Impresii și recomandări [pag. 3664 / 10898]
Afișate impresii [36631 - 36640] din total 108974 impresii
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2015
- de: krisstinna [17.12.15]
Un bilanț și o urare
Pe o scară de la unu la zece, acest an a fost de nota opt. Un început trist, mijlocul cu speranță, bucurie și vacanțe reușite, iar sfârșitul ușor dezamăgitor, deci a fost un an bun. Am cunoscut oameni noi, lucruri și locuri inedite, am cunoscut reușita dar și înfrângerea. Un an plin, în care Domnul mi-a arătat bunul și răul, egoistul și mărinimosul, frumosul și urâtul. A fost ca o sorcovă! Am visat, am sperat, am suspinat, am dăruit, am călătorit alături de [...] — vezi review
Descoperă sudul Germaniei - alte locuri / [ALTE ZONE]
- DECEMBRIE, 2015
- de: giuliani [16.12.15]
- RECOMANDĂ
Târguri de Crăciun din sudul Germaniei
Asa cum probabil multa lume stie, odata cu apropierea sfarsitului de an si a Craciunului Germania se imbraca in sarbatoare si in majoritatea oraselor incep celebrele Targuri de Craciun. Au aparut pentru prima datai n regiunile vorbitoare de limba germana inca din secolul al XV-lea, pentru ca ulterior sa se reaspandeasca in aproape toata lumea. Acum pe langa celebrele Weihnachtsmärkte din Germania, Austria sau Elvetia au aparut targuri de Craciun chiar si in USA, Canada, Japonia sau China. Nu [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- DECEMBRIE, 2015
- de: loreley [16.12.15]
- RECOMANDĂ
Atmosfera placuta, mancare gustoasa la Snow in Sinaia
La baza partiei din Sinaia se gaseste restaurantul Snow. Am trecut pe acolo sa servim un pranz. Venisem de pe munte unde am facut un circuit cu jeepul, iar soferul le spunea unor clienti ca specificul mancarii prin zona ar fi, printre altele, ciroba de fasole in paine. Asa ca eram chitita pe acest fel de mancare si ma gandeam ca e de ajuns, insa am servit si un aperitiv extrem de gustos de paine cu seminte, verdeata si cascaval cu fasole batuta, icre si zacusca toate facute in casa, ca desert [...] — vezi review [+7 poze]
Cristalin Hotel 3 / VÂRTOP [AB / BH]
- DECEMBRIE, 2015
- de: CalatorInLume [15.12.15]
- RECOMANDĂ
Un hotel frumos
Un hotel, in care ne intoarcem cu drag de fiecare data! De aceasta data a fost de 1 Decembrie! Un loc fermecător, parca desprins dintr-o poveste! Servicii de calitate, camere spatioase, curate si mancare buna! Probabil ne vom revedea cu ocazia Sărbătorilor! Din experienta, va recomand sa faceti rezervarea din timp, deoarece in sezon se rezerva cu greu o camera la Cristalin. Este relativ aproape de partie, nefiind necesar folosirea masinii pe durata sejurului, fiind (probabil) o [...] — vezi review
Lorien Hotel [Koln] 3 / KOLN & LEVERKUSEN
- DECEMBRIE, 2015
- de: zad [15.12.15]
- RECOMANDĂ
Hotel vechi, dar OK
Hotelul este situat foarte aproape de una din iesirile de pe autostrada si la 5 minute de mers pe jos de o statie de metrou/tren. (Am facut 15 minute pana in centrul orasului). Constructia pare mai veche, dar au fost facute imbunatatiri, camerele sunt chiar mari, baia renovata. Din pacate, in camera noastra fusesera cazati fumatori, pentru ca mirosul a persistat si cand am ajuns noi si dupa ce am plecat. Personalul de la receptie a fost amabil, indicatiile in engleza ne-au ajutat sa gasim [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: tata123 🔱 [15.12.15]
- RECOMANDĂ
Un restaurant fără pretenții – Cuptorul cu lemne
Bucureștiul se află la început de iarnă, fără zăpadă însă – doar o vreme rece, o atmosferă parțial noroasă și cețoasă. Ar fi numai bine să stai în casă în fața unui șemineu savurând o ciocolată caldă. Am simțit o astfel de căldură cu ocazia serbării unei aniversări la restaurantul numit Cuptorul cu lemne. Nu am fost niciodată în această unitate, situată pe bulevardul Pache Protopopescu nr. 65 – vis-a-vis de Colegiul Național Mihai Viteazul, zonă unde nu [...] — vezi review [+19 poze]
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2015
- de: LauraStan16 [13.12.15]
- RECOMANDĂ
Mos Nicolae la Fox Valley
In fiecare an, in fiecare iarna sarbatorim cu drag fiecare sarbatoare a lunii decembrie. Personal consider ca nimic nu este mai frumos decat atmosfera din preajma sarbatorilor de Craciun, ideea de a fi mai bun, mai darnic, mai bland, mai rabdator si nu in cele din urma de a fi alaturi de cei dragi. Si cum a seara de Ajun si cele de Craciun sunt de multe ori destinate familiei, in grupul nostru de prieteni s-a creat o traditie pe care o respectam de cativa ani incoace cu sfintenie. Si anume [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Pitești și împrejurimi / PITEȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Dan&Ema [12.12.15]
- RECOMANDĂ
La ''Cornul Vanatorului''
In ultimele luni am ajuns de doua ori la Cornul Vanatorului. Am poposit intr-o zi frumoasa de octombrie in care am vizitat gradina zoologica din Pitesti vezi impresii si am revenit in decembrie pe drumul de intoarcere de la Vila Sorina din Complexul Sambata vezi impresii catre casa cu pit stop la Hergehlia de cai lipitani de la Sambata de Jos vezi impresii. Localizare Complexul de la Cornul Vanatorului se afla pe strada Trivale la nr. 75 in Pitesti, cartier Trivale la numai 800 de metri de [...] — vezi review [+20 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: turistul_mihnea [12.12.15]
- RECOMANDĂ
Jungle Jump, satisfacator
Copilul meu si cu mine am ajuns acolo la 10.00, la ziua unui prieten (de aceea nu am specificat pretul). Ne-am pregatit pentru joaca si i-am asteptat si pe ceilalti. Dupa ce au venit ne-am dus in trambuline, care erau destul de mari. S-au jucat cateva jocuri cu un animator care era dragut si amabil. Dupa aceea, a venit mancarea care era delicioasa si pe care o recomand. S-au mai jucat un pic in saltelele respective; in timp ce adultii au discutat pe o canapea comfotabila. Apoi, a venit [...] — vezi review [+31 poze]
Herghelia Sâmbăta de Jos / SÂMBĂTA de SUS
- DECEMBRIE, 2015
- de: Dan&Ema [07.12.15]
- RECOMANDĂ









