Impresii și recomandări [pag. 7013 / 10896]
Afișate impresii [70121 - 70130] din total 108960 impresii
Decebal Hotel 2 / BRAȘOV
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: stroecristian83 [23.09.13]
Cazare excelenta in Brasov
Buna, tuturor! Abia asteptam sa ajung acasa pentru a scrie o recenzie pozitiva despre Hotel Decebal din Brasov. Pozele de pe site-ul hotelului, sau de pe booking, sunt cat se poate de reale. Camerele mari, curate, mobilier nou, o saltea mai confortabila decat cea de acasa, baie curata si potrivita ca marime. Sincer, am stat in hoteluri de 4 stele (in Romania sau in alte tari) si nu aratau la fel de bine ca acest hotel care are doar 2 stele! Am stat 2 nopti la Hotel Decebal, in weekendul [...] — vezi review
Casa Velcu 3 / BUȘTENI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Mihai88 [23.09.13]
Excelent: vedere, liniste, curatenie, dotari si atitudine de nota 10!
La Casa Velcu ma simt foarte bine si revin mereu. Acum sunt a 7-a oara aici. De ce? Pentru ca: 1) Are cea mai frumoasa vedere de pe intreaga Valea Prahovei. 2) Dotarile sunt de exceptie – finisaje de calitate, interioare cu mult bun gust (fiecare camera este decorata intr-o culoare anume), hartia igienica e ca acasa (!) iar in bucataria super-utilata gasesti orice, nu trebuie sa vii dupa tine cu lingurita, cana si ibric. Fiecare etaj (adica la 3 camere) este deservit de o astfel de [...] — vezi review [+3 poze]
Mediterranean Village Hotel 5 / PARALIA KATERINI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: alx1981 [23.09.13]
O locatie superba!
Complexul este de vis, foarte frumos amplasat! Camera foarta frumoasa, curata, prosoapele se schimbau in fiecare zi. Restaurantul de asemenea foarte curat, de cate ori sa elibera o masa se schimba fata de masa. Mancarea excelenta si foarte variata, inclusiv fructe de mare. Bauturile cam scumpe, dar am avut doar DP. Cu locurile de parcare nu era nicio problema, erau la discretie. Plaja foarte frumoasa si foarte aproape, hotelul este practic pe plaja. Un hotel mai degraba linistit, pentru [...] — vezi review
Carribean World Venus Beach Hotel 4 / HAMMAMET
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: mariuscfar [22.09.13]
Carribean Venus Beach nu e de 4 stele
Asa cum am promis, acum ceva timp, ca dupa intoarcerea din Tunisia voi incerca sa postez cateva impresii incerc sa ma tin de cuvant. Hotelul, prima impresie, la cazare (undeva la ora 1 am) m-a speriat. In holul de la receptie, pe jos, era plin de frunze, se scuturasera de pe un arbust ornamental, nimeni nu avea nici cea mai mica intentie sa le stranga. Am dat pasapoartele, insotite de cei 20 euro, si m-i s-a garantat o camera frumoasa la mare. Baiatul de la bagaje a luat valizele si m-a [...] — vezi review [+31 poze]
Muzeul Țăranului Român / BUCUREȘTI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Dragoș_MD [22.09.13]
Muzeul Țăranului Român - zilele muzeului și expoziția „Transporturile tradiţionale din România”
Pe drumul zilnic spre casă, de la muncă, am văzut de curând că în fața MȚR au apărut „ca prin farmec” niște bijuterii ale tehnicii, dar și un afiș despre expoziția din titlu. Așa că azi mi-am zis „hai să vedem”... și am mers. Ce să spun? Expoziția temporară e frumoasă, dar nu prea bine reprezentată. Sau n-o fi gata încă? În afara celor cinci mijloace de transport din fața muzeului, în interior, o sală mai are ceva despre CFR și (asta mi-a plăcut!) o [...] — vezi review [+18 poze]
Skiathos Palace Hotel [Koukounaries] 4 / SKIATHOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: maximus1976 [22.09.13]
Un hotel care are 4 stele, insa este de 3 stele
Am sa incep descrierea acestui hotel prin a exemplifica punctajul mic acordat. Nemultumiri: 1 - Baia hotelului de 4 stele nu avea uscator de par 2 - Foarte putine posturi Tv, 12, iar cele care erau nu aveai la ce sa te uiti inainte de a adormi... posturi pentru englezi si italieni... 3 - Am avut un CD-radio in camera, care nu prindea decat 2 posturi grecesti iar CD-uri nu existau pentru el, intrucat fiind veniti cu avionul, nu ma asteptam ca in bagaj trebuie sa pun si CD-uri 4 - Nu a [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Hygge House 3 / BUȘTENI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nadiaandreea [22.09.13]
Hygge House – confortul de acasa departe de casa
Locatie: pensiunea este situata in Poiana Tapului, pe strada Florilor, cu fata inspre masivul Caraiman. De fapt, apartamentele de pe fata au vedere superba inspre munti. In fata, dincolo de albia Prahovei se afla la o oarecare distanta linia de cale ferata, suficient de aproape sa vedem trenurile dar destul de departe incat sa nu ne deranjeze deloc zgomotul. DN1 cel zgomotos se afla dupa un deal, nu se vede, nici nu se aude de la pensiune. In curtea pensiunii este o parcare si un mic spatiu [...] — vezi review [+17 poze]
Festivaluri, evenimente temporare în Sibiu / SIBIU
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Rodel [22.09.13]
Toamna sibiana
Se spune ca "Toamna se numara bobocii". Parafrazand, eu spun ca Toamna se numara festivalurile si evenimentele din Sibiu. Si pe drept cuvant, ele par... fara numar... Daca vara s-a incheiat cu un reusit festival medieval "Cetati Transilvane", toamna a inceput cu traditonalul Targ al Olarilor aflat la a 47-a editie. Mesteri olari din centre cu traditie in domeniu, cum sunt Horezu, Oboga, Valcea, Marginea, Corund si-au expus vasele de lut spre incantarea cumparatorilor sau doar al privitorilor. [...] — vezi review [+8 poze]
Gergana Hotel 4 / ALBENA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ciobicj [22.09.13]
Prima data in Bulgaria
Am plecat din Cluj-Napoca in 3 sept. ora 21, autocarul intirziind o ora din cauza unui grup din Baia Mare. Cu toate ca mi-a fost cam groaza de calatorie am ajuns cu bine pe la ora 10 in Albena. Fiind informat ca din locul de parcare nu este mai mult de 500m de hotel, acesta se gasea la vreo 2km. Nu am luat taxi sau alte mijloace voind sa vedem statiunea din mers. Asta m-a costat o alungire a mainilor din cauza bagajelor. Hotelul Gergana era ultimul din partea aceea langa o frumoasa padure [...] — vezi review [+3 poze]
Puflene Resort 4 / MURIGHIOL
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: andraz [22.09.13]










