Impresii și recomandări [pag. 7015 / 10896]
Afișate impresii [70141 - 70150] din total 108960 impresii
Casa din Pădure 3 / RUNCU [GJ]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: marinake [21.09.13]
Fabulos!
Toate caracterizarile superlative din postarile anterioare sunt adevarate! Care ar fi metoda de clonare a acestei locatii (cu tot cu personal!) macar cate una in fiecare judet al tarii? Nu pot decat sa-mi imaginez cum s-ar simti ca in paradis un cuplu tanar cu copii mici, care si-ar petrece concediul aici? Ce le-ar mai putea oferi, prin comparatie, in viitor? Recomandare: la enorma investitie facuta, nu poate sa mai conteze cate o masuta si doua scaunele necesare in camerele 2 si 4, sau [...] — vezi review
Pensiunea Ana-Cristina 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Bogdan Zaharia* [21.09.13]
Recomandam acesta Pensiune cu toata sinceritatea, este o locatie cu adevarat minunata
Trebuia sa plecam la mare cum o facem de obicei in fiecare an in luna septembrie. Fiind deja frig si timpul scurt nu ne-a mai permis, am hotarat sa mergem cateva zile la Sighisoara. Am sunat la Pensiunea Ana & Cristina si ne-am rezervat camera pentru 2 nopti. Nici nu ne-am imaginat ca ajungand acolo totul va fi atat de frumos si de curat. Locatie superba, camera in care am stat (camera 3) a fost foarte curata si spatioasa, bucatarie utilata cu tot ce ai nevoie, proprietarii deosebit de [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: alma32 [21.09.13]
[hotel Delfinul] Nota 10
Tocmai ce ne-am intors din mini vacanta petrecuta la Eforie Nord, Hotel Delfinul. Un hotel foarte frumos, care face parte din complexul "Steaua de Mare", de 4 stele, dar care figureaza pe site-urile agentiilor de turism la 3 stele. Un pret foarte bun, prin agentie, dar chiar si la receptie, indiferent de sezon. Totul a mers ca pe roate, de la rapiditatea cu care "Litoralul Romanesc" a raspuns solicitarii noastre, pana la cazarea propriu-zisa. Am ajuns devreme, in jurul orei 10 si am primit [...] — vezi review
Apartaments Gultepe 2 / KUSADASI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: narcisa [21.09.13]
Amabilitate
Deoarece aveam alocate 2 zile pentru zona Efes, iar ofertele de cazare in Selcuk nu ni s-au parut a fi convenabile, am ales cazare intermediara o noapte in Kusadasi la Gultepe Apartments. Rezervarea am facut-o pe booking cu aproximativ 2 luni inainte la pretul de 45 eur camera tripla cu mic dejun inclus si anulare gratuita. Pensiunea am gasit-o ceva mai greu, desi aveam gps, avand sansa sa oprim masina langa o doamna care vindea excursii. Doamna respectiva a vazut numarul masinii de RO si ne-a [...] — vezi review [+24 poze]
Astir Rooms 2 / POROS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: dana2104 [21.09.13]
Kalimera, Poros!
Anul acesta resedinta vacantei mele de toamna s-a numit Astir Rooms din Poros, Kefalonia. Nu a fost o vacanta planuita si pregatita, avand in plan alta destinatie dar din pacate zilele prea putine avute la dispozitie si bugetul ne-au impiedicat sa ne ducem planul la bun sfarsit. Stiam doar ca pe 30-31 august trebuie sa pleca. Unde? Ramanea de vazut. Lucrurile s-au precipitat si cu o saptamana inainte de plecare am hotarat sa ne timem promisiunea facuta in 2011 si sa revedem Kefalonia (vezi [...] — vezi review [+12 poze]
Aeolis Thassos Palace Hotel 4 / ASTRIS-ASTRIDA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: breza [20.09.13]
O vacanta ratata
Astazi m-am intors din Thassos, dupa o calatorie obositoare cu autocarul, calatoria in care am avut pt. prima data de cand calatoresc cu autocarul NEPLACUTA SURPRIZA sa fim mutati de pe locurile pe care le ocupasem initial la venire, doar noi, eu si sotul pt. a putea fi luati nepotii soferului si care nu puteau ocupa locurile libere din spatele autocarului, ci au trebuit sa steape locurile din spatele soferului (pe viitor de evitat agentia de 2 bani ******), dar acum sa va impartasesc [...] — vezi review
Pensiunea Casa Veche 3 / SIBIU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mancare-bebe* [20.09.13]
Un sejur foarte placut
Am fost sa vizitam orasul Sibiu in Septembrie 2010 si am ales aceasta locatie pentru ca e aproape de centru. Camera in care am stat noi este una dubla matrimoniala cu un pat mare, tin minte ca m-a suprins faptul ca in camera era fierbator de ceai, lucrul nemaiintalnit in Romania pana acum la o locatie de 3*. Camera foarte mare, potrivita pentru familii cu copii, zona relativ linistita desi putin dubioasa la lasarea serii. In penultima zi am gasit masina zgariata desi am parcat-o pe strada cu [...] — vezi review [+3 poze]
Potos Hotel 3 / POTOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Lupu Raluca [20.09.13]
O experienta frumoasa
Tocmai ne-am intors dintr-o vacanta in Grecia, Thassos-Potos. Am fost cazati la Hotel Potos, in perioada 08-17.09.2013 alegerea acestui loc fiind facuta in urma citirii review-urilor despre aceasta locatie. A fost foarte frumos, conditiile de cazare foarte bune, curatenie, am fost in regim demipensiune. Tot ce se spune despre managerul acestui hotel, Aris, este adevarat. Este atent la fiecare client, este aproape tot timpul la locatie, cere feed-back, daca vorbesti ceva cu el, nu uita, este [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în Skiathos / SKIATHOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: maximus1976 [20.09.13]
Taverna Big Bad Wolf // Koukounaries
O taverna foarte curată si aproape de plaja Koukonaries din Skiathos unde se poate mânca foarte bine si mult mâncarea pentru o persoana este de fapt pentru două. Daca ajungeţi pe aici va recomand platoul pentru 2 persoane care de fapt este pentru 4 persoane si are tot felul de carne porc vitel oaie. Proprietarul va poate da contra cost ulei de măsline extras natural la 6 euro/litru. Promptitudinea cu care veti fi serviti este net superioară fata de România iar varietatea [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Kristal [Baile Felix] 2 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: vox [20.09.13]






