Impresii și recomandări [3659 / 10898]

Afișate impresii [36581 - 36590]
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Stefleaa [03.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Pret prea mare pentru servicii mediocre

Pensiunea are 5 margarete. Probabil datorita centrului spa modern. Acesta este insa singurul lucru bun la aceasta pensiune. In baia miroasea a canalizare. Mobila din camera este veche. Apa calda nu a fost calda. Meniul de Revelion a fost saracacios si prea putin, dar scump. Cafea era de la cafetiera. Pentru un expresso trebuia sa platesti. Vinul a fost la carafe, de slaba calitate. Pentru orice fel de vin la sticla trebuia sa platesti, desi in oferta scrisa ca bauturile sunt incluse pentru [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Rm Vâlcea? / RÂMNICU VÂLCEA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Dan&Ema [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

OK la OK

Amplasare Str. General Praporgescu 5 este adresa restaurantului OK Sport Pub din Ramnicu Vlacea, situat pe o strada paralela cu axa principala, care traversa municipiul valcean, numita Calea lui Traian, chiar vis-à-vis de Hotel Castel, despre care am postat de mult, pe cand eram incepator pe AFA si articolele mele erau sarace vezi impresii. Nu doar un OK Exista in fapt un lant de restaurante OK in zona. Cu riscul sa fi uitat vreunul, iata cele de care stiu: OK Pub&More, OK Casa Valceana, [...] — vezi review [+9 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI

Jungle Laser Mania - Mai bine nu se putea!

Anul acesta, am decis sa facem ziua juniorului la Jungle Laser Mania. Aceasta decizie a fost luata dupa ce am facut cercetari pe internet, si am gasit recenzii pozitive. Am sunat la telefon si am rezervat tot locul de joaca. Cand am ajuns am avut un soc, sa gasim acolo un alt grup care tipa cat ii tinea gura. Am trecut pe acest lucru, deoarece locul era curat. Iata in ce consta distractia : era o camera mare, decorata cu diverse ornamente din panza, care pareau plante tropicale, podisuri de [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Mărgăritar [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU

Nu mergeti acolo

A fost un cosmar! Am fost de revelion 2016 si am murit de frig, instalatia de incalzire functionaza pe baza de lemne, functioneaza este mult spus pentru ca in camere era frig de intepeneai cand te dadeai jos din pat! NU AVEAM APA CU ORELE, de nici un fel!! Nici macar sa tragi apa la toaleta! Si cand curgea apa, nu avea presiune de cele mai multe ori si riscai sa ramai cu samponul in cap si sa se opreasca brusc! (ceea ce s-a si intamplat de cateva ori) Ne-am inundat la parter pt ca instalatia [...] — vezi review
Gloria Hotel 4 / CHIȘINĂU

Experienta placuta

Am ales sa facem Revelionul 2015_2016 in Chisinau. Am trecut prin vama de la Albita cu masina personala. Drumul este foarte bun. In 50 min am ajuns in Chisinau. Ne_am cazat la Hotel Gloria. O experienta placuta per general. - Liniste - Micul dejun diversificat - Camere mari si aerisite - Personalul receptiv si dragut - Parcarea este inchisa peste noapte (dandu-ne un sentiment de siguranta pt masina) Magazin (Uni Market) cu de toate la 1 minut de hotel - Curat - Aproape de centru - [...] — vezi review
Pensiunea Le Baron 4 / VATRA DORNEI
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: andreichis [03.01.16]
  • RECOMANDĂ

Un fel de team-building

La mijlocul lunii decembrie, firma unde lucreaza sotia a organizat un fel de team building cu sotii si sotiile angajatilor. Am vazut in alte comentarii ca au existat experiente neplacute cu acesta locatie insa in cazul meu a fost total diferit. In primul rand, acesta pensiune se afla in zona Vatra Dornei dar la cca 10 km de Vatra Dornei ceea ce e bine fiindca zona e foarte linistita, departe de traficul din oras. Fiind inca post, nu am avut parte de nicio petrecere "surpriza". Camera a fost [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Voievod Park (ex Forest Ecvestru Park) 4 / SUCEVIȚA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Cosmin2016 [03.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand

Am făcut revelionul la aceasta pensiune si mi a părut rău ca am dat atâția bani pe o pensiune de 2 stele si am fost minți de agenție ca avem totul inclus inclusiv băuturile dar când am ajuns acolo am plătit si apa si suc si meniul a fost unul foarte sărac, in camera era lenjeria murdara, apa nu are presiune, aștept sa bage la foc sa se încălzească dar cu limita o data pe zi, dimineața la mic dejun am avut niște gem cu ceai, omleta, brânza, niște amărâte de roșii si [...] — vezi review
Descoperă Kuta şi împrejurimile / KUTA-LEGIAN
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: halekulani [02.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Bali experience (2) — Kuta

In Bali am aterizat la ora 23. Cum am coborat din avion, ne-a izbit o caldura si o umezeala greu de suportat. Deja nu mai puteam respira. Dar pana la urma trebuia sa ne obisnuim. Bine-nteles, dupa cum ne asteptam, treaba cu gasitul unui taxi a fost o experienta foarte neplacuta. Da, exista o lista cu preturile taxiului pana la destinatia dorita - noi trebuia sa ajungem in Kuta. pret afisat: 80.000 rupii (6 dolari). pret cerut de taximetristi- 200.000 rupii (15 dolari). Ata la ghiseul pentru [...] — vezi review [+20 poze]
Aventura Parc Drăguş [parc de distracţii] / SÂMBĂTA de SUS
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Dan&Ema [02.01.16]
  • RECOMANDĂ

Aventura Parc Dragus – adrenalina si solutie pentru dat jos kilograme

Documentare. Tatonare In minivacanta de Craciun 2015 petrecuta in Sambata de Sus si in imprejurimi ne-am propus ca in una din dupa amieze, dupa atatea mese gustoase si copioase servite la gazdele noastre ireprosabile de la Pensiunea Roua Muntilor vezi impresii, tinand cont si de vremea primavarateca (!) cu temperaturi diurne de peste 10 grade Celsius, sa facem o placere copiilor ducandu-i la Aventura Parc Dragus. Aflasem de Aventura Parc Dragus atat de pe AFA din postarea lui @marocanu21 [...] — vezi review [+14 poze]
Sirius Beach Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: mlv* [02.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Coşmar

Am avut rezervare pentru revelion 2016 de pe 30 decembrie pana pe 2 ianuarie all inclusive. Din cauza unor probleme am ajuns pe 31 decembrie. Am asteptat o jumatate de ora in holul hotelului pentru ca nu era camera pregatita. Cand am ajuns in camera (mare si frumoasa dar era foarte frig) am constatat ca nu avem halate de baie. A trebuit sa cerem de doua ori la receptie pentru a primi. Cei care au venit dupa noi nu au mai primit deoarece nu mai aveau. Am plecat repede spre piscina cu apa [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1008770465851 sec
    ecranul dvs: 1 x 1