Impresii și recomandări [pag. 3658 / 10898]
Afișate impresii [36571 - 36580] din total 108974 impresii
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2015
- de: Piersinaru [05.01.16]
- RECOMANDĂ
Sarbatorile de iarna
Buna ziua, Am simtit nevoia sa va impartasesc tuturor, bucuria pe care am trait-o, alaturi de 8 familii si doi copii de pana in 7 ani, in perioada 29 decembrie - 3 ianuarie 2016. Marti in data de 29 Decembrie 2015, ne-am organizat intr-o coloana de 9 masini, si am plecat spre Predeal, la Vila Foxy, unde aveam rezervare pentru 5 nopti, (6 zile). Incepuse sa ninga, iar bucuria era si mai mare cu gandul la zapada. Am ajuns la destinatie, in jurul orelor 14:40. Gazda noastra, ne astepta [...] — vezi review [+2 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2015
- de: Anamaria2016 [05.01.16]
- RECOMANDĂ
Un revelion frumos, oameni primitori
Am fost un grup de 4 persoane, care am căutat prieteni noi, distracție si o atmosfera plăcuta... Am ajuns pe data de 30 seara, am fost întâmpinați de meneger, care, foarte drăguț ne-a invitat sa bem o cafea... Dupa ce am stat puțin in restaurantul pensiunii am fost conduși spre camere. Camerele au fost curate, A FOST CALDURA!!! Mâncarea, a fost gustoasa, suficientă. Am avut o singura problema cu micul dejun in data de 1 si asta pentru ca am coborât la 11:50 si nu mai era mare [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2015
- de: roxanagrig [04.01.16]
- RECOMANDĂ
Mandru de sarbatori in Maramures
Am fost pentru prima data de sarbatorile de iarna in Maramures dar am ales cel mai frumos loc, pensiunea Teleptean. Multumim Ancuta pentru ospitalitate, Ion pentru vinul bun :) si pentru ca ne-ai Ararat tot ce inseamna traditii (ceterasi, caruta cu Cai, dans adevarat) tanti Ileana pentru mancarea extraordinara si nu in ultimul rand lui Ghita si in special lui Grigore sufletul petrecerii. multumim oameni frumosi!!! Oricand o sa revin cu placere. Cazare buna, Mancare buna, peisaj Frumos... [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Mărgăritar [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2015
- de: irina.rux* [04.01.16]
Ingrozitor
Am inchiriat pensiunea un grup de 18 persoane de revelion 2016 si sper sa nu mai am parte de o asemenea teapa in viata mea! Proprietarul este fix genul de om care isi umple buzunarele dar nu investeste un leut in dotarile pensiunii, nici macar in cele de bun simt precum un sistem de incalzire care sa functioneze! Am inghetat in camere oricate lemne bagam! Mare atentie... nu curge apa decat un numar limitat de litrii ceea ce a insemnat ca ore intregi pe zi nu am avut apa de nici un fel! Ne [...] — vezi review
Pensiunea 'La Struți' 3 / TÎRGU NEAMȚ
- DECEMBRIE, 2015
- de: teo93 [04.01.16]
- RECOMANDĂ
De vis...
Am ajuns pentru prima data in decembrie 2015 si cu siguranta voi reveni ori de cate ori voi avea ocazia. O pensiune de nota 10 cu felicitari. Totul a fost exceptional. Bucatele traditionale pe care le-am gustat la pensiune imi aminteau de oala cu bunatati a bunicii, din copilarie. Pentru prima oara am vazut strutii si erau foarte frumosi si prietenosi. De la pensiune se poate ajunge foarte repede la obiectivele turistice din jurul orasului Targu Neamt. Pentru cei care doriti sa [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în zona Vatra Dornei? / VATRA DORNEI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Mina12 [04.01.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Lordinu - Vatra Dornei
Am ramas putin uimita sa vad ca nu exista nici un review pe site despre Restaurantul Lordinu din Vatra Dornei. In urma cu 5 ani am avut ocazia sa mananc aici o pizza delicioasa. De data aceasta, fiind cazati la Casa de munte, unde nu se serveste masa (vezi impresii aici), am dat o fuga in oras sa cautam un restaurant. Am ajuns din greseala tot in acest loc si mi-am amintit cu drag de aceeasi atmosfera rustica peste care am dat cu cativa ani in urma. Din pacate localul nu are un spatiu [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- DECEMBRIE, 2015
- de: mihai serban* [04.01.16]
- NURECOMANDĂ
5 margarete??? Nu credeti asta!
Am avut NEsansa sa-mi petrec in aceasta locatie denumita pompos "pensiune" ultimele zile ale anului 2015 dar si primele zile din 2016, fiind unul dintre multii nefericiti care au ales sa plateasca pentru un sejur de revelion la pensiunea MAI de langa Rasinari. Voi incerca o expunere obiectiva dar, data fiind experienta execrabila de care am avut parte, marturisesc ca imi este foarte greu. Conditiile de cazare nu justifica in nici un caz clasificarea pe care aceasta unitate de turism a [...] — vezi review
Rozmarin Hotel 4 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2015
- de: Booobyy [03.01.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamăgire
Sfat pentru administrația hotelului: fiți cu ochii pe ospătari ca fac diferențe intre persoanele care "decarteaza " și care Nu. Băile nerenovate, calorifere murdare, bateriile de la duș și ghiuveta stricate, miros urat în baie, etc. Partea buna este ca personalul de serviciu și a făcut zilnic datoria. Nu aş recomanda acest hotel cu toate ca are 4 stele dar nu știu au fost obținute. Dacă dai bani ospătarilor ești cel mai bine servit de grasul de [...] — vezi review
Vacanța în Atena / ATENA
- DECEMBRIE, 2015
- de: cilie [03.01.16]
- RECOMANDĂ
Atena - locul unde pietrele au nume - President Hotel
Salutare dragi cititori, Atena - locul unde pietrele au nume iar acest lucru costa. Sejurul a tinut de pe 8-18.12 inclusiv. Am plecat cu auto propriu prin Giurgiu Sofia Kulata Atena. In Bulgaria se lucreaza inca la autostrazi dar drumul e bun. Grecia - autostrada buna. Sfat nu mergeti cu GPS - IGO (pt Iphone) - inca nu are harti la zi desi softul e cumparat. La dus am platit in Grecia vreo 30 de euro taxe de autostrada. cel mai mult 4 euro. Am ocolit putin prin muntii Olimp. La [...] — vezi review [+28 poze]
Casianna - Complex Turistic & Spa (ex Alpina-Casi) 3 / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2015
- de: adriancristina [03.01.16]
- NURECOMANDĂ









