Impresii și recomandări [pag. 3662 / 10898]
Afișate impresii [36611 - 36620] din total 108974 impresii
Pensiunea Casa de Vis 2 / POIANA MĂRULUI [BV]
- DECEMBRIE, 2015
- de: jilik79 [27.12.15]
- RECOMANDĂ
Un craciun perfect
Casa de vis este numele perfect a descrie locatie. De la o cazare IMPECABILA curatenie ireprosabila, o servire desavarsita, o gazda primitoare cu zambetul pe buze tot timpul pentru a te face sa te simti bine venit nu ai cum sa nu fii multumit. Noi am fost 6 familii toate cu copii cu varsta de 11 luni pana la 11 ani asa ca va dati seama ce liniste a putut fii... cu toate acestea nu am primit un singur cuvant de repros Va multumim pentru acest Craciun minunat si pentru ca ati suportat [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- DECEMBRIE, 2015
- de: dianamea [27.12.15]
Craciun traditional la Cabana Gura Diham
La cabana Gura Diham am fost de multe ori pana acum si am luat masa, sau doar am trecut in drumetiile spre alte cabane din Bucegi. Insa, anul acesta am avut o experienta placuta, la recomandarea unor prieteni care mergeau al saselea an consecutiv sa petreaca aici Craciunul. Recunosc ca pana acum am serbat Craciunul acasa in familie si revelionul la restaurant, insa pretul pentru petrecerea de Craciun la Gura Diham mi s-a parut foarte convenabil, adica mai putin de un sfert fata de pretul pe [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- DECEMBRIE, 2015
- de: RazvanRzv [25.12.15]
- NURECOMANDĂ
Jalnic, penibil si jaf la drumul mare
O pensiune de 2-3 margarete (sau păpădie), camere vechi, cu prize scoase in afara, o baie mică si nu tocmai igienica, personal necalificat, mâncare execrabila la prețuri de lux. Cu alte cuvinte evitați aceasta asa zisa pensiune. Tratati cum se cuvine sunt doar VIP urile. Un mix grill pt 2 persoane (care era de fapt de o persoana) 100 lei. 2 bucăți amărâte de piept de pui, 2 Semi bucăți de cârnat 2 bucăți de vedeai prin ele de friptura de porc, cam uscate de altfel. O apa [...] — vezi review
Cozia Hotel / Complex Cozia [Căciulata] 3 / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
- DECEMBRIE, 2015
- de: alinnnn [24.12.15]
- RECOMANDĂ
Pareri pozitive si mai putin negative
Hotelul este curat, foarte o. k. camerele la fel, personalul de treaba... singura problema este mancarea, foarte putina... extrem de putina... ce-or face doamnele de la bucatarie??? banuiesc ce fac... dar mai bine tac... in rest totul a fost in regula... [...] — vezi review
Castelele Peleș şi Pelişor / SINAIA
- DECEMBRIE, 2015
- de: sdragos24 [24.12.15]
- RECOMANDĂ
Pelesul iarna. Fara zapada...
In timpul team-building-ului petrecut la inceputul lui decembrie (vezi impresii), mi-am facut timp sa vizitez si castelul Peles (chiar si fara a intra). Drumul catre castel, il stiam intr-o stare destul de proasta, asa ca eram pregatit. Dar surpriza: drumul este in reparatie. S-au scos toata piatra cubica si se reaseaza pe pat de nisip. Se foloseste aceeasi piatra cubica pentru a nu strica impresia de drum vechi si chiar de lucra de zor pe portiunea de la parcarea de jos pana in curtea [...] — vezi review [+13 poze]
AVERTIZĂRI / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2015
- de: 1234 Dana [24.12.15]
Casa Crăciun, Poienile Izei — Teapa / Inselatorie / Sarlatani
Sper ca in momentul in care cititi acest review sa nu fi dat inca avansul pentru vreun sejur la Casa Craciun, Poienile Izei (dl Gheorghe Craciun). Noi incepand de astazi ar fi trebuit sa fim cazati acolo... Ne-au fost promise sarbatori de iarna ca in povesti, cu traditii, taierea porcului, colindatori, etc. Numai ca in timp ce eram pe drum astazi am primit un sms cum ca nu ne mai poate caza, caci au avut un deces in familie, iar acest domn Craciun ar fi facut o criza si este la spital. Ni [...] — vezi review
O zi în Salonta / SALONTA
- DECEMBRIE, 2015
- de: bogumil [22.12.15]
- RECOMANDĂ
Muzeul Memorial Arany János Salonta
Adresa poştală : mun. Salonta, P-ţa Libertăţii, nr. 4, jud. Bihor; Coordonate GPS : N46.802324 x E21.662760« Pagina web oficială : partiumimuzeumok.ro/nagys ... onta/acasa.html; Beneficiind de ultimele zile de concediu pe anul în curs, după cum v-am promis încă din review-ul anterior (La pas prin Salonta), am revenit azi la Salonta, deoarece fiind zi lucrătoare (o zi de marţi), am considerat că am şanse mult mai mari de a găsi acest obiectiv deschis. Mi-am dorit mult să [...] — vezi review [+21 poze]
Descoperă Viena / VIENA
- DECEMBRIE, 2015
- de: mishu [22.12.15]
- RECOMANDĂ
Viena si farmecul ei
In perioada 29.11-06.12.2015 am fost intr-o mica vacanta la Viena unde ne-am cazat la Royal Living Apartments in Grand Apartament (apartament cu 2 dormitoare, 2 bai, living cu bucatarie open space si o toaleta suplimentara. Nu vreau sa detaliez locurile vizitate deoarece exista site-uri specializate din care sa-ti iei informatia iar impresiile depend de natura fiecaruia. Am gasit insa pe site-ul AFA (si altele) informatii practice care mi-au fost foarte utile si cred ca multora dintre noi [...] — vezi review [+61 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Dan&Ema [21.12.15]
- NURECOMANDĂ
Indigestie necomandata a (de) la... Casa Diham
Este primul articol pe care vreau sa il scriu... pe repede inainte... despre un restaurant! Veti sesiza ca este un articol mai putin pregatit fata de altele. Despre restaurante nu scriu prea des sau altfel spus nu scriu despre toate carora le-am trecut pragul. De obicei trec de 2 -3 pragul unui restaurant pana ca acesta sa intre in calcule daca sa il mentionez pe AFA sau nu. Exista si exceptii si aceasta este una. Adresa Restaurantele Casa Diham din Bucuresti sunt in numar de trei: unul in [...] — vezi review
Descoperă Toscana / #EXCURSII si CALATORII
- DECEMBRIE, 2015
- de: claudiu 71 [21.12.15]
- RECOMANDĂ







