Impresii și recomandări [3657 / 10898]

Afișate impresii [36561 - 36570]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: mishu [07.01.16]
  • RECOMANDĂ

Periplu culinar gastronomic

Bucurestiul este un oras foarte mare si sa mananci undeva unde sa-ti place poate reprezenta o provocare. Din acest motiv in momentul in care mi-a placut sa mananc undeva raman fidela locului. Gusturile sunt diferite deci probabil ca se vor gasi si persoane care sa spuna ca lor nu le-a placut sau poate ca nu sunt eu prea pretentioasa. Oricum voi face o recenzie comuna a catorva dintre localurile din Bucuresti si cum m-am gandit care sa fie ordinea astfel incat sa fiu cat mai corecta (avand in [...] — vezi review
Pensiunea Zoltan & Erika 2 / PRAID [HR]
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Miriam [07.01.16]
  • RECOMANDĂ

Aproape perfect

Gazdele sunt extrem de primitoare si atente la detalii (am intarziat la sosire, asa ca ne-au sunat sa vada unde suntem, ne-au explicat ruta pe care sa o luam). Mâncarea, făcută în bucătărie proprie, excelenta - produse traditionale, gatite dintr-un porc taiat de fata cu turistii. Camerele foarte bine amenajate - mobilier modern. Curatenie de nota zece - cearsafuri impecabile, prosoape la fel, baia, la fel. Caldura in camere este asigurata prin centrala cu lemne, asa ar fi un mic [...] — vezi review
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Aurici [06.01.16]
  • RECOMANDĂ

Balta Solacolu - din ciclul “da’ drumul ăsta unde duce? ”

Vă spuneam că suntem înnebuniți să ne abatem din drum în călătoriile noastre, după indicatoare care sugerează ceva sau pur și simplu să o luăm pe drumuri doar ca să vedem unde duc. Facem asta nu numai în concedii ci și când mergem undeva cu treabă și nu ne afectează o întârziere mică. Am descoperit așa tot felul de sate, biserici, mănăstiri, peisaje, dar nu mi-am propus să scriu vreodată despre astfel de locuri pentru că nu aveam ce să spun decât că pe noi ne-a [...] — vezi review [+23 poze]
Murite Club Hotel (ex White Fir Valley) 4 / RAZLOG
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: Savi90 [06.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand / Nu ma mai duc

Am fost impreuna cu un grup de prieteni sa petrecem Revelionul 2015-2016. Am stat cca o ora sa ne cazam deorecere ne intelegeam foarte greu cu personalul, acestia nevorbind o engleza rezonabila. Camera arata bine, baie mare. Nu exista halate, feion sau papuci. Frig in camera, dar ne gandeam ca tocmai fusese aerisita. Gresit: a fost foarte frig pe toata durata sejurului. La care se adauga mancare si bautura foarte proasta, servirea la fel. Nimeni nu vorbea engleza, trebuia sa te intelegi [...] — vezi review
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: doru78 [06.01.16]
  • NURECOMANDĂ

Hotel 2 stele, Restaurant 1 stea cu indulgenta

Hotelul este aproape ok, dar restaurantul lasa de dorit si am sa argumentez: Am ajuns pe 24.12.2015 si am gasit cu greu o masa la restaurant unde am fost "serviti"de un distins domn ospatar Mihai care cred ca este liderul de varsta al ospatarilor (poate din Romania). Cina a fost un dezastru total. Eu si sotia am comandat ceafa de porc, una a fost rece sleita una calda, copilul a comandat paste, acestea nu erau comestibile, painea nu ne-a fost adusa, prietenii nostri au comandat 2 ciorbe de [...] — vezi review
Descoperă zona Straja - Vâlcan / STRAJA [HD]

Straja - o statiune incremenita in negura timpului

Dragi cititori, se spune ca frumusetea e relativa! Eu am ajuns la concluzia ca gusturile noastre evolueaza odata cu evolutia noastra ca indivizi! Cu cat muncim mai mult, cu atat suntem mai pretentiosi, asteptam mai mult de la un concediu, vrem sa ne odihnim / relaxam / distram mai mult; mie asa mi s-a intamplat. Trebuie sa mentionez ca iubesc Romania, dar sunt dezamagita de turismul romanesc. Cu toate acestea tot mai sper sa gasesc locuri in care sa putem schia in conditii decente, asa am [...] — vezi review [+3 poze]
Rina Sinaia Hotel 4 / SINAIA

Revelion Rina

Am participat la primul rev in tara dupa. Sharm el sheik, valencia, cipru de 2 ori, roma. agentiile romanesti au anulat un charter de hurgada la care eram inscris asa ca revelionul in egipt a fost compromis. (am fost anul trecut cu Turkish dar orarul de zbor e imposibil… pierzi o noapte la dus si una la intors - prea tare pt 60 de ani) Deoarece anul trecut am petrecut f bine de 1 martie am hotarat sa particip la revelionul organizat de hotel rina din sinaia. Am luat o oferta direct de la [...] — vezi review
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • DECEMBRIE, 2015
  • de: CRB [05.01.16]

Recomandam Pensiunea Mai

Am petrecut al 4-lea Revelion la Pensiunea Mai si de fiecare data ne-am simtit excelent. Anul acesta dieferenta a facut-o o parte din clienti care a si influentat in sens negativ atmosfera. Am constatat la acest Revelion doua categorii de oameni: cei eleganti atat in comportament cat si in tinuta si cei imbracati inadecvat ocaziei si cu un comportament specific unei nunti la Caminul Cultural. De aici, si diferentele de opinie din recenziile de mai jos. Spre exemplu, atitudinea dnei L. a fost [...] — vezi review
Pensiunea Mai [Rășinari] 5 / MĂRGINIMEA SIBIULUI

Pensiunea Mai - un model pentru turismul romanesc

Ca urmare a 3 revelioane oferite de Pensiunea Mai, am luat decizia de a imi expune punctul de vedere avizat cu privire la maniera profesionista de furnizare a serviciilor in aceasta unitate turistica. Conditii de cazare, masa sau activitati recreationale, toate acestea respecta cu certitudine standardul impus de cele 5 margarete pe care le poseda. Starea camerelor este una foarte buna : paturi confortabile, curatenie ireprosabila, baie complet functionala: apa rece, cat si calda, [...] — vezi review
Sirius Beach Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA

Cea mai mare țeapaaa!!!

Am fost trei fam. sa petrecem revelionul 2015-2016 la Bulgari. Am ajuns la hotel am asteptat 40 de min la receptie deoarece nu aveau camerele gata. Cat timp am asteptat in receptie am cam inghetat de frig... ce zic eu ,,am iesit din masina si ni se pare,, Am ajuns in camera... surpriza: in camera mare ger, mizerie multa, am incercat sa setez clima din camera am setato pe cald dar decat ventila aerul... ghiuveta cada wc foarte murdare, bateriile de la cada si ghiuveta picurau si nu au fost [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1611411571503 sec
    ecranul dvs: 1 x 1