Impresii și recomandări [7012 / 10896]

Afișate impresii [70111 - 70120]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI

Casa Magica [Buşteni]

Acum patru ani am poposit pentru prima oara la Casa Magica. Tin minte ca ne-a placut, preturile ni s-au parut accesibile si atunci dar nu mai imi aduc aminte ce am mancat exact in afara de clatitele brune cu cacao, sirop si frisca. De atunci s-a tot adus aminte de ele in conversatii care incep cu: “am mancat odata o clatita buna la…” Am ajuns in Busteni si in 2013 si am hotarat sa mergem sa vedem daca mai au clatite brune la Casa Magica. Restaurantul se afla la parterul pensiunii cu [...] — vezi review [+6 poze]
Gala Hotel [Playa de las Americas] 4 / TENERIFE

Ma asteptam la mai mult

Am ales acest hotel la recomandarea unui prieten care fusese aici. Pe scurt, statiunea Las Americas arata foarte bine, insa daca vreti sa va odihniti, nu este o destinatie tocmai reusita, avand in vedere numarul mare de cluburi si terase zgomotoase deschise noaptea. Hotelul nu m-a impresionat cu nimic, as putea spune ca sunt cam trase de par cele 4 stele.Camera este mare, aerisita, insa mobila destul de veche, iar prosoapele obosite. O bulina neagra pt un hotel de 4 stele este ca trebuie [...] — vezi review
Limak Lara DeLuxe Hotel & Resort 5 / LARA
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: kodyyn [23.09.13]

O vacanta de vis

Am hotarat vacanta la acest hotel dupa ce am citit toate parerile celor care au postat pe acest sait si pentru asta tin sa le multumesc din suflet sincer. Dupa ce am fost cazati, la exterior hotelul nu este ceva stralucitor sa cazi jos dar dupa ce intri iti dai seama exact de calitatea lui, totul este ingrijit curat, amenajat pana la cel mai mic detaliu. Camera super vedere la mare, balcon spatios, baia super curata prosoape schimbate zilnic dimineata, frigider cu racoritoare si bere free. [...] — vezi review
Vila Memento Ikaros House 2 / OLYMPIC BEACH / Olympiaki Akti

Camin de nefamilisti

Am fost in vacanta pe care o asteptam de 1 an Dezamagire maxima vis-a-vis de acest 'hotel' sau ce o fi el. In primul rand ca am cautat aproape 50 de minute dupa numele lui si nimeni nu stia si nu auzise de el, pt ca in final dupa ce i. am descoperit pe cei de la agenti prin care am luat biletele, sa constatam ca nici macar nu era trecut nimic pe cladire. Cu alte cuvinte, daca nu i. am fi intalnit pe aia ne. am fi luat cazare in alta parte. Apoi ne. a urcat la mama naibii la etajul 3, asta in [...] — vezi review
Acrotel Athena Pallas Village [Elea, Nikiti] 5 / NIKITI / METAMORFOSI [Sithonia]
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: smirea [23.09.13]

Nu este chiar atat de rau

Nu stiu de ce acest hotel (resort de fapt) este atat de "hulit", pentru ca nu este chiar atat de rau, dupa cum s-ar intelege din impresiile de pe site. Intr-adevar, nu este de 5 stele de Turcia sau de Bulgaria, insa toata lumea stie ca in Grecia sistemul de catalogare a unitatilor de cazare este diferit. In plus, sa fim seriosi, nici pretul nu este de 5 stele, asa ca raportul calitate/pret mie mi s-a parut mai mult decat acceptabil. Personal, mie mi-a placut, a fost peste asteptari, avand [...] — vezi review
Cyprotel Panorama Hotel 3 / SIDARI

Nu ocoliți

Vreau sa scriu despre acest hotel/complex de cazare, pt. că atunci când am avut nevoie să aflu informații nu am găsit prea multe în România, iar opiniile străinilor sunt mult diferite de ale noastre, cel puțin de ale mele. În primul rând, trebuie să spun că această facilitate de cazare este alcătuită din mai multe corpuri de clădire P+1E și în continuare voi folosi termenul de hotel, apoi trebuie să spun că existe 2 astfel de hoteluri: unul în Sidari de 3 * și unul în [...] — vezi review [+9 poze]
Casa Anduţu 2 / BUȘTENI
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: iulua25 [23.09.13]

Urat rau

Proprietari niste [...]. Ne-au dat afara din vila dupa 2 nopti desi platisem 7 pt ca un copil de 5 ani se juca si facea galagie. Ne-au oprit banii pe 3 nopti dar la alt pret decat cel platit initial pt tot sejurul. Nu recomand nimanui aceasta pensiune. Baia este groaznica. Cand faci dus toata apa ramane in baie, paturile graznice, miros urat in baie iar cand le-am spus proprietarilor despre problema baii au spus ca nu sunt menajerele noastre. Conditiile nu sunt deloc bune desi au 3 stele [...] — vezi review
Vila Alexandra 4 / EFORIE NORD
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: Ncris [23.09.13]

Experienta neplacuta

Dupa nenumarate cautari pe internet ne-am decis sa mergem la aceasta vila! Am ramas placut impresionata de fotografiile postate dar si de impresiile altor turisti si nu am plecat urechea la cei care ne-au sfatuit sa nu ne luam dupa aparente! Am ajuns acolo dupa-masa dupe 12 ore de mers, proprietarul ne-a intampinat zambitor si binevoitor inca de la intrare, ne-a prezentat camerele in mare si am decis sa ramanem! Am incepus sa despachetam si am inceput sa observam realitatea: coverturi [...] — vezi review
Pensiunea Codrii de Aramă [Văratec] 3 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]

Relaxare

O pozionare excelenta, cadru natural mirific, o multitudine de obiective turistice in zona. Cel mai important - conditii de cazare foarte bune, mancarea e din produse de calitate, gatita dupa retete traditionale zonei. Am fost placut impresionati de calitatea gazdelor - oameni primitori deschisi la minte si la suflet! Recomandam pensiunea cu mare drag tuturor celor ce doresc relaxare si "incarcarea bateriilor". Un loc potrivit petrecerilor in grup, sarbatorilor. Maria si [...] — vezi review [+2 poze]
Descoperă Ayia Napa / AYIA NAPA (AGIA NAPA)
  • SEPTEMBRIE, 2013
  • de: Dan&Ema [23.09.13]

In plimbare prin Ayia Napa

Mijloc de septembrie in Ayia Napa. Ne asteptam ca temperaturile sa fie in sfera suportabilului pentru noi ca romani, dar tot am dat de canicula. Zile cu 37 - 38 grade Celsius la umbra, si diminetile cu 25 grade minima! Sufocant! Arsita asta te toropea pur si simplu si te facea sa te deplasezi mai greu, alene. Am fost cazati la marginea statiunii in zona foarte linistita intr-un hotel apartment pentru care am postat review separat. Zona unde am locuit noi contrasteaza enorm cu centrul [...] — vezi review [+3 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.785835981369 sec
    ecranul dvs: 1 x 1