Impresii și recomandări [pag. 7011 / 10896]
Afișate impresii [70101 - 70110] din total 108960 impresii
Pensiunea & Casa Veronica [Băile Felix] 3 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: aliance [24.09.13]
Placut!
Zona acceptabila ca peisaj, multiple optiuni de cazare si masa, preturi cu mult peste alte statiuni, personal mie mi s-a parut cel putin in privinta strandurilor o mare obraznicie sa pui clientul sa plateasca din nou daca a parasit incinta strandului ptr a lua masa si a revenit imediat. Este penibil sa constati asta mai ales daca ai lasat la intrare 50-60 lei acum 2 sau 3 ore. Oricum... calitatea apei termale este mult sub cea de la Herculane sau Calimanesti ca sa nu mai vbm de vinzatorii de [...] — vezi review
Potos Hotel 3 / POTOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Chloe [24.09.13]
Indragostita definitiv si iremediabil de Grecia
Intai de toate, vreau sa multumesc celor care au postat aici impresii despre acest hotel, pentru ca l-am ales datorita recomandarilor... si bine am facut. O prima bila alba de la mine avut-o dl. Aris chiar inainte de a ajunge acolo: initial am avut sejurul achitat si planificat pentru luna iunie. Insa din cauza unor probleme de sanatate aparute, am fost nevoiti sa ne amanam sejurul; cei de la agentia din Romania prin care am cumparat sejurul si dl. Aris au fost extrem de intelegatori si ne-au [...] — vezi review [+9 poze]
Panoramic Hotel 3 / MONEASA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: aliance [24.09.13]
Dezamagire
Am ales aceasta locatie in urma unor recomandari. Din pacate pretentiile mele au fost altele. Constructia respectiva pare finalizata in mare graba, si desii accesorizarile sint de calitate, modul in care au fost montate, vopsite, finisate denota bataie de joc fata de banii propietarului si nu in ultimul rind al turistului care beneficiaza de ele. Camerele de deasupra terasei sint tot timpul afumate si pline de funinginea de la centrala termica a comlpexului, la fel si terasa restaurantului, [...] — vezi review
Pensiunea Șureanu [Poarta Raiului] 2 / LUNCILE PRIGOANEI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: ady_p [24.09.13]
O locatie frumoasa, intr-o zona de vis
La Sureanu am fost si noi, si conditiile sunt excelente. Mancarea este extraordinara si foarte proaspata (recomand ciorba de hribi si vita cu sos de afine), iar personalul este foarte amabil. Am ramas placut surprinsi si am plecat cu dorinta de a ne reintoarce. Accesul catre pensiune se face de pe barajul lacului Oasa, in directia Manastirii Oasa, dupa care se tine drumul de Luncile Prigoanei. La aproximativ 5 km de Luncile Prigoanei se afla Poarta Raiului si Pensiunea Sureanu. De la [...] — vezi review
Alonakia Hotel 3 / AG. GORDIOS
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: craciunita [24.09.13]
O vacanta reusita de sfarsit de septembrie
Ce va pot spune este ca am plecat cu un pic de teama la acest hotel deoarece am vazut ca era un hotel micut, cu toate ca parerile turistilor erau de bine. Am ajuns acolo trimişi de [****] in urma unui concurs castigat la ei pe site. Am fost placuti impresionati de patronii acestui hotel inca de al cazare cand ne-au asteptat in hol cu dulciuri şi zambete calde. Am primit o camera cu vedere la piscina si la mare, insa destul de galagioasa fiind la şosea acest hotel. Am rugat gazdele sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nadiaandreea [24.09.13]
Restaurant Hotel Paraul Rece, de placuta amintire culinara
Situat pe B-dul Independentei nr. 155, altfel zis pe DN1, pe partea stanga pe directia dinspre Busteni inspre Azuga, dupa Hotel Alexandros, restaurantul hotelului Paraul Rece nu e de ratat. Pentru cei ce vin cu masina, noi am gasit un loc de parcare pe straduta din stanga hotelului, chiar la inceput. Au doua saloane separate, pentru nefumatori si fumatori. Noi am stat in cel din urma de ambele dati cand am ajuns acolo. Accesul in salon se face pe usa din fata dupa ce urcam treptele din [...] — vezi review [+13 poze]
Pensiunea Marina 4 / SULINA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: rodica1016 [24.09.13]
Pensiunea Marina - un loc bun pentru a incepe descoperirea Deltei
Ca un vapor ancorat la chei, pensiunea Marina se afla aproape de cheiul de ancorare al ambarcatiunilor din Sulina, nu departe de fosta fabrica de conserve, iar conditiile oferite sunt bune. Interiorul lui sugereaza tot un vapor, e aranjat cu gust. Am avut insa norocul/ghinionul apartamentului 6 de la etajul 2. Noroc deoarece avea acces la o terasa superba care dadea spre bratul Sulina. Pe aceiasi terasa insa se putea intra si de pe palierul etajului, deci te puteai trezi cu musafiri nepoftiti. [...] — vezi review [+23 poze]
Lara Barut Collection Resort 5 / LARA
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: giddeon [24.09.13]
A fost foarte OK - pentru a 2-a oara la Barut
Noi am fost la Baut in 2010 si am ramas placut impresionati de hotel si servicii. Am avut o camera delux cu full sea view cumparata de acasa si ne-a placut. Am decis sa revenim in 2013 (dupa ce anul trecut am fost la Rixos Lares - care ne-a placut mai putin decat Barut) si am luat un standard room. Era singura optiune disponibila. Cand am ajuns am primit un room upgrade free of charge la un junior suite care ne-a placut foarte mult. E spatiu cam mare pentru 2 persone insa asta nu ne-a [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Ayia Napa? / AYIA NAPA (AGIA NAPA)
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: Dan&Ema [24.09.13]
The Garden of Eden
The Garden of Eden este un restaurant cu o gradina - terasa mare impartita in 2 zone principale. Gradina este o adevarata oaza in cuptorul de afara. Aici uiti cu adevarat de canicula care domneste 1 metru mai incolo, dupa gard". Localul este deosebit de ospitalier. Patronul, cipriot, isi intampina de cele mai multe ori oaspetii cu un salut de bun venit si este volubil si placut. Asa am aflat in cateva secunde ca sotia dansului este romanca A venit doamna la masa noastra. Am comandat. [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
- SEPTEMBRIE, 2013
- de: nadiaandreea [24.09.13]







