cu laleaua este, probabil, cel mai comun aici. Tot cam peste tot ne-a însoțit și mirosul de marihuana, ce să-i facem, suntem într-o metropolă liberală, poate cea mai liberală din Europa. Nu am putut să merg [...] — vezi review [+32 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.5299270153046 sec
    ecranul dvs: 1 x 1