Impresii și recomandări [pag. 3654 / 10898]
Afișate impresii [36531 - 36540] din total 108974 impresii
Grandior Hotel Prague 5 / PRAGA
- DECEMBRIE, 2015
- de: aaandreea [02.02.16]
- RECOMANDĂ
Un super hotel
In 2015 ne-am hotarat sa vizitam si noi targul de Craciun de la Praga, asa ca impreuna cu inca un cuplu am plecat inspre Cehia cu ocazia minivacantei de 1Decembrie cu masina proprie. Ne-am cazat la Grandior Hotel, un hotel de 5 stele super dragut. Parcarea subterana este cu plata, iar accesul se face prin spatele hotelului, apoi din parcare se poate urca printr-un lift in hotel. Receptia este mare si foarte modern decorata, iar camera a fost incantatoare. Mocheta pe jos, un pat super [...] — vezi review
Lotus Therm Hotel [Băile Felix] 5 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- DECEMBRIE, 2015
- de: Andi2 [31.01.16]
- RECOMANDĂ
Relaxare si bun gust
Pe 24 decembrie 2015 ne-am cazat in Hotel Lotus Therm, Baile Felix, pentru 3 nopti, ocupand 5 camere. De fapt ne-am mutat de la Hotel President, Baile Felix, unde am stat doar o noapte si nu ne-a placut. La Lotus Therm totul este impecabil. Camerele, holurile, restaurantul, toate sunt amenajate cu mult bun gust si personalul este foarte amabil. Piscinele sunt foarte curate, iar copiii sunt foarte incantati de topogane. Zona de spa este impresionanta. Atmosfera din hotel este foarte [...] — vezi review
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA
- DECEMBRIE, 2015
- de: Michaell [31.01.16]
- NURECOMANDĂ
Mult sub aşteptări
Prima data ne-am cazat la acest hotel prin anii 80. In colectia de poze personale pe care o am din acea vreme, se afla si una, pe care am facut-o cu sotia - pe atunci doar iubita - in fata acestui hotel, intr-o iarna cu zapada foarte multa. Poza ne-a fost facuta de un fotograf profesionist care avea in companie un caine mare si frumos care, cum observa ca clientii stapinului se pregateau pentru a fi pozati, el, fara ca sa i se spuna ceva, se pozitiona in fata acestora si astepta ca stapinul [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Michaell [29.01.16]
- RECOMANDĂ
Placut - Restaurant Casa Oamenilor de știință
Cu ocazia ultimei noastre vizite in Bucuresti, mai mult din intimplare, am dat peste aceasta bijuterie arhitecturala. Vizitasem inainte libraria Carturesti si pentru ca ni se facuse foame eram in cautare unei locatii potrivite. Adresa exacta este Pta Lahovari, nr. 8. Dar sa trecem la unitatea in cauza. Sunt constient de faptul ca n-am sa reusesc sa descriu fascinatia si farmecul adevarat al acestei cladiri. Cum am vazut-o, am uitat de foame si doar am ramas gura casca privtind-o si [...] — vezi review [+10 poze]
Atlantis Medical Wellness & Conference Hotel 4 / HAJDUSZOBOSZLO
- DECEMBRIE, 2015
- de: Mae [28.01.16]
- NURECOMANDĂ
Lipsa de respect pentru turistii romani!!!
Am hotarat pt al doilea an sa petrecem revelionul in aceasta statiune, dar si sa schimbam hotelul cu vestitul ATLANTIS; hotarare total gresita pt ca acest hotel este OK si SPA-ul de asemenea dar este condus de un manager complet [***] care in timpul petrecerii de revelion nu a lasat ospatarii la ora 12 sa serveasca sampanie turistilor romani (aprox 100 pers. un salon intreg) si nu a dorit sa intrerupa muzica unei formatii cel putin rasuflate atunci cand grupul de turisti romani au cantat La [...] — vezi review
Pensiunea Memory 4 / SUCEVIȚA
- DECEMBRIE, 2015
- de: maraal [24.01.16]
- NURECOMANDĂ
Au facut de ras Bucovina
Tin sa spun ca a fost cea mai mare pacaleala: - nici pe departe de 4 stele, de 2 cu indulgenta. Mancarea de craciun (daca pot sa o numesc mancare mai ales la mic dejun in prima zi cind nu ne a oferit mai nimic si pe apucate} a fost veche, servirea cu personal adunat de pe strada si sotia domnului administrator, dna Mirela ne-a tratat ca pe niste cersetori, ne-a vorbit f urat, curatenia lasa si ea de dorit. Efectiv am dat bani degeaba, au fost si care s-au imbolnavit si au ajuns pe la spital, [...] — vezi review
King Solomon Hotel 3 / LONDRA
- DECEMBRIE, 2015
- de: zad [21.01.16]
- NURECOMANDĂ
Feriti-va
Am ajuns la hotel cu un grup de copii, noi fiind insotitori (tata, mama plus copilul). Inca de la sosire am avut dificultati, in sensul ca pe voucher figura un set de camere (duble si triple), iar ei aveau camere de 1,3, si 4 locuri. Dupa o discutie in contradictoriu cu receptionerii, care nu au vrut sub nicio forma sa ne puna in legatura cu doamna manager, am reusit sa impartim copiii si insotitorii pe camere. De specificat ca am ajuns sambata seara si la primele nemultumiri ale noastre [...] — vezi review [+4 poze]
Vila Andreea [Moieciu de Sus] [?] / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2015
- de: Mihai92 [20.01.16]
- NURECOMANDĂ
Oribil
Subscriu la tot ce a spus userul mihaiciurea! Cabana este oribila, miros urat, mizerie, lenjerii neschimbate, vase murdare, igrasie... nu mai vreau sa imi amintesc. Am petrecut revelionul acolo si va pot spune ca din punctul meu de vedere a fost unul ratat. Decat sa va cazati aici, mai bine dormiti afara, aveti conditii de doua ori mai bune. Ca bonus: In cuptor era lasata o tigaie cu untura (cred ca are cel putin 1 an de cand e acolo la cum arata). Nu poti intra in baie nici macar in [...] — vezi review
Airo Tower Hotel 3 / VIENA
- DECEMBRIE, 2015
- de: bogdan 75 [17.01.16]
- RECOMANDĂ
Bun, dar departe de centru
Ultimul hotel la care am fost cazati in cadrul circuitului pietelor de craciun Budapesta-Viena-Praga -Bratislava a fost Airo Tower Hotel 3 stele. Situat undeva in partea sudica a Vienei in parcul Obeslaa langa celebrul Therme parc al vienezilor, un spa cu ape termala asemanator celui construit langa Bucuresti, Airo hotel sa dovedit o alegere inspirata a agentiei care a organizat circuitul. Chiar daca noi am intrat in hotel seara si am plecat dimineata, noaptea petrecuta acolo a fost ok. [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- DECEMBRIE, 2015
- de: gettyy [16.01.16]
- RECOMANDĂ







