Impresii și recomandări [pag. 3660 / 10898]
Afișate impresii [36591 - 36600] din total 108974 impresii
Vacanța în Bali / #EXC și CĂLĂTORII
- DECEMBRIE, 2015
- de: halekulani [02.01.16]
- RECOMANDĂ
Bali experience (1) — drumul
Am fost in Bali la inceputul lunii decembrie 2015,10 zile. (12, cu tot cu drum). Am zburat cu Qatar Airways. Au cate 4-5 zboruri pe zi catre Bali. Noi am ales un zbor cu escala mai lunga (7 ore) in Doha, tinand cont ca la cele cu escale mai scurte se inghesuie toata lumea. SI bine am facut. Daca zborul Bucuresti-Doha a fost fully loaded, in avionul din Doha catre Bali am fost 35-40 de persoane (si erau 300 si ceva de locuri). Asa ca am putut sta fiecare pe cate 3 scaune, am putut sa ne [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Marcel [Rona de Jos, MM] 2 / SIGHET
- DECEMBRIE, 2015
- de: ionela21 [02.01.16]
- RECOMANDĂ
Un Craciun fericit cu oameni minunati
Am petrecut 4 zile frumoase la pensiunea Marcel din Mm, Rona de jos. Pot spune doar cuvinte de lauda despre aceasta pensiune, si ca o recomand cu drag. Am fost extrem de multumita de alegerea facuta. Gazdele noastre, domnul Marcel si sotia dansului ne-au primit cu caldura si am avut in permanenta curatenie, apa calda, caldura, de mancare nu mai spun totul traditional si gustos si din belsug (la fel si bautura alcoolica si non-alcoolica). Peisaje mirifice, care merita vizitate. Avem o tara [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: dorinakiss [02.01.16]
Revelion foarte frumos la Amada Ballroom
La multi ani tuturor cititorilor, scriitorilor si admini-lor in 2016! Am fost pentru Revelion 2016 la Amada Ballroom, Bvd-ul Iuliu Maniu nr. 8, Cartierul Militari, Bucuresti. Mai precis este situat in acelasi imobil cu Amada Fitness, la etajul 3, in salonul Amethist. Este aproape de Lidl Iului Maniu. Se poate ajunge acolo cu Metroul pana la Armata Poporului si o statie inapoi catre Centru. Are o parcare cam de 40 de masini. Am fost foarte placut impresionat de buna organizare a [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Michaell [02.01.16]
- RECOMANDĂ
Restaurantul Pescarul - mancarea, servirea, pozitia, toate excelente!
Asa cum am promis in ultimul ecou legat de review-ul meu recent scris despre hotel Intercontinental, iata aici un prim exemplu care arata ca, deseori, nu numele, categoria sau pretul, sunt criterii care oglindesc calitatea serviciilor sau a produselor, ci este pur si simplu entuziasmul si dragostea pentru ceea ce faci si dorinta de a oferi clientiilor tai un produs care sa-i multumeasca si care sa-i indemne sa revina la tine. Am dat de restaurantul Pescarul anul trecut cu ocazia unui sejur [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă Koprivshtitsa / KARLOVO
- DECEMBRIE, 2015
- de: Testosu' [01.01.16]
- RECOMANDĂ
Prin Koprivshtitsa si primprejur (sau ce poti face 5 zile la Koprivshtitsa)
Incep acest articol prin a va ura tuturor membrilor AFA un sincer "La Multi Ani! " si un an nou 2016 asa cum vi-l doriti! Mergand pe varianta castigatoare de anul trecut, cand dupa vacante de Craciun petrecute in stil traditional in Romania, prin Bucovina, Maramures, Apuseni sau prin alte locuri din Romania, am ales a petrece Craciunul 2014 in Bulgaria, la Arbanasi, langa Veliko Tarnovo, anul acesta am ales tot Bulgaria si localitatea Koprivshtitsa. Aceasta localitatese afla la vreo 110km [...] — vezi review [+71 poze]
Murite Club Hotel (ex White Fir Valley) 4 / RAZLOG
- DECEMBRIE, 2015
- de: oana2408 [31.12.15]
- NURECOMANDĂ
NU recomand
Am stat la acest hotel de pe 29 decembrie 2015 pe 3 ianuarie 2016. Singurul lucru care este de 4* este holul de la intrare. În rest, nimic. Camerele cu pat dublu sunt mici, mobilă cojită, mochetă extrem de murdară. Baia este mai în regulă ca și curățenie și dimensiune. Lenjeria era spălată dar un prosop sigur era murdar pt ca era plin de părul altcuiva. Termopanele camerei nu izolează bine și nici caloriferul nu a fost fierbinte. În concluzie puțin cam frig în camere. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2015
- de: zoloft [31.12.15]
- RECOMANDĂ
Restaurantul hotelului Robinson - recomandat pt o masa linistita departe de vuiet
Situat in drumul spre hotel Belvedere - Cioplea, restaurantul este aferent Hotelului/complezului Robinson, construit intr-o zona plina de brazi care o apara si ascund totodata de atmosfera uneori aglomerata a Predealului. Pro: -- pozitie si cadru natural f bun -- calitatea mancarii buna, desi gust usor de cantina, insa produse proaspete, portii corecte. -- preturi foarte bune -- personal amabil DESI este format din "tantile de fostele cantine", un pic cam insipide, false insa incearca sa [...] — vezi review [+1 poze]
Muzeul Băncii Naționale a României / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2015
- de: Dan&Ema [31.12.15]
- RECOMANDĂ
Unde e comoara tarii - Muzeul BNR
Tentative. Reusite. In anul 2015 ne-am propus sa ajungem sa vizitam muzeul BNR. Auzisem numai lucrurile interesante despre acest muzeu special si in acelasi timp prea putin cunoscut. O prima impresie despre interiorul Palatului BNR aveam de la diferitele ocazii in care am ajuns pe linie de servici in aceasta cladire spectaculoasa. In noaptea muzeelor am avut prima tentativa de a veni cu mic, cu mare, sa vizitam Muzeul BNR. Era un “want see”, nu un “must see”, pentru ca ne asteptam [...] — vezi review [+31 poze]
Unde mâncăm în Galați? / GALAȚI
- DECEMBRIE, 2015
- de: sdragos24 [31.12.15]
- RECOMANDĂ
Panoramic Pabaria - de incercat
Dupa o zi de munca, in deplasare, am ales sa mergem la PABARIA PANORAMIC, locatie recomandata de un coleg din Galati. Fiind destul de frig de abia asteptam un loc unde sa ne incalzim. Locatia este situata pe o pozitie mai inalta pe strada Portului nr 8S1 langa Curte de Conturi si in apropierea Hotelului Vega, aproape de faleza Dunarii. Terasa este punctul forte al acestei locatii si cred ca vara este neincapatoare datorita Dunarii care face privelistea superba. Interiorul este elegant, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2015
- de: zoloft [31.12.15]
- RECOMANDĂ








