Impresii și recomandări [pag. 3666 / 10898]
Afișate impresii [36651 - 36660] din total 108974 impresii
Aquapark Szent Erzsebet / MORAHALOM
- DECEMBRIE, 2015
- de: ungureanica [04.12.15]
- RECOMANDĂ
Mórahalom — un oraș tânăr și frumos
În urmă cu aproximativ o lună, am aflat de la niște prieteni despre acest orășel din Ungaria și cum ne bucurăm de fiecare dată să descoperim locații noi cu băi termale, am hotărât ca în mini-vacanța de 1 Decembrie să îl vizităm. Ne-am documentat puțin de pe internet și am aflat că Mórahalom este o localitate tânără care a devenit comună în anul 1950 iar din anul 1989 este declarat oraș. Numărul locuitorilor este de 6.035 persoane din care 1.587 persoane trăiesc [...] — vezi review [+36 poze]
Pensiunea Maryon [?] / RUCĂR
- DECEMBRIE, 2015
- de: Dumitrescu Ion [03.12.15]
- RECOMANDĂ
Peste asteptari
Am reusit cu greu sa gasim o cabana de 1 decembrie, doar o singura noapte, când am ajuns acolo am fugit de acolo, de cum am vazut-o, am gasit apoi in graba Maryon si nu ne-a parut rau, dimpotriva! Am asteptat vreo 2 ore pana s-a facut curatenie, nu in strada ci in living (fetele) si in foisor (barbatii) la o tuica, astfel ca timpul a trecut chiar repede! Cabana a fost predata la cheie din toate punctele de vedere, curat, de parca nu statuse nimeni acolo! Adevarul este ca si cabana este [...] — vezi review
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
- NOIEMBRIE, 2015
- de: danutza_ang [24.05.18]
- RECOMANDĂ
Refugiu pentru relaxare
În primul rând, vreau sa spun că am rămas foarte plăcut surprinsă de statiunea Geoagiu Băi. Este foarte îngrijită și liniștită. Este o adevărată încântare să te plimbi prin parcul dintre dealuri și să asculti păsărelele. Hotel Germisara și hotel Vacanța erau singurele unități turistice deschise în aceea periadă (la hotel Vacanța erau doar niște pensionari pentru tratament). Hotel Germisara este chiar la intarea în stațiune. Parcarea este cu plată. Camerele [...] — vezi review [+4 poze]
Le Dome Hotel 4 / BRUXELLES
- NOIEMBRIE, 2015
- de: black_mamba [13.09.17]
- RECOMANDĂ
Hotel Le Dome 4* Bruxelles - aproape de centrul vechi si cam atat
Am stat la Le Dome 2 nopti, in interes de serviciu, in toamna 2015. De la gara Brussels Nord se ajunge foarte repede pe jos, practic iesi din gara in bulevard (bd. Roi Albert II) si pret de cateva intersectii o tii numai in fata. Inainte de a traversa o intersectie mai mare (se intretaie 2 bulevarde principale), veti observa in fata Domino's Pizza si, imediat in stanga, se vede Le Dome (in total, chestie de max. 15-20 minute mers vioi, cu tot cu tras de troler). Am ales hotelul la [...] — vezi review
Descoperă Amsterdam şi împrejurimile / AMSTERDAM
- NOIEMBRIE, 2015
- de: crysttine [25.05.17]
- RECOMANDĂ
Partea picantă a Amsterdamului sau Red Light District
În Amsterdam am ajuns într-o dimineață de sfârșit de noiembrie. Soarele care strălucea cu generozitate nu ne trimitea cu gândul la sărbătorile de iarnă sau la târgurile de Crăciun care urmau să se deschidă în câteva zile. Am plecat din Antwerpen, cu trenul, pe ruta Bruxelles - Rotterdam - Amsterdam (ultima oprire și cea mai așteptată :)). Trenul oprește în Centraal Station. Inaugurată în 1889, este principalul nod feroviar cu plecări interne și internaționale și cu [...] — vezi review [+4 poze]
Miniaturk Park Istanbul / ISTANBUL
- NOIEMBRIE, 2015
- de: Cris [03.03.17]
- RECOMANDĂ
Miniaturk - miniatura unei țări mari
La întoarcerea de la Istanbul nu am avut timp să scriu despre ce am făcut/văzut acolo. Timpul a trecut, au apărut multe articole recente, foarte bune, așa că am renunțat la ideea de a scrie. Istanbulul m-a fascinat și abia aștept să mă reîntorc să îl vizitez așa, într-un ritm mai domol, acum că am văzut obiectivele mari. Dar un serial turcesc despre viața sultanului Ahmet, filmat la Topkapî ,,m-a făcut să devin nostalgică, să mă gândesc în fiecare zi la Istanbul, [...] — vezi review [+58 poze]
Vila Cristian 3 / ARAD
- NOIEMBRIE, 2015
- de: Words [09.09.16]
- NURECOMANDĂ
Pret intreg de cazare pt 5 ore
Problema pe care am intampinat-o la aceasta pensiune a fost urmatoarea. Venind din Germania mai devreme decat planificasem, a trebuit sa ne oprim in Arad pt a dormi. Fiind 5 dimineata am inceput sa sunam pe la pensiuni in Arad pt a ne caza. Majoritatea ne-au spus ca trb sa platim cazare la pret intreg, tinand cont ca noi ne cazam la 6 dimineata, checkin-ul normal fiind la ora 12-14. Negasind locuri libere decat la doua pensiuni pana la urma am acceptat sa ne cazam la Vila Cristian, pt ca [...] — vezi review
Biserici / cetăţi fortificate în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- NOIEMBRIE, 2015
- de: mishu [29.07.16]
- RECOMANDĂ
Inapoi in istorie - Cetatile fortificate Harman si Prejmer
@zlatna cu articolul sau vezi impresii mi-a adus aminte ca in toamna lui 2015 am vazut si noi niste cetati fortificate, cum insa atunci nu scriam pe AFA pozele sunt putine, insa amintirile foarte placute. In noiembrie 2015 am dorit sa-mi serbez onomastica intr-un mod deosebit (cum o facusem si in 2014) astfel incat am ales sa mergem tot la Brasov unde am fost cazati aici iar de mancat am mancat aici Bun, mergem vineri la Parcul Acvatic (despre el nu am povestit cred dar mai am timp, poate la [...] — vezi review [+37 poze]
Muzeul Aurului / BRAD [HD]
- NOIEMBRIE, 2015
- de: costy69* [08.06.16]
- RECOMANDĂ
Muzeul Aurului Brad - descoperiți strălucirea aurului
În weekendul petrecut în toamna anului trecut în Deva am încercat să vizităm cât mai multe dintre obiectivele turistice din zonă sau de pe traseul parcurs până acolo. Unul dintre acestea a fost Muzeul Aurului din Brad, un muzeu unic în Europa, care conține peste 1300 de exponate din aur nativ și o colecție mineralogică cu peste 800 de exponate. Așadar, sâmbătă dimineața ne îndreptam spre municipiul Brad, cu intenția de a vizita acest muzeu, pricipala atracție [...] — vezi review [+35 poze]
Croaziere pe Dunăre / BUDAPESTA
- NOIEMBRIE, 2015
- de: GabrielaG [27.05.16]
- RECOMANDĂ









